LGF-strona-glowna
Pilarka formatowa do rozkroju w pionie i w poziomie. MFP - rowkowany blat roboczy. Czynniki techniczne: koszt, czasochłonność, bezpieczeństwo, wygoda i estetyka.


1. Rowkowany blat MFP na stole piły pionowej. 2. Blat rowkowany MFP i głowica 2 wrzecionowa SCU pilarki pionowej do rozkroju płyt wiotkich i ulegającym wygięciom.
Piła pionowa do cięcia płyt z tworzywa sztucznego musi sprostać utrudnieniom, które cechują rozkrój płyty z tworzyw sztucznych (z poliwęglanu). Falowanie powierzchni płyt, nieprzystawalność do blatu piły, odchylanie i wybrzuszanie, nie wspominając o podatności na pełzanie jakim charakteryzują się różne tworzywa polimeryczne, sprawiają użytkownikom sporo problemów podczas obróbki cięcia. Do teraz, bo mocowanie płyt na stole roboczym piły pionowej nigdy nie było tak proste i łatwe dzięki zastosowaniu specjalnego blatu rowkowanego MFP. Od tej pory cięcie płyt z pleksi jest łatwe, przyjemne oraz precyzyjne. Również obróbka kompozytowych płyt elewacyjnych typu Alucobind, Reynobond, Dibond, dzięki użyciu blatu MFP, nie musi się uciekać do podkładania płyty pod obrabiany panel. Obejrzyj koniecznie ten film aby się przekonać do blatu MFP:Angolar cięcie trójkątów i rombów
Rozkrój płyt na blacie rowkowanym
MFP

Aby zapobiec wyginaniu się płyt na fortmatyzerce, konstruktorzy włoskiej firmy G.M.C. z Carpi k. Modeny, stworzyli unikatowe rozwiązanie: Rowkowany blat ruchomy blatu roboczego piły pionowej MFP, który zawsze ustawia się rowkiem do nadjeżdżającej tarczy piły. Dzięki temu płyta tworzywa sztucznego zawsze przylega na całej swej powierzchni do stołu roboczego piły. Znakomita przystawalność ciętej płyty z tworzywa polimerowego, osiągnięta dzięki zastosowaniu rowkowego blatu MFP, wyeliminowała utrudnienia w pracy podczas cięcia na pile pionowej. Chętnie klienci nazywają blat rowkowany stołem ryflowanym.
Polecamy film, który w przystępny sposób pokaże sposób w jaki funkcjonuje tego typu rozwiązanie cięcia trudnych do mocowania płyt.

Optymalizacja cięcia na pile pionowej jest możliwe i staje się, w miarę upływu czasu, chętnie stosowanym rozwiązaniem na drodze poprawy jakości i wydajności w zakładzie pracy. Piła pionowa z podcinakiem do rozkroju paneli z płyty wiórowych, sklejki, drewnopochodnych uzyska najlepsze wyniki po wgraniu w pamięć maszyny programu do optymalizacji rozrysu płyt meblowych. Program do rozkroju płyt służy oszczędności ciętego materiału. Rozkrój i formatyzacja płyt ciętych z arkusza pozwala najlepiej wykorzystać ciętą płytę.


System mocowania płyty za pomocą specjalnych zacisków. Pełna rama spawana pilarki, ze ruchomym blatem stołu podtrzymującego płyty do rozkroju. Pod spodem ciętej płyty ruchomy blat składający się z profilowanych listew PVC. Oprócz docisku ciętej płyty poprzez powierzchnię obudowy głowice tnącej, cztery zaciski podtrzymujące unieruchomiona płytę mdf. Pozycjonowanie na żądaną wysokość systemu mocującego odbywa się za pomocą śruby. Łożyskowane rolki do wygodnego przesuwania płyt na pilarce. Starannie wykonane z materiałów o najwyższej jakości. Specjalna głowica tnąca wyposażona w tarczę piły tnącej oraz tarczę piły podcinającej, co pozwala na uniknąć wyrwań i odprysków w trakcie rozkroju uszlachetnionych płyt fornirowanych. DPS - kanalikowy system wyciągu pyłów i zanieczyszczeń.


Pionowa piła formatowa Taurus 210. Maszyna do cięcia płyt w pionie i w poziomie, wyposażona w skuteczny system mocowania płyty za pomocą zacisków. Do rozkroju w cięciu pionowym i poziomym. Precyzyjny rozkrój płyty wiórowej, cięcie uszlachetnionej płyty wiórowej, do rozkroju płyty wielowarstwowej, sklejki, płyty litego drewna, MDF, płyt pleksi, paneli z poliwęglanu, szerokiej gamy plastików, materiałów takich jak Corian, Forex, Alucobond.Maszyny sterowane automatycznie oraz elektronicznie. Wygodne i proste ustawianie zdanych wymiarów jak na telefonie dotykowym. Ponadto w ofercie akcesoria do okien, akcesoria do drzwi, okucia, klamki. Przy zakupie do nabycie zestaw frezów do ościeżnic drzwiowych.

Frezarki do grawerowania.Frezarka CNC do grawerowania


Frezarki sterowane numerycznie:
Centrum obróbcze na 5 osi roboczych model TRIM 2515 / 5
Frezarka BELOTTI wykona ponadto typowe obróbki:

- frezowanie skośne pod lamele okiennic- frezowanie gniazd i łączeń- felcowanie bocznej krawędzi
- wiercenie pod zawiasy. W opcji agregat osobnej wiertarki pod kątem 6-10 stopni dla zawiasów anuba
- frezowanie wybrania w futrynie drzwiowej pod blachę zamka i zawiasy
- kieszeń zamka w ramiaku poziomym, precyzyjne frezowanie pod klamkę i klucz w pionie.