LGF-strona-glowna


Szlifierka wąskotaśmowa


VOLPATO LASM Idealna szlifierka wąskotaśmowa do obróbki listew i płyt profilowanych. Szlifierki profilowe i kątowe. Szlifierki wyposażone w jeden lub więcej agregatów szlifujących oraz frezarskich. Idealna do ramek i ram obrazowych. Solidne i ciężkie maszyny budowane we Włoszech w oparciu o stabilny i zwarty korpus stalowo żeliwny. Agregaty szlifierskie znajdują swoje trwałe osadzenie na tego typu mocnej konstrukcji.


Wąśkotaśmowe szlifierki do listew oraz ramianków


Szlifierki do listew i ramiaków. Maszyna jest wyposażona w ściernice i zespoły taśmowe oscylacyjne. Dzięki zamontowanemu na szlifierce układowi pneumatycznemu, taśma szlifująca, uzyskuje świetne dopasowanie do kształtu szlifowanego elementu. Ruch oscylacyjny na obrabianym materiale to ilość oraz ustawienie agregatów szlifierskich względem obrabianego na maszynie elementu- zależy to właśnie od złożoności budowy oraz kształtu szlifowanego profilu i rodzaju jego powierzchni. Ćwierćwałek, wałek, szalówka, listwa przypodłogowa, ramy i ramki do drzwi i obrazów oraz płycin drzwiowych te elementy dzięki synchronizacji posuwu taśmy szlifującej z mocą rolek dociskowych o zmiennej czyli dostosowanej do oczekiwań prędkości zapewnia znakomite wykonanie szlifowania. Zespół tarczy ściernej ukształtowany jest odwrotnie do szlifowanego profilu.

Charakterystyka szlifierek wąskotaśmowych


Szlifowanie płaszczyzn, powierzchni wypukłych i łagodnie profilowanych wykonywane zarówno przy użyciu maszyn stacjonarnych, elektronarzędzi. Dokładne szlifowanie wąskich płaszczyzn. Nowe i używane szlifierki wąskotaśmowe do obróbki szlifowaniem elementów profilowanych z drewna takich jak: listwy przypodłogowe, boazeria świerkowa, szalówka świerkowa, ćwierćwałki, kątowniki, cokoły przypodłogowe, listwy przypodłogowe, ramy i ramki do obrazów.


Obróbka drewna przy użyciu Volpato Lasm - szlifierka kątowa do drewna

Maszyny do obróbki drewna i kompozytów tworzyw drzewnych. Profesjonalna szlifierki do listew i ramiaków. Szlifierka taśmowa do kantów Volpato Lasm z urządzeniem do forniru z precyzyjną regulacją, rolkami odciążania i ogranicznikami. Układ szlifowania regulowany za pomocą dźwigni, w zakresie od 90° do 45°. Oscylacja taśmy szlifierskiej z odrębnym silnikiem przekładniowym. Szybka zmiana z funkcji szlifowania forniru na szlifowanie drewna. Seryjnie wyposażone w mechanicznie oscylujący układ do szlifowania w celu optymalnego wykorzystania taśmy szlifierskiej. Frezark-szlifierki; tam gdzie obróbka polega na odpowiednim ukształtowaniu krawędzi wyrobu i krawędź jest polerowana: fazowanie maszynowe.


Regulowanie szlifierek wąstkotaśmowych

Szlifierki wąskotaśmowe. Możliwość szlifowania międzyoperacyjnego. Wygodna regulacja prędkość posuwu taśmy szlifierskiej. Perfekcja w szlifowaniu. Szlifierki do krawędzi, maszyny do teksturowania oraz maszyny do polerowania. Szlifierki przeznaczone są do szlifowania różnego rodzaju materiałów: drewna litego, elementów okleinowanych, MDF, HDF, płyty wiórowej, sklejki, płyty korkowej, plastiku i innych. Szlifierki do krawędzi: sekcja robocza taśma szlifierska użyta na całej długości roboczej. Agregat pozwala na szlifowanie prosto i krzywo liniowych krawędzi, z małym i dużym promieniem.


Dwustronna szlifierka do krawędzi z oscylacją taśmy szlifierskiej oraz regulowaną wysokość stołu roboczego w stosunku do taśmy szlifierskiej. Szlifierki do krawędzi modele LS oraz frezarko- szlifierki modele LBK idealne do szlifowania w przelocie profili i krawędzi. Szlifowanie czołowe, dwustronne frezowanie promieniowe, frezowanie rowków w profilu, dowolność ustawień.


Szlifierka kątowa - jak pracuje?

Szlifowanie krawędzi bocznych, szlifierki do kantów, szlifowanie krawędzi, gładkie szlifowanie krawędzi firma VOLPATO LASM ITALIA. Elektromotoryczne ustawianie wysokości belek dociskowych. Automatyczna regulacja grubości obrabianego materiału dopasowuje agregaty ustawne do żądanej pozycji roboczej szlifowania. Solidna budowa i konstrukcja frezarko-szlifierek LASM. Wielorakość agregatów szlifierskich. Na wyposażeniu zintegrowana taśma posuwowa i odchylany układ szlifowania.


Szlifierka do kantów produkcji Volpato Lasm z Włoch. Szlifierka do kantów z oscylacją i fazowaniem do okrawania i fazowania różnych materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych. Oscylacyjna szlifierka do krawędzi model LS. Szlifierka taśmowa do wąskich płaszczyzn. 
Szlifierka do wąskich płaszczyzn. Szlifowanie płaszczyzn zewnętrznych, jak i wewnętrznych, szlifierka do drewna do wąskich płaszczyzn, szlifierka jednostronna wąskich płaszczyzn. Szlifierka taśmowa do wąskich płaszczyzn.Szlifierki do wąskich płaszczyzn i elementów krzywoliniowych.


Agregat szlifujący można ustawić pionowo lub wychylić w przedziale kątowym w zakresie od 0- 45 stopni. idealna do końcowej obróbki wykańczającej, metodą szlifowania, krawędzi listew, wąskich płaszczyzn.Szlifierki do obróbki drewna litego, forniru, powierzchni lakierowanych i folii. Kalibrowanie, szlifowanie końcowe. Wygładzanie elementów meblowych, płyt, parkietów, fortepianów i drzwi. Szlifierki do płaszczyzn o budowie modułowej: szerokości robocze do maksymalnie 3.200 mm, szlifowanie dwu operacyjne od dołu i od góry. Automaty szlifierskie krzyżowe i wzdłużne. System belek dociskowych z płynną regulacją docisku poszczególnych elementów dociskowych. Na wyposażeniu: Agregat szlifujący dla profili i krawędzi płaskich, z poduszką powietrzną, kształtowany jako negatyw obrabianego profilu, z precyzyjną regulacją nacisku. Szlifierki profilowe. Szlifierki przeznaczone do szlifowania krawędzi paneli z materiałów: MDF, płyty wiórowe, panele ze sklejki, drewno i kompozytowych.


Szlifierki do arkuszy forniru. Szlifierki do krawędzi i profili, sterowane ręcznie lub numerycznie, dostępne również jako kompleksowe linie do frezowania, aplikacji lakieru i suszenia. Szlifierki CNC do profili i płaszczyzn do elementów 2- i 3-wymiarowych.


Nowe rozwiązania zwiększające efektywność obróbki kantów płyty meblowej poprzez szlifowanie, kalibrowanie, rowkowanie powierzchniowe, frezowanie. Maszyny VOLPATO LASM idealne do szlifowania wąskich płaszczyzn elementów płytowych, krawędzi, wszelkiego rodzaju listew oraz krzywizn wklęsłych i wypukłych - polerowanie szczotkowe. Szlifierki taśmowe przelotowe do precyzyjnego wykańczającego szlifowaniem powierzchni elementów płaskich stolarki budowlanej; poręcze i listwy przypodłogowe. Elementy stolarki meblowej, drzwiczek i oparć. Wyczyszczoną, wyrównaną i wygładzoną powierzchnię prawidłowego dzięki równomiernemu, stałemu dociskania trzewika do półproduktu w kierunku wzdłużnym. Równocześnie musi on prowadzić stół poprzecznie do kierunku szlifu. Perfekcyjne szlifowanie bez uciekania się do dodatkowych narzędzi i innych maszyn.

Szlifierki kątowe - szlifierki wąstkotaśmowe do drewna - LGF