LGF-strona-glowna


Hydrauliczne prasy do klejenia elementów drewnianych.


Hydrauliczna prasa półkowa. Hydrauliczna prasa służy do klejenia warstwowego stosów składających się z płyt, sklejek itp.


Klejenie odbywa się pod naciskiem siłowników hydraulicznych. Prasa wyposażona jest w przenośnik łańcuchowy unoszony pneumatycznie, dzięki czemu istnieje możliwość wstawienia jej w linię technologiczną. Szeroki zakres ciśnień uzyskiwanych w układzie hydraulicznych pozwala na dokładne dostosowanie siły zgniotu do różnych technologii klejenia.
Prasa wiatrakowa hydrauliczna.


Prasa wiatrakowa hydrauliczna przeznaczona jest do klejenia elementów drewnianych. Rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia klejenie elementów na szerokość do uzyskania elementu typu ”blat”.

Hydrauliczny ścisk do klejenia parkietu dwuwarstwowego

Hydrauliczny ścisk HSPP stosowany jest w nowej technologii klejenia głównie parkietu dwuwarstwowego, desek podłogowych i innych pod dużym naciskiem siłowników hydraulicznych dochodzącym do 1,4 MPa (14 kG/cm²).
Hydrauliczny ścisk do klejenia elementów łukowych


Hydrauliczny ścisk służy do klejenia łuków drewnianych na grubość używanych przeważnie przy produkcji elementów tzw. programu ogrodowego
Hydrauliczny ścisk do klejenia elementów drewnianych na grubość.Urządzenie służy do klejenia pod dużym naciskiem siłowników hydraulicznych drewnianych elementów ciętych z grubości. Zakres uzyskiwanych sił zgniotu na jeden siłownik to 5-11kN (poziomy) i 25-55kN (pionowy). Klejenie elementów odbywa się w stosie o wymiarach pola załadowczego. Formowanie stosu przeprowadzone jest poprzez ściskanie hydrauliczne między przesuwnymi belkami pionowymi a listwami pionowymi siłowników poprzecznych. Oba elementy formowania stosu wyposażone są we wkłady drewniane lub metalowe odpowiadające profilowi stosu listew.


Klejenie elementów drewnianych z grubości poprawia jakość ram, zmniejsza koszty obróbki skrawaniem, zmniejsza ilość odpadów drewna.

Urządzenie służy do klejenia pod dużym naciskiem siłowników hydraulicznych drewnianych elementów ciętych z grubości. Zakres uzyskiwanych sił zgniotu na jeden siłownik to 5-11kN (poziomy) i 25-55kN (pionowy).


Hydrauliczny ścisk do klejenia deski podłogowejHydrauliczny ścisk służy do warstwowego klejenia elementów drewnianych wchodzących w skład  desek podłogowych, krawędziaków i innych pod dużym naciskiem siłowników hydraulicznych dochodzącym do 1,4 MPa (14 kG/cm2). Hydrauliczny ścisk  HSDP służy do warstwowego klejenia elementów drewnianych wchodzących w skład  desek podłogowych, krawędziaków i innych pod dużym naciskiem siłowników hydraulicznych dochodzącym do 1,4 MPa (14 kG/cm2).Stos elementów klejonych formuje się poprzez ściskanie hydrauliczne między belkami siłowników i dolną belką oporową. Klejenie z grubości pozwala na kształtowanie dowolnego profilu, zmniejsz koszty obróbki, zmniejsza ilość odpadów. Ścisk wyposażony jest także w pneumatyczne dociski, których zadaniem jest zabezpieczenie ściskanego pakietu przed rozsuwaniem.Hydrauliczny ścisk do łączenia wzdłużnego służy do łączenia elementów drewnianych na mikrowczepy (które są wcześniej przygotowane). Proces łączenia odbywa się pod określonym naciskiem.Obrotowa pneumatyczna prasa półkowa. Pneumatyczna prasa półkowa przeznaczona jest do sklejania zewnętrznej (wierzchniej) warstwy drewnianych lameli w panel podłogowy. Max długość robocza: od 3000 do 6000 mm
Max szerokość robocza standard 1300 mm; na żądanie fabryka realizuje inne wymiary
Wejście: standard 150 mm; inne wymiary możliwe do wykonania na żądanie
Nacisk pionowy: da 1,5 a 4,5 Kg/cm²
Ilość cylindrów pionowych i ich średnice: od 6 do 10; Ø 100mm
Nacisk poziomy: 10 Kg/cm²
Ilość i średnica poziomych cylindrów: od 8 do 10; Ø 60mm