LGF-strona-glowna


Pilarki panelowe - Do rozkroju płyt‎. Piła pionowa KGS M 5-B o polu cięcia płyty 5100 x 2100 mm, głębokość 80 mm pochył agregatu 0°- 90° średnica piły Ø 300 mm

G.M.C Machinery z Carpi koło Modeny to wiodący na skalę światową producent solidnych pilarek pionowych. Fabryka pił pionowych G.M.C srl wyznacza standardy w projektowaniu i produkcji pił do rozkroju płyt. Pionowe pilarki do rozkroju płyt produkcji G.M.C. Machinery to rzeczywistość przemysłowa na skalę światową. Pionowe pilarki do rozkroju płyt z podcinakiem z optymalizacją i załadunkiem usprawniają produkcję i podnoszą jakość produktu. Pionowe centra obróbkowe do piłowania, formatowania, frezowania frezami trzpieniowymi krzywoliniowego, profilowania, wiercenia, szlifowania. G.M.C. Machinery to specjalista w zakresie rozkroju płyt. Poniżej TAURUS 210 - piła pionowa do cięcia płyty meblowej. Rozkrój płyty meblowej przy pomocy nowego systemu mocowania płyty panelowej na blacie stołu roboczego. TAURUS 210 mm. 5000 mm. 2100 mm. 50 mm na głębokość. Moc silnika głowicy tnącej piły (2.9 kW) HP 4.Piła pionowa TAURUS 210 do rozkroju płyt wiórowych w pionie i w poziomie wykorzystuje dodatkowe mocowanie ciętej płyty dzięki systemowi podwójnego docisku, których wysokość położenia na blacie stołu reguluje się wygodnie dzięki śrubie nastawnej. Docisk płyty meblowej mdf na blacie stołu piły pionowej jest realizowany w dwóch miejscach jednocześnie. Produkcja mebli - Cięcie pod kontrolą - Piły formatowe.
Pionowa pilarka formatowa przeznaczona jest do cięcia płyt w pionie i w poziomie. Dobrze reagująca na komendy piła K.G.S. 700 do końca spełnia wysokie wymagania użytkownika. Powodów zadowolenia należy poszukać w dwóch przyczynach: program przy obliczaniu rozkroju uwzględnia cięcia formatek "od krawędzi do krawędzi". Pozostające do wycięcia z płyty kilka formatek różnych rozmiarów program odcina w pamięci w poprzek płyty pasek szerokości największej z formatek i mniejsze umieszcza na tym pasku. Program na pile ma też możliwości optymalizacji cięcia okręgów i kształtów nieregularnych. Pryzmatyczne prowadnice do prowadzenia głowicy tnącej. Cięcia pionowe wykonywane w 5 punktach blokowania belki nośnej ruchomej głowicy piły. Wejście i powrót tarczy piły w obręb głowicy wspomagane przez pneumatyczny siłownik uruchamiany z panelu operatora. Precyzyjna regulacja położenia podcinacza piły. Prowadnica zmechanizowana z wyświetlaczem pozycji, regulowany zasięg. Pionowa piła formatowa do rozkroju płyt sterowana numerycznie. Piła pionowa do płyt z piłą podcinaka lub frezem płaskim kształtowym. Piły pionowe do płyty elewacyjnej oraz meblowej w jednym. Pilarka piła pionowa do cięcia płyt meblowych.
Wielopunktowy system odciągu kanalikowego DPS zasysający na całej powierzchni blatu roboczego.

Formatyzerka pionowa G.M.C. / K.G.S 700 do rozkroju płyt mdf charakteryzuje się nową konstrukcją mocowania agregatu piły tarczy tnącej. Najważniejsze cechy programu do rozkroju na pile pionowej to: Prostota obsługi – łatwy i przyjazny interfejs użytkownika. Wysoka efektywność optymalizacji rozkroju. Częste aktualizacje, wszechstronność działania. Automatyczne wymiarowanie formatek według wprowadzonych reguł, szerokie możliwości importu i eksportu, raporty i wydruki cięć płyty.


Pilarki do rozkroju płyt - Obrabiarki do drewna. Wybrane funkcje programu komputerowego do rozkroju zasadniczo przewidują rozkrój, cięcie płyt, optymalizację rozkroju, optymalizacja cięcia płyt meblowych mdf. Formatyzerka pionowa GMC przeznaczona jest do cięcia płyt w pionie i w poziomie z rowkowanym blatem roboczym MFP. Dokładność cięcia gwarantowana dzięki solidnej ramie korpusu formatyzerki w całości spawanej i wzmocnionej podporami. Formatowanie w pionie i w poziomie płyt odbywa się dzięki nowej głowicy tnącej. Automatyczna piła formatowa (formatyzerka) KGS 5 M to najnowsze rozwiązania technologiczne. Pionowe formatyzerki do rozkroju płyt prod. GMC to cięcie bez wyrwań.


Jednocześnie szereg dodatkowych funkcji optymalizacji pomaga obsłudze piły w wykorzystywaniu i magazynowaniu odpadów użytkowych. Dodatkowe funkcje pomagają zapamiętywać zapisy zamówień tj. zestawy formatek z kosztorysami, sterowanie czasem obliczeń, naklejki na formatki i odpady. Jest ponadto przewidziana możliwość stworzenia dużej bazy materiałów płyt i oklein.Dodatkowo możliwość zainstalowania na 1 komputerze lub pracy wielostanowiskowej, w dowolnej sieci, z dostępem do wspólnych danych.Cięcie, frezowanie płyty. Płyta cięta na formatki, formatki z płyty.Cięcie płyty, Frezowanie płyty, Formatowanie płyty. Piła panelowa, zautomatyzowana, z własnym systemem optymalizującym cięcie i rozkrój płyt w zakładach meblarskich. Piła tarczowa pozioma sterowana numerycznie CNC. Panelówka. Piła panelowa do cięcia płyt laminowanych z tarczą piły podcinaka na prowadnicach linowych.


Na formatyzerce pionowej KGS 180 można przeprowadzić cięcie od projektu do montażu. M 10 to synonim profesjonalnej pilarki pionowej do rozkroju płyt meblowych i tworzy sztucznych. Rozkrój płyt wymaga stabilnego korpusu oraz niezawodnego sterowania po najwyższej jakości prowadnicach. Piła formatowa/formatyzerka KGS M 10 spełnia te oczekiwania. Nowa formatyzerka pionowa podniesie produktywność każdego zakładu produkującego meble. Panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem zadanych wymiarów pomaga właściwie ustawić pracę formatyzerki pionowej. Opcjonalnie można zastosować wygodne i łatwe w użyciu oprogramowanie CAD, które pozwala przygotować wizualizację mebla. Po jego ostatecznej akceptacji przez odbiorcę, można szybko wygenerować rozkrój płyty oraz zapisać kolejne operacje wykonawcze. Program może wykonać też kalkulacje oraz kosztorys.


Współczesny rozkrój płyt wymaga ruchomego blatu podpórkowego, który nigdy nie będzie kolidował z ruchem tarczy piły. Ponadto rozkrój płyt wymaga by razem z cięciem płyt na formatki mogła być jednocześnie drukowana etykieta z kodem kreskowym i naklejana na gotowy już element. Różnorodność szafek, stołów oraz szaf wymaga przejrzystości obrobionych elementów poprzez przypisanie, które muszą potem zawsze pasować i być pod ręką. Na formatyzerce pionowej możliwe jest cięcie płyt nawet o wymiarach większych aniżeli 6300 x 2200 mm. Maksymalna średnica piły głównej wynosi 300 mm i jest ona napędzana silnikiem o mocy 5.5 kW. Precyzyjny rozkrój płyt wymaga by wysoką jakość cięcia gwarantowała konstrukcja przesuwnego wózka z prowadnicami pryzmatycznymi ze specjalnej szlifowanej stali. Nowoczesna formatyzerka pionowa do rozkroju pakietów płyt to zachowany równy bieg posuwu.