LGF-strona-glowna

Pole rozkroju płyty
mm
_3200-3800-4400_
Wysokość wyjścia tarczy piły max
mm
70
Moc silnika tarczy tnącej
Kw
5,5
Moc silnika tarczy piły podcinaka
Kw
1,1

Prędkość wózek piły_
_STD_
OPT
_mb/min_
mb/min
50
100
Posuw pozycjonera
STD
OPT
mb/min
mb/min
25÷40

_
Level7__
3200
__Level7__
3800
__Level7__
4400

Piła panelowa do rozkroju płyt Level 7 - Pilarka pozioma do rozkroju płyt wiórowych, mdf, płyt laminowanych. ACM proponuje poziomą pilarkę panelową do rozkroju płyt model LINEA. Na żądanie załadunek boczny platformy załadunkowej na pakiety płyt. Piła panelowa LINEA to pilarki do rozkroju płyt z podnoszonym stołem podającym i perfekcyjnym cięciem płyty. Tarczowa piła panelowa do automatycznego rozkroju płyt: szybka, kompaktowa i precyzyjna. Zalety piły panelowej LINEA firmy ACM z Włoch. Pilarka panelowa pozioma sterowana numerycznie do cięcia płyt.
- kompaktowe wymiary maszyny zajmują mniej miejsca przy dużej wydajności
- krótkie cykle cięcia zapewnia szybki posuw wózka piłowego piły panelowej
- elastyczny mechanizm przenoszenia napędu wyposażony w zębatki i koła zębate o najwyższej precyzji
- proste i łatwe w obsłudze przyjazne oprogramowanie sterowania pracą piły
- cięcie płyt bez wyrwań przy bardzo cienkim materiale roboczym płytyLinea quote .jpg
__Level7__
3200
__Level7__
3800
__Level7__
4400
_A
5400 mm 6000 mm 6600 mm
_B
5900 mm 6600 mm 7200 mm
_C
3600 mm 4300 mm 4900 mm
_D
3600 mm 4300 mm 5000 mm
_E
1500 mm 1500 mm 1500 mm
_F
1200 mm 1200 mm 1200 mm

Formatyzerka pozioma sterowana numerycznie CNC wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz zaawansowaną technologią pozycjonowania ciętej płyty. Solidna i sztywna konstrukcja pilarki, zapewnia znakomite rezultaty pracy, która się wyraża poprzez najwyższą precyzję cięcia. Popychacze z chwytakami do ciętej płyty, zamontowane na poprzecznej belce, dokładnie przemieszczającej się nad blatem stołu roboczego głównym i tylnym na prowadnicach liniowych o utwardzanych maszynowo powierzchniach. Popychacze z chwytakami są  pozycjonowane i aktywowane automatycznie w oparciu o program rozkroju. Cały projekt maszyny, od wózka piły poruszający się po prowadnicach liniowych, posuwu na zębatce, został tak opracowany, aby zagwarantować jednocześnie prędkość cięcia, pozycjonowanie ciętej płyty i najwyższą precyzję w rozkroju płyty meblowej. Najważniejszym elementem pilarki panelowej jest dopasowane do rzeczywistych potrzeb, znakomite sterowanie numeryczne CNC, które oferuje najlepsze rozwiązanie na rynku. Sterowanie zainstalowane na tej pilarce poziomej jest w stanie połączyć elastyczność programowania cięcia płyty z łatwością użytkowania maszyny we własnym zakładzie produkcyjnym. Dostępność szerokiej gamy akcesoriów czyni pilarkę panelową do rozkroju LINEA idealną odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagającego klienta.
Celem zabezpieczenia stałego dopływu materiału, piłą mogą współpracować współliniowe, boczne, rolkowe systemy załadowcze. Stoły z poduszkami powietrznymi na odbiór i transport płyt. Solidne stoły z poduszkami powietrznymi, które pomagają w rozkroju ciężkich płyt i pakietów płyt. Dzięki specjalnemu połączeniu stalowej konstrukcji blatów i ich gładkości, stoły podawcze z poduszkami powietrznymi przy ekstremalnych obciążeniach nie ulegają wykrzywieniu i skręcaniu. Transport ciętego materiału. Zaciski sterowane pneumatycznie, nie rysujące powierzchni płyty ciętej, mocowanie pakietów płyt wysokość rozwarcia do 95 mm. Możliwość przesuwu pojedynczych, drobnych elementów.Piła panelowa do rozkroju płyt wyposażona w: Stoły przednie z poduszką powietrzną z blatem z żywicy fenolowej, z przednia rolką ułatwiającą załadunek ciętych płyt. Stołu mogą być ruchome i ustawione w zależności od potrzeb produkcyjnych zamawiającego piłę panelową.
Ręczna regulacja wysokości wysuwu tarczy piły tnącej może się odbywać manualnie z mechanicznym wskaźnikiem wartości wychodzącej. Regulacja tarczy podcinaka - podcinacza, może się odbywać na dwa sposoby: ręcznie, od zewnątrz. Regulacja może być wykonana bezpośrednio z pulpitu.
Ponadto nie tylko precyzyjna obróbka cięcia płyt jest możliwa na pilarce Linea. Istnieje również możliwość wykonywania innych, skomplikowanych obróbek: kanały, wycięcie okienne, post-forming, cięcia kątowe. Wykonanie rowka, pojedynczego lub wielokrotnego od tej pory jest już możliwy na pilarce poziomej. Regulacja szerokości rowka odbywa się manualnie lub za pomocą sterowania numerycznego CNC.


Regulacja wysokości wysuwu


Zaciski pneumatyczne rolki stołu


Prowadnice przemieszczenia

Pilarka formatowa z podcinakiem do drewna i płyt kompozytowych. Rozkrój płyt meblowych na pile pionowej z tarczą piły podcinaka. Formatowanie płyt meblowych. Rozkrój płyty, rozkrój sklejki - rozkroje, wycinanie, cięcie na Wymiar. Unikatowe rozwiązanie optymalizacji rozkroju płyt. Dla firm, które świadczą usługi formatowania płyt, obróbki CNC- prosty w obsłudze program obliczania formatek meblowych. Program do optymalizacji rozkroju: Rozkrój. Optymalizacja- program komputerowy do optymalizacji rozkroju płyt meblowych. Napęd wózka pilarki panelowej i posuw zacisków przy prędkości do 120 m/min odpowiedzialny jest wysoko precyzyjny napęd, rozwiązany za pomocą systemu koła zębatego i listwy zębatej.Przemieszczenia za pomocą koła zębatego i zębatki. Prowadzenie za pomocą koła z profilem wewnętrznym w kształcie litery V poruszającym się na pryzmatycznej prowadnicy.ACM producent pilarek i linii rozkroju płyt. W sprzedaży pilarki pojedyncze i kątowe z podawaniem ręcznym i automatycznym. Na wyposażeniu pilarek do cięcia płyt programy do optymalizacji rozkroju. Serwis techniczny.
Pilarki poziome z belką dociskową do płyt. Linea ACM pilarka do rozkroju płyt z podnoszonym stołem podającym.
Pilarki poziome z belką dociskową, do cięcia wzdłużnego płyt. Elastyczne gniazda produkcyjne cięcia i rozkroju.
Pilarki poziome z belką dociskową, do cięcia poprzecznego płyt. Stanowiska obracania płyt.
Pilarki poziome z belką dociskową, do cięcia wzdłużnego i poprzecznego płyt (system kątowy).
Piły formatowe poziome CNC dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i przeznaczone do różnych zastosowań cięcia i rozkroju. Piły do zastosowań specjalnych. Pilarki do cięcia wzdłużnego lub poprzecznego płyt.