LGF-strona-glowna

Cięcie aluminium - poznaj nowe technologie CNC

Piła kątowa do wycięć katowych w fasadach. Magma Piła kątowa dwugłowicowa dwupiła. Piła kątowa dwugłowicowa dwutarczowa. Dwie tarcze tnące - pozioma Ø 600mm i pionowa Ø 500mm.
Piła kątowa dwugłowicowa dwupiła do fasad elwacyjnych z alu. Piła kątowa dwugłowicowa Magma. Dwutarczowa piła do wycięć katowych w [profilach alu do wycięć w końcach profili prostokątnych i kątowych. Dwie tarcze tnące - pozioma Ø 600mm i pionowa Ø 500mm.

Piła dwugłowicowa do aluminium i profili z PVC. Dwugłowicowa piła ze sterowanymi osiami cięcia profili  aluminium, PVC i lekkich stopów, z automatycznym posuwem prawej głowicy i elektronicznym zarządzaniem wszystkimi kątami od 45° (wewnętrzne) do 15°.

Piły do cięcia profili aluminuim i PCV. Maszyny Do Aluminium. Automatyczne piły do cięcia aluminium i pcv. Piła dwugłowicowa do aluminium.
Nowa piła do cięcia profili z aluminium 2 głowice. Pozycjonowanie automatyczne sterowanie z pulpitu dotykowego. Cięcie w 2 osiach.Idealna do nacinania profili w dwóch płaszczyznach jednocześnie. Średnica Ø tarczy piły cięcia profilu 600 mm


Centrum do cięcia przemysłowego profili z aluminium, pcv o dużych przekrojach. Automatyczna piła do cięcia profili z aluminium / pcv wielkogabarytowych.


Precyzyjne maszyny do aluminium. Piła do cięcia profili z aluminium 2 głowice tnące. Sterowanie numeryczne. Ustawienie kątowe głowic tnących nawet 22,5°-90°-140°.


Piły 2 głowicowe do cięć specjalnych pod różnymi kątami. Piły tarczowe dośrodkowo zbieżne o wymaganej dużej gładkości rzazu. Średnica Ø tarczy piły cięcia profilu 600 mm. Ustawienie kątowe głowic tnących nawet 22,5°-90°-140°. Piła do cięcia profili aluminiowych i pcv o dużych wymiarach.


Idealna piła do nacinania profili i cięcia dwóch profili niezlicowanych. Płynny posuw tarcz tnących dzięki doskonałemu łożyskowaniu. Solidna konstrukcja uciosarki zintegrowana z panelem sterującym. Piła do cięcia profili z aluminium 2 głowice. Pozycjonowanie głowic z pulpitu. Możliwość cięcia w kątach pośrednich.

Piła do cięcia profili z aluminium MASTER D-RV 600. Nowość produkcyjna.


Precyzyjne maszyny do aluminium. Precyzyjne piły dwugłowicowe do cięcia profili aluminiowych i tworzyw sztucznych pvc okiennych, drzwiowych. Solidna, sztywna konstrukcja spawana pił tarczowych, pneumatyczne pochylanie głowic tnących. Przeznaczenie produkcyjne: stolarka otworowa okna, drzwi i fasady alu, pcv.


Piła do cięcia profili z aluminium. Stolarka otworowa. Okna i drzwi z aluminium Odgórne cięcie. Na wyposażeniu najwyższej jakości profesjonalne tarcze do cięcia marki E- MASZYNY. Piła do cięcia aluminium, piły tarczowe do aluminium, specjalistyczne tarcze do aluminium, precyzyjne cięcie aluminium. Przeznaczenie stolarka aluminiowa, pcv.Piły do aluminium - Piły dwugłowicowe. Średnica Ø tarczy piły cięcia profilu 550 mm - 600 mm. Ustawienie kątowe głowic tnących nawet 22,5°-90°-140°  Piła do cięcia profili aluminiowych i profili okienno - drzwiowych pcv o dużych wymiarach 20°SX, 20°DX.

Piła o tarczy Ø 550 mm. Moc silnika 2 kW 2.800 obr/min. Ustawienia kątowe głowicy nawet w przedziale 20°SX (lewa strona), 20°DX (prawa strona). Profesjonalna piła automatyczna jednogłowicowa do cięcia profili z aluminium i pvc.

Dane techniczne :
• Jednogłowicowa piła do precyzyjnego cięcia profili z aluminium z automatycznym wysuwem piły z głowicy od frontu.
• Obsługa z pulpitu automatyczna. Łatwe i bardzo dokładne pozycjonowanie kąta pochyłu tarczy tnącej. Zespół zderzaków i odbojników ustawiania kątów i profila alu pod zadany wymiar i kąt 30°,45°, 60°,90° stopni w lewo i prawo. Opcjonalnie 20°SX, 20°DX.
• Piła pozwala wykonywać cięcia pod wszystkimi pośrednimi kątami.2 pneumatyczne poziome siłowniki znakomicie mocują materiał na blacie roboczym.
• W pełni zautomatyzowany układ hydropneumatyczny pozwalający na bardzo dużą dokładność cięcia
• Duża średnica piły tarczowej Ø 600 mm zezwala na cięcie o szerokości do 320 mm i wysokości 164 mm
• Szybka hydropneumatyczna regulacja posuwu wyjścia piły tarczowej Ø 500 w zależności od typu materiału
• Zespół blokad startu tarczy piły przy otwartej osłonie zabezpieczającej
• System chłodzenia Spray-Mist piły tarczowej Ø 500 podczas przecinania aluminium
• Specjalna układ bezpieczeństwa sprzężony ze wszystkim elementami ruchomymi maszyny zapewnia ochronę operatora.

• Integralna osłona karteru dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas przecinania.
• Przymiar MANUALNY, ELEKTRONICZNY, PROGRAMOWALNY do pomiaru długości cięcia profila
• Podajniki prawy i lewy rolkowy zapobiegający rysowaniu profila odługości 3,4,5,6 m
• W opcji przymiar elektroniczny podajnik + odbiornik, rolotoki.
Zakres cięcia
Cięcie przy kącie 90°
Przekrój profilu  164 x 320 mm
Cięcie przy kącie 45°
Przekrój profilu  225 x 164 mm
Cięcie przy kącie 30°
Przekrój profilu  164 x 164 mm

Modele pił do cięcia profili aluminiowych:


Uciosarka do profili aluminium. profile pcv. Profesjonalna piła do precyzyjnego cięcia nawet od -22,5° do 22,5°. Cięcie profili aluminiowych. Piła jednogłowicowa GOTHA 600 do cięcia i rozkroju profili z aluminium oraz PCV. Przedział kątowy ustawień piły od 10° do 170°. Możliwe do zamontowania średnice tarczy pił na maszynie o następujących średnicach Ø 600 mm. Precyzyjna piła do cięcia profili aluminiowych wielkogabarytowych. Cięcie profili aluminiowych pod ostrym kątem.


Obróbka mechaniczna profili aluminiowych. Piła do cięcia aluminium / PVC. Piła jednogłowicowa z podnoszoną tarczą tnącą, która pracuje w cyklu automatycznym. Piła jednogłowicowa z podnoszoną tarczą tnącą, z automatycznym sterowaniem numerycznym pionowej osi za pomocą silnika prądu stałego i jednoczesnym sterowanym hydraulicznie odchyleniem osi poziomej. Cięcie pod kątem od 90° do 22°30
Wysuwanie oddolne agregatu tarczy tnącej piły
Integralna osłona tarczy tnącej z zamknięciem automatycznym
Pneumatyczne ustawianie głowicy w przedziale kątowym 45°/90°/45°
Możliwość wykonania cięć dowolny kąt pośredni zawarty pomiędzy -45° a +22,5°
Hydropneumatyczny posuw tarczy
Montaż tarczy tnącej piły o średnicach Ø 450 mm Średnica wrzeciona piły 30 mm
Regulacja wyjścia tarczy piły hydropneumatyczna
3 fazowy silnik 3 kW - 2800 obr/min
Ciśnienie robocze 7 bar

Wysuwanie boczne agregatu tarczy tnącej piły
Integralna osłona tarczy tnącej z zamknięciem automatycznym
Pneumatyczne ustawianie głowicy w przedziale kątowym 45°/90°/45°
Możliwość wykonania cięć dowolny kąt pośredni zawarty pomiędzy 30° sx 30° dx
Hydropneumatyczny posuw tarczy
Montaż tarczy tnącej piły o średnicach Ø 500 - 530 - 550 mm, Średnica wrzeciona piły 30 mm
Regulacja wyjścia tarczy piły hydropneumatyczna
3 fazowy silnik 3 kW- 2800 obr/min
Ciśnienie robocze 7 bar

Piły do metalu: manualne piły do metalu: aluminium kompozyty, automatyczne piły do metali: aluminium i kompozyty, piły do cięcia metali lekkich: aluminium i kompozyty,  automatycznie sterowane piły do cięcia metalu: aluminium i kompozyty: stolarka okienna otworowa, produkcji mebli, produkcja usługowa cięcia i przycinania. Piła cięcia skośnego ze stołem obrotowym odlewanym z aluminium i z dwiema równoległymi prowadnicami wyjścia do góry wózka głowicy tnącej aluminium. Cięcie profili  z aluminium. Wysuwana z dołu głowica umożliwia precyzyjne cięcie profili.Wysuwanie boczne agregatu tarczy tnącej piły
Integralna osłona tarczy tnącej z zamknięciem automatycznym
Cięcie w trybie półautomatycznym dla profili o długości maksymalnej mm. 400 - pneumatyczne ustawianie głowicy w przedziale kątowym 45°/90°/45° - automatyczne zraszanie tarczy tnącej poprzez zraszacz
Wyjście tarczy piły poprzez siłownik hydropneumatyczny
Montaż tarczy tnącej piły o średnicach Ø 450 mm
Średnica wrzeciona piły 30 mm
Regulacja wyjścia tarczy piły hydropneumatyczna
3 fazowy silnik 2,2 Kw (3 HP) - 2800 obr/min
Ciśnienie robocze 7 bar
Boczne wyjście agregatu tarczy tnącej
Osłona integralna tarczy tnącej z wyłącznikiem bezpieczeństwa
Pneumatyczne ustawianie kata tarczy, automatycznie na -45°/90°/45°
Możliwość cięcia pomiędzy 30° sx.- 30° dx, blokada na odbojnik
Posuw tarczy hydropneumatyczny
Średnice tarczy piły Ø 450 mm

Cięcie profili z aluminium. Piły tarczowe do cięcia wzdłużnego aluminium dzięki ruchomemu zespołowi oporowemu przesuwnego do tyłu na górze korpusu piły ASTRA oraz Penta.


Średnica tarczy pił do alu / pcv możliwe do zainstalowania na pilarce automatycznej do cięcia profili alu / pcv model   Ø 450-550-600 mm


AUTOCUT - piła wyposażona w jednostkę sterowania numerycznego NC. Możliwość cięcia w trybie programowania zmiennej długości. Wahadłowy ruch tarczy tnącej 0 - 660 mm lub 1320 mm opcjonalnie.
Na wyposażeniu piły jednostka sterująca na bazie CNC z regulacją długości elementów ciętych, monitor monochromatyczny 120x40 mm klawiatura przemysłowa. Programowanie długości cięć w trybie random. Wejście USB zapis listy cięcia
Hydropneumatyczne regulacja wyjścia tarczy tnącej
Osłona integralna tarczy piły
Ustawienie kątowe tarczy piły stałe 90°
Średnice tarczy pił Ø 450 mm
Średnica wrzeciona tarczy piły 30 mm
3 fazowy silnik 2,2 Kw (3 HP) - 2800 obr/min.
Ciśnienie robocze 7 bar
Wymiary 85x158x145 cm
Waga 306 Kg
Oddolny posuw hydropneumatyczny tarczy piły Integralna osłona tarczy tnącej. Krociec odciągowy odsysania wiórów
Wyświetlacz elektroniczny ustawiania kątów cięcia Indeksowany obrót na talerzu obrotowym tarczy piły -45°/90°/45°
Możliwość cięcia w przedziale 80° sx do 80° dx blokada pneumatyczna
Opcja: wycofanie zespołu oporowego 0 - 100 mm cięcie równoległe
Hydropneumatyczna regulacja posuwu tarczy tnącej
Możliwość montowania tarczy piły Ø 500-530-550 mm Wrzeciono 30 mm Silnik 3 fazy 2,2, Kw (3 HP) - 2800 obr/min.Modele pił do precyzyjnego cięcia profili aluminiowych do cięcia profili alu / pcv w trybie automatycznym, posuwistym.

Osłona tarczy pił automatyczne zamknięcie
Nr.2 tarcze widiowe Ø 450 mm zejście automatyczne agregatu tarczy pił
Regulacja wysokość blatu piły poprzez korbkę. Prędkość regulowana wyjścia tarczy hydropneumatyczna. 3 fazowy silnik 1,5 Kw (2 HP) - 2800 obr/min
Możliwość cięcia "V" 95 mm
Profesjonalnie cięcie profili w systemie wahadłowym.
Ciśnienie robocze 7 bar
Boczne cięcie, wyjście boczne tarczy tnącej piły Ø 500 mm Posuw manualny tarczy piły: opcja posuw manualny
Płynna regulacja wyjścia tarczy tnącej piły
Obrót rotacyjny głowicy agregatu tnącego w przedziale -45°/90°/45°
Wychył tarczy piły aż do 22,5° (dx-sx)
Łatwe pozycjonowanie lektura ustawień na goniometrzeMoc silnika 7,5kW . Tarcza tnąca 550 mm. Prędkość obrotowa tarczy 2.850 obr/min. Maksymalna szerokość profilu 270 mm. Maksymalna wysokość profilu 190 mm. Obustronne odsuwanie materiału od tarczy przy jej powrocie po przecięciu. Zespół przesuwania materiału napędzany elektrycznie (zespół śruba-nakrętka toczna. skok maksymalny 600 mm (możliwe cięcie co kilka skoków. maksymalna długość ciętych detali 3000 mm. minimalny możliwy do osiągnięcia odpad 75 mm


Precyzyjne cięcie profili aluminiowych i pcv.
Odgórne zejście tarczy tnącej Ø piła 350 mm Osłona tarczy tnącej zasuwa karteru osłony
Pochył kątowy tarczy od 90° do 45° lewy bok blokada mechaniczna
Obrót wokół własnej osi -45°/ 45° system blokady mechanicznej
Urządzenie blokady manualna jakakolwiek blokada pośrednia
Posuw oddolny tarczy tnącej , manualny ruch tarczy piły po dwóch prowadnicach. Integralna osłona tarczy tnącej
Krociec odciągowy odsysania wiórów.
Wyświetlacz elektroniczny ustawiania kątów cięcia - opcja
Indeksowany obrót na talerzu obrotowym tarczy piły -45°/90°/45° możliwość wykonania ustawień w przedziale 80°/ - 80° możliwość cięcia w przedziale 80° sx do 80° dx blokada mechaniczna Opcja: wycofanie zespołu oporowego 0 - 100 mm cięcie równoległe. hydropneumatyczna regulacja posuwu tarczy tnącej Możliwość montowania tarczy piły Ø 350-400 mm


Modele pił do precyzyjnego cięcia profili. Piły dwugłowicowe.


Basic - piła 2 głowicowa do precyzyjnego cięcia profili alu / pcv. Manualny posuw prawej głowicy za pomocą korbki. Precyzyjna listwa metryczna do odczytania pozycji głowicy ruchomej. Stała pozycja głowic +45°. Osłona wirujących tarczy tnących pił z automatycznym uruchomieniem. Suport pneumatyczny - rolotok na długie profile. Hydropneumatyczna regulacja prędkości wyjścia tarczy piły. Hamulec pneumatyczny dla głowicy ruchomej. Moc silnika 3 faze 1,5 Kw (2 HP) - 2800 obr/min Max długość cięcia 4000 mm. Maks Ø tarcza piły 500 mm. Średnica Ø wrzeciona 30 mm. Ciśnienie robocze 7 bar.Piła 2 głowicowa do precyzyjnego cięcia profili alu / pcv. Cięcie frontalne. Automatyczna osłona integralna wysuniętych tarcz pił. Odczyt zadanego wymiaru poprzez precyzyjną listwę metryczną. Automatyczne pozycjonowanie głowic + 45°/ 90° / -45 °.Moc silnika 3 fazy 1,5 Kw (2 HP) - 2800 obr/min. Max długość cięcia profili alu / pcv 4000/5000 mm Max Ø tarcza piły 400mm. Średnica Ø wrzeciono piły 30 mm. Ciśnienie robocze 7 bar.

Piła 2 głowicowa do precyzyjnego cięcia profili alu / pcv. Cięcie frontalne. Ustawienie kątowe obu głowic - wychył do wnętrza i na zewnątrz. Automatyczna osłona integralna wysuniętych tarcz pił. Odczyt zadanego wymiaru poprzez precyzyjną listwę metryczną. Automatyczne pozycjonowanie głowic + 45°/ 90° / -45 °. Maszyna wyposażona w elektroniczny pozycjoner wraz z monitorem i klawiaturą. Monitor 120x40 mm  monochromatycznym zintegrowany z klawiaturą. Port wejścia / USB do czytania list cięcia. Moc silnika 3 fazy 1,5 Kw (2 HP) - 2800 obr/min. Max długośc cięcia profili alu / pcv 4000/5000 mm Max Ø tarcza piły 400mm. Średnica Ø wrzeciono piły 30 mm. Ciśnienie robocze 7 bar. Waga piły 501 x 99 x 136. Waga 750 KgSprzęt CNC do cięcia aluminium


 • Przecinarki tarczowe do aluminium do cięcia pod kątem, z ręcznym posuwem
 • Przecinarki tarczowe do aluminium z ręcznym posuwem
 • Przecinarki tarczowe z magazynkiem
 • Półautomatyczne przecinarki do aluminium do cięcia pod kątem z ręcznym posuwem
 • Przecinarki do płyt
 • Piły ramowe do cięcia metali
 • Sterowanie manualne i numeryczne
 • Przecinarki tarczowe z ręcznym posuwem i możliwością cięcia pod kątem
 • Piły taśmowe do cięcia pod kątem z ręcznym posuwem
 • Dwukolumnowe półautomatyczne piły taśmowe do cięcia pod kątem prostym
 • Półautomatyczne przecinarki do cięcia pod kątem
 • W pełni automatyczne przecinarki do cięcia pod kątem prostym
 • Automatyczne przecinarki do cięcia pod kątem
 • Przecinarki z magazynem podawczym
 • Duże przecinarki do ciężkiej produkcji
 • Przecinarka do bloków
 • Półautomatyczne przecinarki tarczowe z możliwością cięcia pod kątem
 • Automatyczne przecinarki tarczowe z możliwością cięcia pod kątem.
 • Przecinarki tarczowe o wysokiej wydajności. Przecinarki zintegrowane z systemem magazynowania
 • Piły uniwersalne do cięcia wzdłużnego i poprzecznego profili aluminiowych,  drewna, piły do cięcia aluminium i innych metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych.