LGF-strona-glowna


Nowe centrum obróbkowe z obrotowym stołem do mocowania profili i obróbki z trzech stron w jednym zamocowaniu. Centrum obróbkowe wyposażone w jedną, pionową głowicę oraz obrotowy blat stołu roboczego. 3 - osiowe centrum obróbcze do aluminum PVC. Pozycjonowanie obrotowego stołu do obróbki w przedziale kątowym: -90°/ 0°/ +90° oraz możliwa obróbka profili w kątach pośrednich. Moc elektrowrzeciona 4 kW obroty: 18.000 lub 24.000 rpm. Sterowane numerycznie 3 osiowe centrum frezujące do obróbki profili z aluminium, stopów lekkich metali i PCV . Przeznaczenie: stolarka otworowa okienno-drzwiowa, elementy fasad aluminiowych. Sterowanie maszyną poprzez oprogramowanie które intuicyjnie prowadzi operatora dzięki ekranowi dotykowemu, łącze USB pozwala na łatwe połączenia z komputerem. Profesjonalna obrabiarka do stolarki otworowej okna, drzwi i fasady. Numerycznie sterowane centra obróbcze 3 osiowe z automatyczną wymianą narzędzi w magazynku.


Szt. 6 miejsc w magazynku. Opcja na żądanie: frez płaski o średnicy Ø 120 mm. Moc 4 kW X =3200 Y=475 mm Z=300 mmSterowane numerycznie 3-osiowe centrum obróbcze, przeznaczone do profesjonalnej obróbki profili okienno drzwiowych i fasadowych z aluminium, PVC, stopów lekkich. Frezarka CNC oferuje możliwość wygodnego frezowania i wiercenia obrabianych profili do stolarki otworowej. Solidne mocowanie za pomocą 4 zacisków pneumatycznych przesuwnych. Wygodna możliwość zmiany ustawień prędkości obrotowej wrzeciona, sprawia, że centrum CUMBIA CNC obrabia profile z PCV z zintegrowanym kształtownikiem stalowym w ich wnętrzu. Zmniejszone posuwy robocze frezowania, odpowiednia prędkość obrotowa wrzeciona oraz dobrane odpowiednio narzędzia umożliwiają na jednoczesną obróbkę.STANDARDOWE WYPOSAŻENIE:
Nowe centrum obróbkowe sterowane w 3 osiach, przeznaczone do obróbki sztang lub detali aluminiowych z PCV, stopów lekkich oraz stali do grubości 3 mm. 3 osie pracy kontrolowane serwo napędami posuwy korpusu narzędziowego oparte na prowadnicach i łożyskach liniowych napęd korpusu narzędziowego i jego pozycjonowanie za pomocą serwo napędów. Opcjonalnie dodatkowa oś (czwarta). Możliwość stworzenia i zapisania dużej ilości gotowych programów obróbczych maszyny. Ekran pulpitu operatora wyposażony w dotykowy 10'' monitor kolorowy (touch screen) zintegrowany z przemysłowym sterownikiem. Możliwość dokonywania obróbki na zamocowanym profilu po różnymi kątami w 3 płaszczyznach. Oprogramowanie wykonawcze działa z wykorzystaniem funkcji gotowych procesów obróbczych (makra). System operacyjny maszyny posiada możliwość dowolnego łącznia programów poza ustawieniami kolizyjnymi. Skaner kodów kreskowych do ładowania danych obliczenie i wyświetlenie prawidłowych pozycji zacisków profilu. Łatwo dostępny port USB do ładowania programów obróbek. Przeniesienie napędu korpusu narzędziowego za pomocą bardzo dokładnych śrub bezluzowych. W pełni osłonięta przestrzeń robocza. Jednolita podstawa stalowa centrum o dużej sztywności korpusu maszyny. Ruchoma (obrotowa) belka blatu stołu roboczego z zamocowanym materiałem, ustawiana kątowo w płaszczyznach: + 90° / 0° / -90°. Trzy osie sterowane numerycznie (X, Y, Z). Sztywny obrotowy stół mocujący profil - obróbka z trzech stron w jednym zamocowaniu.
Możliwość ustawienia belki blatu stołu obrotowego, pod innymi kątami czyli w kątach pośrednich w trybie ręcznym (mechanicznie, ręcznie - odniesienie do kątów na skali).

Pionowa pozycja pracy głowicy obróbczej Głowica wyposażona w elektrowrzeciono o mocy 4 kW.
Ręczne przestawianie uchwytów mocujących obrabiany profil z aluminium
Max prędkością obrotową 24 000 obr/min
możliwość regulacji prędkości wrzeciona w zależności od rodzaju obrabianego materiału
możliwość frezowania końcówek profilu frezem tarczowym - obróbka słupków fizyczne długości pracy osi centrum z zamocowanym narzędziem o długości roboczej L=40 mm:
Bieg w osi X 3200 mm
Prędkość w osi X: 70 mb/min
Bieg w osi Y: 475 mm
Prędkość w osi Y: 30 mb/min
Bieg w osi Z: 300 mm
Prędkość w osi Z: 30 mb/min
Tolerancja pozycjonowania +/-0.1 mm

Wyposażenie:
- 4 standardowe zaciski pneumatyczne mocujące materiał (zaciski jednostronne)
- ręczny system rozmieszczania poszczególnych zacisków materiału
- system chłodzenia narzędzi w procesach obróbczych
- grawitacyjny system opadu wiórów do rynny wewnętrznej (do szuflad umieszczonych w dolnej części)
Centralny system smarowania mechaniki stałej i czynnej
Max grubość cianki obrabianych profili stalowych i aluminiowych: 3,0 mm
Ciśnienie robocze układu sprężonego powietrza: 7 bar