LGF-strona-glowna


4 OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE CNC RUMBA 3500 DO ORBRÓBKI PROFILI ALU STALI INOX P.POŻ. Solidna konstrukcja ze stali. Struktura maszyny wyważona i poddana obróbce na wytaczarkach CNC. Centrum obróbcze profili alu/ PCV RUMBA. To 4 - osiowe centrum obróbkowe sterowane numerycznie łączy solidność konstrukcji z wygodą łatwego programowania maszyny. Automatyczne centrum obróbcze profili aluminiowych posiada na wyposażeniu rewelacyjny stosunek jakości frezarki sterowanej numerycznie w 4 osiach. Centrum obróbcze do metalu.


Posuw w osiach płaszczyzn roboczych X-Y-Z odbywa się na prowadnicach pryzmatycznych utwardzanych powierzchniowo. Precyzyjne pozycjonowanie głowicy roboczej o mocy 5.5.- 7.5 kW odbywa się za pomocą napędu śrubowego -rzymska śruba. Możliwość wykonania obróbki na profilach aluminiowych i stalowych, o dłuższych od pola roboczego maszyny przelotach wzdłużnych.Kąty pośrednie ustawienia blatu roboczego centrum obróbkowego.


Ustawienie blatu roboczego pod katem 90 stopni.

Poprzez specjalnie skonstruowane otwory w korpusie frezarki na swobodne przesunięcie materiału obrabianego jest możliwe dowolne przesuwanie profilu w obie strony osi wzdłużnej X. Opcjonalnie można wydłużyć pole robocze frezarki osi płaszczyzny roboczej wzdłużnej  X z 3.000 mm do długości 3.500 mm. Blat roboczy ustawn na następujące pozycje w przedziale kątowym: 90°,  0°, - 90°. Możliwe jest opcjonalnie zamontowania urządzenia do ustawień blatu w kątach pośrednich. Maszyna jest sterowana za pomocą własnego pokładowego PC z własnym oprogramowaniem do frezowania, wiercenia, gwintowania i frezowania kątowego. Środowisko pracy w systemie operacyjnym WINDOWS.


Centrum obróbkowe z 4 osiami sterowanymi numerycznie CNC. Dane techniczne centrum sterowanego w 4 osiach prod. ABCD. Frezarka przeznaczona do frezowania, wiercenia, gwintowania i podcinania profili z aluminium, stopów metali lekkich, PVC oraz stali. Frezarka stołowa posiada magazyn na 5-7-10 sztuk narzędzi wymiennych. Magazyn jest umieszczony w korpusie maszyny i nie porusza się wzdłuż osi X. Maszyna posiada ruchomy stół, kątowy regulowany, uchylny w zależności od potrzeb produkcyjnych. Dla łatwego zakładania i zdejmowania profilu oraz dla zwiększenia zakresu i wydajności pracy. Płynna regulacja elektroniczna prędkości w osiach roboczych. Kontrola napięcia na maszynie za pomocą specjalnego urządzenia.


Maszyna zupełnie zabudowana: Akcesoria na wyposażeniu Nr. 2  ISO 30 Nr. 2 chwytaki.
Przeznaczenie produkcyjne: Oprócz obróbki profili maszyna RUMBA znajduje też zastosowanie w obróbce: kompozyty chemoutwardzalne używane do produkcji kadłubów łodzi i jachtów, zderzaków samochodów, siedzeń w autobusach, foteli na widowniach stadionów.