LGF-strona-glowna

K.G.S. 180 CN - Pionowa pilarka tarczowa do rozkroju płyt drewnianych i z tworzyw sztucznych, całkowicie sterowana numerycznie CNC. Formatyzerka może być używan również w trybie manualnym oraz półautomatycznym, według potrzeb. Pionowa pilarka tarczowa do cięcia płyt w pionie i w poziomie poprzez wygodne i proste w użyciu sterowanie numerycznie. Pulpit sterujący maszyną poza ramą korpusu pilarki formatowej. Formatowanie płyt meblowych. Rozkrój płyty MDF ognioodporna, płyty MDF surowa. Płyta MDF 19 mm Jednostronnie biała Głębokiego frezowania Egger 1/1 (2070x2800). Rozkrój płyty drewnopochodnej. Cięcie płyty kompozytowej. Rozkrój maszynowy płyty szalunkowej antypoślizgowej.  Rozkrój płyty MFP. Cięcie wpakietach płyta pilśniowej 19 mm Porowata 1/1 (1200x2500). Płyty budowlane ( HDF, OSB, stolarskie, wiórowe). Rozkrój płyty stolarskiej 19 mm Dąb (1250x2500) Płyta stolarska 28 mm Brzoza 2/2 (1250x2500). Cięcie sklejki - grubowarstwowa sklejka, antypoślizgowa sklejka, lotnicza, modelarska, płyta szalunkowa wodnoodporna, płyta szkutnicza, boazeryjna).  Maszynowe cięcie płyty akrylowej, rozkrój płyty na wysoki połysk, płyty fornirowane. Rozkrój płyty OSB-3 18 mm Trudnopalna 1/1 (1250 x 2500 mm.).


Przeznaczenie maszyny: do precyzyjnego cięcia płyt w poziomie i w pionie dla zakładów o dużym i średnim obłożeniu roboczym rozkroju płyty. Mocna konstrukcja spawana pilarki formatowej oraz znakomite dopasowanie podzespołów maszyny, oferują użytkownikowi najwyższe wyniki pracy przy docinaniu masywnego drewna oraz dużych płyt kompozytowych. Szybki rozkrój płyt z nową formatyzerką programowaną numerycznie do cięcia płyt pylących. Posuw wózka głowicy ruchomej realizowany jest poprzez łożyska kulkowe. Posuw wózka głowicy zapewnia wysoką precyzję cięcia na całej długości roboczej, co potwierdzają doświadczenia producenta i opinie na rynku.


Średnica Ø max tarczy
piły /wrzeciono Ø mm 300/30
Waga formatyzerki ok. kg 1560
Moc silnika piły  HP  7,5 (5.59 kW)

Profesjonalna piła formatowa - do drewna i płyt do rozkroju w pionie w poziomie. Piła formatowa z podcinaczem do płyt stolarskich i laminowanych oraz do wzdłużnego i poprzecznego piłowania drewna. Pilarki pionowe i piły formatowe do rozkroju płyt wiórowych. Piły formatowe - piła tarczowa przemysłowa. Piły formatowe i tarczowe o długości cięcia 5 100- 5200 mm. Max. średnica piły z podcinaczem, Ø 250 mm.  Ø 250 mm. Średnica piły, Ø 125 mm (Ø 110 mm). Nowa piła panelowa do cięcia płyt z drewna, mdf. Piła formatowa, formatyzerka pionowa. Piła formatowa z podcinakiem sterowana numerycznie dzięki zapisanym programom rozkroju płyt. Pilarka do cięcia płyt pełnych formatek MDF prosto i pod kątem dzięki opcjonalnie montowanemu urządzeniu Angolar do cięcia pod różnych kątem. Wyjątkowa przecinarka tarczowa wykorzystywana z powodzeniem zarówno w w małych warsztatach i stolarniach jak i w liniach produkcyjnych dużych przedsiębiorstw. Posuw wózka głowicy ruchomej realizowany jest poprzez łożyska kulkowe.1. Górna prowadnica pryzmatyczna


2. Prowadnice wózka głowicy

Głowica na wózku porusza się płynnie, lekko i bez przeskoków. Wózek ruchomy głowicy tnącej nie posiada luzów i nie stawia oporów w żadnym miejscu. Rama korpusu pilarki tarczowej posiada odpowiednie użebrowanie, wzmocnienia podpórkowe, dzięki którym maszyna zachowuje właściwą sztywność i nie ugina podczas nacisku. Zwarta konstrukcja agregatu piły eliminuje wibracje. Bezproblemowe cięcie pilarki, uzyskano dzięki montowaniu agregatu piły na specjalnych łożach, dzięki którym mogą być podnoszone i przechylane bez jednoczesnego wpływu na powstawanie wibracji. Krawędź cięcia piły pozostaje idealnie równa po obu stronach. Dzięki idealnej pracy TARCZY PIŁY PODCINAKA,  która wykonuje nacięcie pod spodem płyty w miejscu, w którym wysuwa się główna tarcza. Takie nacięcie eliminuje ryzyko wyrywania strzępów materiału. Solidność i stabilność korpusu pilarki pozwala na uzyskanie lini cięcia według liniału, którą jest górna prowadnica umieszczona na ramie nośnej. Oto właściwa konstrukcja prowadnicy, która wymaga właściwej sztywności oraz wynikającej z niej powtarzalności i dokładności wymiarów.