LGF-strona-glowna

Wiertarko kołczarka


Multipoint 3000 revolver. Wiertarko - kołczarka CNC.
Producent:
Stema
Włochy

Cena neto: 165 000.00 Euro


Głowica rewolwerowa n.01 na 8 pozycji
X oś – bieg roboczy 0 – 3.000 mm.
Z oś głębokość wiercenia 0 - 100 mm.
Y oś grubość panelu 0 - 90 mm.
Jak działa wiertarko-kołczarka?


Multipoint 3000 Revolver. Wiertarko - kołczarka CNC. Maszyna CNC do wiercenia i wprowadzania ciekłego kleju winylowego oraz kołków. Ruch w osi X pozwala na pozycjonowanie jednostki obróbczej za pomocą silnika brushless z kątowo ustawionym kołem zębatym na listwie zębatej. Przebieg użytkowy od 0-3000 mm. Obróbka sterowana numerycznie C.N. w trzech osiach. Wiercenie i kołkowanie w jednym cyklu. Maszyna sama wykonuje wiercenia i osadza kołki. Potrzebny czas na typowe wiercenie 4 otworów i osadzenie kołków w płycie MDF jest znacznie krótszy niż w podobnych urządzeniach tego typu. Poprzez wygodny w obsłudze panel dotykowy sterowania, możliwe jest programowanie w trzech osiach. Można zaprogramować długość, na jaką ma być osadzony kołek. Niezawodna, prosta w programowaniu i wydajna wiertarko - kołczarka. Możliwe osadzanie standardowych kołków meblowych o średnicy maksymalnej 10 mm i długości do 40 mm. Najmniejszy typ kołków może mieć rozmiar 6 x 25 mm. Automatyczna wiertarko-kołczarka do produkcji w systemie „just-in-time”. Wyposażona jest we wtryskiwacz kleju i kołków.


Poruszanie się głowic kołczarki

W osi roboczej X głowica się porusza w osi wzdłużnej X i posuw głowicy jest realizowany za pomocą silników sinusoidalnych typu brushless na listwie zębatej oraz kole zębatym do precyzyjnego pozycjonowania głowicy roboczej.
Bieg roboczy od 0 do aż 3000 mm.
Prędkość przemieszczania się głowicy 70 m/min.


Pozycjonowanie w osiach.
Oś Y poprzeczna.
Pozycjonowanie pionowe głowicy następuje poprzez wysokiej jakości napęd śrubowy toczny z nakrętką kulową łożyska tocznego. Prędkość jest programowana.
Oś Z . Pozycjonowanie na głębokość otworu następuje poprzez osi recyrkulację łożyska kulkowego i oś na przyczepie z podwójnym osadzeniu. Prędkość jest programowana. Prędkość posuwu 20 m/min

Obszar roboczy poprzeczny o szerokości  200mm.

Głowica rewolwerowa n.01 na 8 pozycji
X oś – bieg roboczy 0 – 3.000 mm.

Z oś głębokość wiercenia 0 - 100 mm.
Y oś grubość panelu 0 - 90 mm.

Prędkość obrotowa od 0 do 18.000/rpm.
C1 oś 0 – 3.000 mm.

Z oś bieg roboczy 0 – 250 mm.
Głowica pozioma osadzania kołków n.01

Średnica kołków Ø 8/10 mm.
Długość kołków 60 mm.

Głębokość osadzania kołków 45 mm.
Maszyna CNC do wiercenia i wprowadzania ciekłego kleju winylowego oraz kołków. Kołczarka do kołków meblowych, agregaty osadzania kołków. Średnica kołka Ø 8 mm. Długość kołka maks. 40 mm. Głębokość wprowadzenia 20 mm. Jednostka klejowa 1 wtryskiwacz.