LGF-strona-glowna


Nowe centrum obróbcze Belotti FLU Series, zbudowany jest w konstrukcji monolitycznej, specjalnie aby możliwie najlepiej wytłumić drgania robocze. Maszyna została zbudowana z przeznaczeniem do frezowania modeli żywicznych i form aluminiowych, które wymagają dużych prędkości. Specjalna konstrukcja centrum obróbkowego umożliwia dostęp do obszaru roboczego, z możliwością załadowania na drugim wolnym obszarze roboczym, przy użyciu suwnicy, co jest szczególnie przydatne w trakcie ciężkiej obróbki kosztownych elementów.


FLU 5 osi roboczych
Oś X 2,6m/3,2m/4,0 mb
Oś Y 1,5m/1,7m/2,0 mb
Oś Z  1.000 mm
Wrzeciono aż do 15kW 24.000 rpm
Sterowanie CNC Siemens 840D - Heidenhain iTNC530
Fanuc 31iB5 - Osai Open M
Tolerancja mniej niż 0.05mm/m dla wszystkich osi liniowych
Automatyczna wymiana narzędzi 8 do 24 pozycji
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych serwo napędów cyfrowych oraz wrzeciona o podwyższonej trwałości operacyjnej ploter FLU firmy Belotti, może uzyskać optymalne prędkości robocze. Centra CNC z serii FLU Belotti zostały zaprojektowane w oparciu o komponenty sprawdzonej produkcji gwarantując niezawodność przez długi czas.
Precyzyjna frezarka 5-osiowa o uniwersalnym zastosowaniu do dokładnej obróbki aluminium i tworzyw kompozytowych, do produkcji kopyta ze styroduru przy budowie jachtów i łodzi. FLU jest idealnym urządzeniem do wysokowydajnej obróbki skrawaniem drewna i materiałów drewnopochodnych.


System sterowania numerycznego wykorzystuje technologie dynamicznej analizy wektorów. Szybką wymianę danych i pełną wizualizację pracy maszyny na ekranie komputera zapewniają najnowszej generacji łącza międzystrefowe . Max obszar pola roboczego jaki jest możliwy do przyjęcia zamówienia serii FLU wynosi: X-5500; Y-1600; Z-400 mm, wraz ze stołem podciśnieniowym, sprawia, że ploter staje się niezbędnym narzędziem na drodze do sprostania różnorakim zadaniom. Maszyna umożliwia precyzyjną obróbkę przemysłową skrawaniem frezami walcowymi i kształtowymi wszystkich płyt włącznie ze płytami laminowanymi. na podstawie projektu CAD/CAM 2,5D i 3D.

Stabilność urządzenia zapewnia sztywna, stalowa podstawa konstrukcyjna. Każdy posuw we wszystkich osiach płaszczyzn zrealizowane są na bazie układu precyzyjnego łożyskowania liniowego realizowanego przez przekładnie śrubowo kulowych oraz listw zębatych. W ten sposób maszyna osiąga perfekcyjną dokładność pozycjonowania. Zastosowanie wrzeciona indukcyjnego sterowanego falownikiem zapewnia stabilną pracę i tłumi drgania. Wrzeciono indukcyjne jest zbudowane w oparciu o łożyska ceramiczne co eliminuje niekorzystne czynniki  wpływające na proces obróbki skrawaniem.