LGF-strona-glowna


Centra obróbkowe CNC Belotti NOVA charakteryzują się solidną strukturą monolityczną, wyposażoną w system podwójnego szynowego po obu stronach ramy podstawy, co pozwala na maksymalną sztywność suwnicy podczas operacji. NOVA może pracować z kilkoma materiałami, takimi jak aluminium i kompozyty, zapewniając najlepsze osiągi dzięki elektrowrzeciona o mocy 15 lub 30 kW i wysokiej jakości układom mocująco-zaciskowym. Opcjonalna głowica 5-osiowa, kompaktowa i wyposażona w system blokowania osi obrotowych i enkodery bezpośredniego napędu Heidenhain, umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości i dokładnej obróbki skomplikowanych elementów. Łatwy i szybki montaż, dzięki systemom centrowania laserowego, sprawia, że ​​ten router jest niezwykle wydajny. CSRS jest opcjonalnym, opatentowanym urządzeniem, zaprojektowanym specjalnie do trasowania stosu aluminiowego.


Wszystkie poziome centra obróbkowe firmy BELOTTI NOVA CNC to najwyższe parametry możliwości maszynowych w przystępnych cenach. Łatwy i przejrzysty w działaniu panel sterowania BELOTTI NOVA CNC czyni łatwym każde ustawienie programowania funkcji działania maszyny. Dzięki solidności i niezawodności maszyn szybko można nabrać przekonania co do jakości maszyn, które są produkowane od 1935 roku. Typ maszyny BELOTTI NOVA CNC jest wyjątkowo popularny wśród użytkowników zajmujących się obróbką materiałów pod produkcję okien i drzwi oraz producentów schodów oraz elementów meblowych. Obróbka obejmuje frezowanie krzywoliniowe, frezowanie płyt warstwowych, z tworzyw sztucznych, kompozytów i różnych polimerów. W magazynku narzędziowym od 8 do 10 narzędzi, agregatów kątowych, podcinających do dyspozycji sprawia, że użytkownik może sprostać wszystkim wyzwaniom jakie stawia przed maszynami tego typu współczesny rynek zamówień. Na wyposażeniu wysokoobrotowe wrzeciono i szybko działający magazyn narzędzi. Zastosowano najnowszej generacji przekładnie śrubowe toczne. Maszynę cechuje długa żywotność bez interwencji serwisowych.


Przekładnie śrubowe toczne w 3 osiach. Użyto ponadto: precyzyjnie wyważane wrzeciona, łożyskowane na precyzyjnych łożyskach skośnych umożliwiających długotrwałą pracę z wysoką prędkościa obrotową. Uwaga. W wymaganych obróka przemieszcseniach głowicy o wysokiej klasie dokładności opcjonalnie montowany jest na centrum obróbczym BELOTTI NOVA CNC nowy typ ułożyskowanego napędu. Gładki i pewny ruch liniowy zapewnia innowacyjna technika ruchu liniowego. Nowoczesny system łączy w sobie funkcje łożyska liniowego oraz śruby pociągowej. Zintegrowany system Glide Screw przeznaczony jest do pracy z dużymi obciążeniami bez dodatkowego podparcia. Nowa konstrukcja napędu skutecznie przekształca zewnętrzną powierzchnię śruby w powierzchnię nośną. System smarowania zabudowany w nakrętce praktycznie eliminuje potrzebę konserwacji.Belotti NOVA CNC
Siemens 840D
Tolerancja +/- 0,05 mm
dla osi liniowych  (X,Y)
Bardzo wysoka dokładność została osiągnięta dzięki zastosowaniu cyfrowych serwo-napędów osi połączonych bezpośrednio za pomocą sprzęgieł mechanicznych z przekładniami śrubowymi tocznymi (bez pasków)  i prowadnic tocznych szeroko ustawionych w celu uzyskania lepszej stabilności.
POLE OBRÓBCZE


X OŚ ROBOCZA 4000 mm 6.000 mm
14.000 mm
Y OŚ ROBOCZA 1.600 mm 2.000 mm 3.000 mm
Max. GRUBOŚĆ 30 mm
50 mm 0.75 mm
ELEKTROWRZECIONO HSD
30 kW 20.000 rpm
35 kW 20.000 rpm
40 kW 24.000 rpm