LGF-strona-glowna

G.M.C. 180 CN pionowy ploter, który tnie i frezuje w trzech płaszczyznach roboczych. Frezarka krzywoliniowa z piła panelową w jednym. Dwa w jednym: Stół frezarki pionowej i pionowej piły tarczowej ściennej. Piła formatowe z podcinakiem z frezarką do krzywoliniowej obróbki. Frezarka pionowa przeznaczone do profilowego frezowania prostoliniowych lub krzywoliniowych elementów w płytach. Dostępne na maszynie techniki obróbki umożliwiają precyzyjne wycinanie krzywoliniowe najbardziej skomplikowanych kształtów, wycinanie otworów zgodnie z koordynatami rysunku wektorowego oraz cięcie formatek na wymiar. Różne płyty do wycięcia na pilarce formatowej. Formatowanie płyt meblowych na pilarce pionowej z podcinakiem. Rozkrój płyty meblowej ze wszystkich stron za jednym tylko zamocowaniem dzięki przesuwnym chwytakom na płyty na blacie. Cięcie płyty MDF laminowanej. Pilarki tarczowe z podcinakiem do usługi formatowania płyt meblowych na zamówienie.


Firma G.M.C. w swoim 3 osiowym ploterze pionowym 180 CN uwydatnił korzyści płynące z zastosowania cięcia piłą tarczową płaskich powierzchni płyty oraz frezowanie frezem palcowym elementów krzywoliniowych. Formatowanie płyt meblowych. Rozkrój płyty MDF ognioodporna, płyty MDF surowa. Płyta MDF 19 mm Jednostronnie biała Głębokiego frezowania Egger 1/1 (2070x2800). Rozkrój płyty drewnopochodnej. Cięcie płyty kompozytowej. Rozkrój maszynowy płyty szalunkowej antypoślizgowej.  Rozkrój płyty MFP. Cięcie wpakietach płyta pilśniowej 19 mm Porowata 1/1 (1200 x 2500 mm.).
Płyty budowlane ( HDF, OSB, stolarskie, wiórowe). Rozkrój płyty stolarskiej 19 mm Dąb (1250 x 2500 mm). Maszynowe cięcie na pilarce płyty stolarskiej o grubości 28 mm Brzoza 2/2 (1250 x 2500 mm.). Cięcie, rozkrój i formatowanie sklejki ( grubowarstwowa, antypoślizgowa, lotnicza, modelarska, płyta szalunkowa wodnoodporna, płyta szkutnicza, boazeryjna).  Maszynowe cięcie płyty akrylowej, rozkrój płyty na wysoki połysk, płyty fornirowane. Rozkrój płyty OSB-3 18 mm Trudnopalna 1/1 (1250 x 2500 mm.).Cięcie prosto i krzywoliniowe. Ploter pionowy posiada zintegrowany system kontrolno sterujący z własną pamięcią operacyjną. Dokładność wykonania obrabianego elementu gwarantują precyzyjne w działaniu silniki krokowe Bruschles  o dużych prędkościach obrotowych oraz precyzyjne prowadnice liniowe pryzmowe na łożyskach pochodzące z najlepszych firm światowych. Nad poprawnym pozycjonowaniem głowicy narzędziowej wobec punktu wyznaczonego na obrabianym elemencie czuwa czujnik poprawnego ustawienia roboczego działającego we wszystkich osiach roboczych maszyny. To umożliwia w konsekwencji, restart awaryjny, w przypadku nagłego skoku napięcia, w trakcie przerwy w dostawie zasilania i jego zupełnego zaniku na zakładzie. Wówczas zabezpieczeniu ulegają wszystkie zadane wymiary programu oraz przebieg dotychczas wykonanej obróbki - opcjonalnie. Konsola operatora maszyny ploteru  pionowego jest łatwa i prosta w obsłudze i daje zapełną kontrolę i panowanie nad wszystkim przebiegami maszynowymi. To wszystko pozwala na wycinanie krzywoliniowe najbardziej skomplikowanych kształtów obrabianej płyty. Na ploterze pionowym można wykonać następujące czynności robocze: frezowanie proste i krzywoliniowe z interpolacją w 2 osiach oraz precyzyjny rozkrój piłą tarczową.

Max długość cięcia piła Ø 300 mm   4100 - 5.100 mm. Max wysokość cięcia piła Ø 300 mm 2100 mm. Max wys. frezowania frez Ø 6-14mm 2100 Max długość frezowania frezem palcowym Ø 6-14 mm krzywoliniowo 4100 Max grubość cięcia piłą Ø 300 mm 70 mm
Moc silnika 7 HP - 5.59 kW 5200 obr/min

Pamięć podręczna maszyny do cięcia i frezowania zawiera 400 programów a każdy z nich zawiera aż do 30 różnych wymiarowań powtarzalnych 99 razy. Dwa robocze obszary pracy. Automatycznie uruchamiany skręt agregatu kątowego uchylnego 0° - 90°. Pionowy ploter do cięcia i frezowania 180 CN może używać programów optymalizacji cięcia.


Precyzja pracy w osi Y-X- Z jest gwarantowana przez stalową konstrukcję blatu i stabilność nośnika agregatu głowicy. Ploter pionowy 3 osiowy znakomicie się sprawdza w obróbce tworzyw sztucznych, w obróbce drewna i drewnopochodnych MDF, HDF. Świetnie nadaje się do obróbki płyt poliwęglanowych używanych do produkcji daszków i zadaszeń. Znakomicie nadaje się do produkcji kasetonów w reklamie. dokładne formatowanie elementów płaskich. Łatwe kopiowanie elementów krzywoliniowych z szablonów zaprogramowanych w pamięci operacyjnej maszyny.
Ploter jest nieodzowny w produkcji reklam, kasetonów i banerów przestrzennych zewnętrznych. Umożliwi a realizowanie celów w prototypowni,  przy produkcji łodzi i jachtów, w produkcji elementów używanych w lotnictwie. Ploter przeznaczony dla firm realizujących wysokiej jakości usługi związane z obróbką tworzyw sztucznych, płyt z tworzyw sztucznych, kompozytowych Dibond, plexi, pcv, drewno, wycinanie litery i całych napisów takich jak szyldy, litery przestrzenne i inne materiały reklamowe gdzie stosuje się materiały: sklejka, lignofol, płyty laminowane, mdf, hdf, inne materiały drewnopochodne pcv, plexi, corian, styrodur.