LGF-strona-glowna


Nowa generacja centrów obróbkowych CNC 5-osiowa Belotti S.p.A. Seria FLA łączy wydajność i szybkość frezarki z potencjałem pracy maszyny z ruchomym mostem. Wysoka dynamika pracy centrum we wszystkich osiach i dająca się łatwo konfigurować jednostka operacyjna rewolweru (automatycznej wymiany narzędzi), zapewniają maksymalną wydajność dla konkretnych zastosowań w każdym sektorze. Wszystko to w super stosunku cena / wydajność. 80 m / min szybkim tempie, aż do 0,8 g przyspieszenia w X, Y i Z, posiadają niezbędne wymogi dotyczące przycinania tworzyw sztucznych i materiałów kompozytowych, takich jak włókno węglowe, włókna szklanego i kevlaru i frezowania drewno, żywice i stopów lekkich. Magazyn narzędzi, o modułowej budowie, jest szeroko konfigurowalny z narzędzi od 8 do 48 miejsc w magazynku. Opcjonalne funkcje obejmują automatyczne systemy załadunku i rozładunku (stołów obrotowych i równoległe ładowarki) umożliwiają szybki frezarkę oprzyrządowania. Centra obróbcze serii FLA są idealnym partnerem dla frezowania 5-osiowego wszystkich produktów dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i do obróbki modeli i form.

Oś X 3m / 4mb / 5,5mb /6,5mb /9mb /12mb
Oś Y 1,8mb /2,6mb /3,2mb /4mb /5,6mb
Oś Z  0,9mb/1,3mb/2mb
Moc do 15 kW oraz 20,24 na 36.000 rpm
Sterowanie CNC  Siemens 840D - Heidenhain iTNC530
Fanuc 31iB5 - Osai Open M
Precyzja mniej niż 0,05mm/m na wszystkie osie
Wymiana narzędzi automatyczna od 8 do 48 pozycjiZALETY:
• Zwiększona produktywność dzięki zastosowaniu specjalnego frezu, który pozwala na frezowanie kanału w płycie "składane" są wyprowadzone z jednego przejazdu maszyny, CNC, w przeciwieństwie do ostrza, które wymaga wykonania frezowania na kanał aż w dwóch przebiegach.
• dzięki dużej precyzji osiągniętej w obróbce skrawaniem "V" kanału i uproszczenie składania i montażu dzięki zastosowaniu frezów precyzyjne kalibrowane kątów cięcia.
• Wysoka wszechstronność, dzięki możliwości montowania różnych frezów w ten sam agregat do obróbki zgrubnej, a następnie ostatecznego wykończenia.


Wyposażenie opcjonalne:
Przekładnia wiertarska 14 wrzecionowa (pionowe)i 6 wrzecion poziomych plus piła do wykonywania rowków 90 stopni uchylna.
Przekładnia wiertarska 21 wrzecionowa (pionowe) plus głowica krzyżowa 90 stopni uchylna z 4 wrzecionami poziomymi i piłą do wykonywania rowków
zasięg obróbki w osi X = 5500 mm, Sztuk, 8 podciśnieniowych belek stołu
Sztuk 16 ssawek dużych, Sztuk 8 ssawek połówkowych, Sztuk 8 szyn załadowczych
Opcjonalnie dwa rzędy zderzaków pozycjonujących obrabianą płytę na blacie roboczym maszyny
Profesjonalna obsługa plików dxf i innych w programowaniu pracy roboczej CNC
Wentylacja specjalna lub klimatyzacja szafy sterowniczej Centrum Obróbczego
Precyzyjne pozycjonowanie ssawek mocowania płyty na blacie, diodami LED
Opcjonalnie na wyposażeniu laser punktowy