LGF-strona-glowna
Piła jednogłowicowa do cięcia profili z aluminium / PCV. Cięcie ramek aluminiowych. Stolarka Aluminiowa - Stolarka Otworowa - Stolarka Okienna. Maszyny do produkcji stolarki aluminiowej.
Pozycjonowanie kątów cięcia profilu - 45°/90°/45° z blokadą obrotowego talerza poprzez PIN blokady o wysokiej dokładności ustawiania zadanego kąta cięcia. Precyzyjna obróbka dzięki procesowi cięcia od dołu. Duży zakres obrotu do 45° w lewo i 0° w prawo. Możliwość wykonania cięć pośrednich aż do 80°/ - 80° poprzez blokadę mechaniczną talerza piły
Łatwe i wygodne podnoszenie manualne tarczy tnącej. W wersji A posuwu automatycznego wyjścia tarczy tnącej z korpusu piły "A" hydropneumatyczne
Opcjonalnie możliwość doposażenia ruchomego zespołu oporowego piły od 0 do 60 mm. Dzięki zamontowaniu zderzaka materiału przesuwany do tyłu do uzyskania optymalne wykorzystanie zasięgu tarczy piły dla szerokich i płaskich profili.
Możliwość wykonywania cięć równoległych. Piły i przecinarki do profili alu.
Piła tarczowa do cięcia profili alu / PCV PRISMA Ø 450 mm. Moc silnika piły 2.2. kW. Jednogłowicowa piła do cięcia profili z PCV i aluminium z automatycznym wysuwem piły od dołu. Zakres cięcia 0° - 180°. Bardzo łatwe i dokładne ustawianie kąta w sposób ręczny przy wykorzystaniu zderzaków ustawiania kątów 15 , 22,5 ,30 ,45 , 60 ,90 stopni w lewo i prawo. Jednogłowicowa automatyczna maszyna tnąca profile. Możliwość hydropneumatycznej regulacji posuwu piły tarczowej w zależności od materiału profilu. W pełni zautomatyzowany układ hydropneumatyczny pozwalający na bardzo dużą dokładność cięcia.

Automatyczna piła do cięcia profili aluminowych kompozytów PVC, PMM. Łatwa obsługa z pulpitu- dostępna również wersja piły PRISMA z posuwem manualnym M cięcia oddolnego - tarcza tnąca wychodząca od dołu. Dostępna wersja z posuwem automatycznym Astra A z tarczą tnącą o średnicy Ø 450 mm.

Tarcza tnąca widiowa Ø 450 mm wychodząca od dołu blatu obrotowego osadzona jest na dwóch sztywnych prowadnicach równoległych. Wózek nośny tarczy tnącej skutecznie zapobiega efektowi "bicia" tarczy tnącej na boki oraz niekorzystnym efektom cięcia występujących w piłach, które nie posiada wyważony systemu nośnego zespołu roboczego. Efekt końcowy daje cięcie perfekcyjne i bez wyrwań. Prowadnice nośne głowicy tnącej są ze stali utwardzanej powierzchniowo i szlifowane maszynowo. Posuw hydropneumatyczny piły z bezstopniową regulacją jest stosowany w wersji automatycznej PRISMA A. Napęd z silnika trójfazowego o mocy silnika 1.1kW / 400V / 50HzAkcesoria dostępne do zamontowania na pilarce: 2 (dwa) pneumatyczne pionowe siłowniki mocujące materiał. 2 dwa pneumatyczne poziome siłowniki mocujące materiał - dostępne opcjonalnie. 1 pneumatyczna instalacja chłodząco-smarująca mist-spary. Kąty pośrednie oraz kąty stałe ustawienia kątowego 45° - 90° - 45°. Blat stołu piły jest obrotowy: blat obracany w poziomie w zakresie 80° - 45° - 90° - 45° - 80° Filtr powietrza  CE, Pistolet do przedmuchiwania wiórów Klucze serwisowe.Zespół oporowy  jest dostępny opcjonalnie: montowany do cięcia równoległego przesuniętego do tyłu pozwala powiększyć pole robocze cięcia. Zespół oporowy ruchomy pozwala na szybkie przesunięcie czoła oporowego do tyłu aby móc dokonać cięcia równoległego, w istocie pozwala na rozkrój profilu aluminiowego , pcv, kompozytu.Na wyposażeniu maszyny tarcza widiowa Ø 450 mm. Moc silnika trójfazowy 2.2 kW 2800 obr/min . Średnica wrzeciona tarczy Ø 30 mm. Ciśnienie robocze 7 ATM. Przykłady wykorzystania piły PRISMA w produkcji różnorakich elementów gdzie wymagana jest precyzja i wysoka jakość cięcia profili aluminiowych.Wymiary gabarytowe piły model PRISMA 450. Posuw automaczny wychodzenia tarczy tnącej 2 zaciski pneumatyczne poziome z narzędziami i instrukcją obsługi znak zgodności „CE”. Maszyna jest transportowana bezpośrednio z Włoch do zakładu zamawiającego przez autoryzowaną przez fabrykę maszyn ekipę techników.