LGF-strona-glowna


PIŁA PIONOWA Z RUCHOMYM BLATEM mod. GMC 150 -KGS 510 - KGS 610 z tarcza piły podcinaka Ø 300 mm - Ø 125. Piła pionowa panelowa wzmocniona dodatkowymi wspornikami dla obróbki ciężki płyt drewnianych oraz kompozytowych. Pilarka ramowa pionowa GMC 151. Przeznaczenie: Pionowa pilarka tarczowa do precyzyjnego rozkroju płyt wielkowymiarowych. Precyzyjne cięcie formatek na wymiar: Duripanel płyta wiórowo-cementowa do stosowania w budownictwie szkieletowym. Rozkrój płyty wiórowo-cementowej Duripanel. Płyty cementowe i cementowo-włókienne SINIAT do stosowania w budownictwie szkieletowym. Cięcie pozbawione wyrwań. Moc ukryta w agregacie tnącym do dyspozycji.-agregat piłowy o dużej rezerwie mocy, która pozwala na bezproblemowy rozkrój płyty lub kilku naraz, przy głębokości piłowania dochodzącej do 80mm. Tarcza tnąca HM Ø 300mm, ząb wklęsło-daszkowy Z= 42. Czyste cięcie bez wyrwań dzięki montowanemu seryjnie agregatowi podcinającemu HM Ø 110 mm. Idealna płaszczyzna uciętej płyty bez wyrwań i szczelin. Pionowa pilarka tarczowa do precyzyjnego rozkroju płyt wielkowymiarowych.
GMC 150 pole robocze mm. 4300 x  1950 mm. 80
GMC 151 pole robocze mm. 4300 x  2200 mm. 80
GMC 161 pole robocze mm. 5300 x  2200 mm. 80

Agregat tnący piły Ø 250- 300 mm + piła podcinaka Ø 125 mm
Moc silnika 6 HP lub kW 4.47 lub 7,5 HP (5.59 kW)
Obroty tarczy piły Ø 300 prędkość obrotowa rpm 5200
Obroty podcinaka Ø 125 rpm 7000
Waga ok. 1200 - 1560 kg

Pionowa pilarka do rozkroju ciężkich płyt. Funkcjonalna i całkowicie dająca się zdemontować mocna struktura piły pionowej umożliwia bardzo łatwe i precyzyjne  cięcie nawet dużych ilości materiału. Górna prowadnica piły, wykonana została ze stali hartowanej co w konsekwencji pozwala na przerób cięcia dużych ilości płyt o grubości do 80 mm, nawet przy minimalnych tolerancjach dopuszczalnych rozkroju płyt. Jednostka głowicy agregatu tnącego wykonana z odlewu aluminium oraz elementów stalowych. posiada na swoim wyposażeniu tarczę piły oraz tarczę piły podcinaka Ø 300 mm - Ø 110 mm.


Charakterystyka techniczna pilarki pionowej z podcinakiem: Belka pionowa pilarki, która decyduje o równoległości posuwu głowicy w trakcie wykonywania cięcia w pionie i w poziomie, porusza się po hartowanych powierzchniowo prowadnicach, co gwarantuje precyzyję cięcia, zachowania kata prostego, cięcie bez wyrwań krawędzi brzegu płyty i w całości, profesjonalny rozkrój płyt na maszynie. Przycinanie oddolne płyt za pomocą pilarki formatowej z piłą podcinaka dzięki opcjonalnemu systemowi VSR - Vacuum Pump - unoszenia ciętej płyt na blacie stołu roboczego. Formatówka pionowa, idealna do wykonywania maszynowej obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Przycinanie płyt w pionie i w poziomie. Cięcie płyt o dużym stopniu pylenia. Pilarka z piłą podcinającą do formatowania trudnych w rozkroju płyt pylących powstałych z rycyklingu. Dopuszczalny poziom hałasu akustycznego na mocy obowiązujących przepisów, 74,0 + / - 2 dB (przy pracy jałowej), 82,0 + / - 2 dB (praca czynna). Akcesoria na wyposażeniu standard:Akcesoria Rolotok dolny do łatwego przesuwanie ciężkich płyt po rolkach umocowanych na dole piły pionowej. Rolki w osi podłużnej X przedzielone płytami podpórkowymi.
Płynne unoszenie ruchomego blatu ruchomego w osi pionowej Y dla bezkolizyjnego cięcia agregatem tnącym.
Poziomy odbojnik powtarzający dla cięcia poziomego umocowany dowolnie w zależności od potrzeb przewidzianych programem cięcia
Blokada bezpieczeństwa pionowej belki nośnej głowicy agregatu tnącego. Blokada agregatu tnącego po pozycjonowaniu zgodnie z założeniem roboczym.
Głowica agregatu tnąco-podcinającego Ø 300-  Ø 110 mm. Manualne ustawienie kątowe agregatu w przedziale kątowym 0 ° - 90 ° nachylenia głowicy piły.
Przesuwny odbojnik płyty ustawny w osi wzdłużnej pracy piły ze skalą metryczną
Suport pośredniego wsparcia uchylno zapadkowy
3 blokady mechanicznych cięć w poziomej osi roboczej programowanych cięć.


Czyste cięcie bez wyrwań krawędzi płyt dzięki montowanemu agregatowi podcinającego. Wysoka precyzja rozkroju paneli, dzięki montowanym wskaźnikom cyfrowym na ciekłych kryształach LCD- idealne cięcie w pionie i w poziomie. Uniwersalna formatyzerka do cięcia płyt meblowych z wielopunktowym system odciągu kanalikowego DPS, który zasysa na całej powierzchni roboczej cięcia, różne zanieczyszczenia, kurz, pył, trociny i małe odpadki. Maszyna idealna do formatowania do płyt warstwowych. Piły panelowe cięcie w pionie i pilarki‎ pionowe o wzmocnionej konstrukcji. Czym ciąć płytę warstwową ? G.M.C 151, 161, 163, 166. Płyty warstwowe - produkcja płyty warstwowej, cena. Solidne piły do płyt warstwowych - linia do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym. Płyty z tworzyw sztucznych i pilarki pionowe do ich obróbki.konstrukcji. Płyty warstwowe z rdzeniem z poliuretanu. piła do płyt warstwowych - Tworzywa sztuczne i opakowaniaU góry pionowa piła GMC/KGS 151 o głębokości cięcia 80 mm w opcji nawet 110 mm głębokości cięcia płyty. Średnica tarczy tnącej  Ø 300 mm Średnica tarczy piły podcinaka  Ø 125. Piła formatowa K.G.S. 151 S to pionowa do rozkroju ciężkich płyt kompozytowych, z drewna, ze sklejki, deski surowej, laminatu. Chowane rolki do wygodnego załadunku i transportu płyt na pilarce. Płaszczyzna dolnej podpory zbudowana z twardego materiału, odpowiednio śliskiego i odpornego na zużycie.  Rolka wejścia do ładunku i transportu płyt na pilarce. Dla precyzyjnego cięcia w pionie ustawny zderzak do programowania na żądany wymiar. System blokowania dla pozycjonowania cięcia pionowego w kilku miejscach na pile.System unoszenia płyt
VSR do cięcia oddolnego
na pilarce pionowej

Piła pionowa jest dostarczana do zakładu zamawiającego pod warunkiem, że użytkownik zapewni odpowiednie, wymagane prawem środowisko pracy własnej. Pionowa pilarka tarczowa do rozkroju płyt wielkowymiarowych jest idealnym urządzeniem do wykonywania profesjonalnego cięcia formatek na wymiar.Prędkość powietrza odciągowego 20 m/s bezwzględne przestrzeganie wytycznych w zakresie dopuszczalnej koncentracji pyłu (TRK). Skuteczne odciąganie pyłów i innych zanieczyszczeń odbywa się w miejscu powstawania trocin. Istota należy działającego odciągu wiórów i trocin leży w budowie agregatu piłowego. Nowość to najnowszy rodzaj instalowanych listw przylgowych z sztucznego tworzywa sztucznego. Listwy przylgowe w agregacie tnącym zapewniają prawidłowe odprowadzanie spadających wiórów. Średnica króćca odciągu Ø 120 mm.