LGF-strona-glowna


Formatyzerka pionowa GMC 400 posuw manualny o zakresie cięcia mm. 4200 x mm. 2200 max grubość mm. 60 tarcza piły Ø 250 mm. Opcjonalnie dostępna głowica piły z tarczą piły podcinaka Ø 110 mm. Przedział kątowy ustawień głowicy pilarki 0° - 90. Rozkrój płyty meblowej, rozkrój sklejki. Idealna pilarka do cięcia płyt meblowych na wymiar.
Mocna i stabilna piła pionowa do cięcia ciężkich płyt z żywic epoksydowych, płyt aluminiowych oraz innych wymagających równego prowadzenia tarczy tnącej płyt z tworzyw sztucznych typu PMM oraz spienionego pcv. Piła GMC 400  jest przeznaczona dla wymagających klientów, którzy pragną pogodzić solidne wykonanie maszyny z ograniczonymi środkami pozostającymi do dyspozycji na nie cierpiące zwłoki inwestycje w profesjonalny park maszynowy. Górna prowadnica ze stali szlifowanej i hartowanej zainstalowana na korpusie piły pozwala na zachowanie wszystkich parametrów dobrego cięcia. Takie rozwiązanie techniczne instalacji szlifowanej i utwardzanej powierzchniowo prowadnicy górnej, pozwala w istocie swej, na uzyskanie cięcia zawsze z zachowaniem kąta prostego 90°. Zachowanie kąta prostego a tym samym geometrii prostopadłości na pile, jest nieodzownym wymogiem dla zachowania poprawnego cięcia płyt. Maszyna GMC 400 gwarantuje wszystkie te wymogi dla każdego ze swoich użytkowników, którzy używają piły pionowej zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wersja KGS 400 E jest budowana z przeznaczeniem do sektora drzewnego i obróbki płyt drewnopochodnych. Natomiast wersja pił pionowych z regulacją głębokości w głowicy, model GMC 400 jest konstruowany z myślą o użytkownikach sektora obróbka aluminium, stolarka otworowa alu oraz obróbka płyt elewacyjnych typu Alucobond, Reynobond, Dibond. Formatówka pilarka ścienna, formatowa pilarka ścienna panelówka, piła pionowa ścienna.

Pilarka pionowa panelowa ścienna do pracy na małej powierzchni użytkowej zakładu. Piła do rozkroju ścienna o dużej żywotności działania. Piła ścienna pionowa firmy G.M.C. to dokładne cięcie formatek na wymiar bez wyrwań. Piła ścienna z głowicą tnącą o dwóch wrzecionach: piła główna do formatowania płyt oraz tarcza piły podcinaka.
Frezarka Alucobond do aluminiowych płyt warstwowych, profesjonalne systemy elewacyjne. Opcjonalnie można zainstalować fabrycznie, aparaturę elektronicznego wyświetlania zadanych wymiarów: display na ciekłych kryształach LCD. Ponadto można opcjonalnie dołożyć inne akcesoria: urządzenie cięcia kątowego Angolar I oraz II, silnik o podwójnej prędkości 1400 - 2800 obr/min, system schładzania ciętych płyt Venturi, mechanizm rozkroju płyt na małe formatki, mechanizm blatu stołu rowkowanego MFP, instalacja niskiego napięcia, mechanizm cięcia płyt o znikomej grubości. Na maszynie tego typu możliwe są do wykonania: zintegrowany system fasad , różne kształty płyt elewacyjnych , wąskie pasy, prostokąty, różne figury geometryczne – liczba modułów w systemie całkowicie dowolna, łatwo dostosowane do kształtu budynku. Reynobond - płyta kompozytowa/aluminiowa okładzina elewacyjna. REYNOBOND© to materiał znajdujący zastosowanie przede wszystkim w branży budowlanej do wykonania elementów zewnętrznych - okładzin elewacyjnych, na obiektach nowych lub poddawanych renowacji.


Agregat tnący z piłą podcinaka

Opcja mocowania kilku płyt na blacieRegulowane wyjście tarczy tnącej


Zapewnienie wysokiej jakości produktu końcowego ma ogromny wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstwa. Wytwarzania wiąże się nierozerwalnie z pojęciem kontroli dokładności według zadanych wymiarów i specyfikacji. Dlatego opcjonalnie można zamontować urządzenie do powtórnego cięcia w osi płaszczyzny wzdłużnej X piły pionowej wyposażony w przymiar metryczny na listwie z podziałką metryczną. Ręczne pozycjonowanie głowicy agregatu piły tnącej Ø 250 mm w przedziale kątowym 0°- 90° odbywa się manualnie. Blokada pionowej belki nośnej głowicy tnącej odbywa się za pomocą czujnika bezpieczeństwa, który jest opcjonalnie jest montowany w górnej parti korpusu piły pionowej. Opcjonalnie narzędzia pomiarowe można wzmocnić poprzez zamontowanie precyzyjnych wyświetlaczy z monitorami na ciekłych kryształach LCD do wyświetlania na bieżąco aktualnych wartości cięcia w osi X oraz w osi Y.