LGF-strona-glowna


Formatyzerka pionowa do cięcia i rozkroju płyt w pionie i w poziomie 0° - 90° posuw automatyczny. Model pilarki pionowej: K.G.S. 42-22 AUTOMAT o zakresie cięcia mm. 4200 x mm. 2200 max grubość ciętej płyty panelowej mm. 60 piła Ø 250 mm Opcjonalnie długość cięcia wzdłużnego: 5,200 mm, 6.200 mm, 7.200 mm, 8.200 mm. Cięcie płyt na wymiar, cięcie płyt na formatki, automatyczny posuw w osiach X-Y. Piła tarczowa osadzona w solidnej głowicy, gwarantuje idealną precyzję  rozkroju wzdłużnego, prostoliniowego oraz powtarzalność wymiarów. Głębokość 60 mm.

Pilarka pionowa od małych, średnich i dużych firm. Piły tarczowe do rozkroju płyt wiórowych w pakietach - cięcie w trybie automatycznym. Maszyny stolarskie do obróbki drewna oraz płyt z tworzyw sztucznych. Piły do rozkroju płyty laminowanej z piłą podcinaka. Pilarka tarczowa pionowa do formatowania płyt meblowych na wymiar-formatyzerka pionowa o regulowanym docisku głowicy tnącej. Piła pionowa z posuwem automatycznym w osi płaszczyzny roboczej X wzdłużnej oraz w osi roboczej płaszczyzny pionowej Y– Tarcza piły o średnicy Ø 250 mm wraz z podcinakiem Ø 110 mm zapobiegającym wyrwaniom materiału, tarcza piły Ø 250 mm osadzona w agregacie obrotowym ustawnym w zakresie kątowym 0° - 90°. Narzędzie płaskie w formie ząbkowanego ostrza służące do przerzynania materiałów zachowanie niezawodne w rozkroju następujących materiałów: drewno, drewnopochodne MDF i OSB, kompozyty materiałów sztucznych PMM, spienione PCV. Ostrze tarczy piły wprawiane jest w ruch obrotowy i utrzymuje wszystkie kąty. Pilarka tarczowa formatowa, pilarka tarczowa z podcinakiem, formatówka z regulacją głębokości podcinania.


GMC 42-22 A formatyzerka tarczowa w pionie w poziomie- to nowoczesna konstrukcja pilarki panelowej ściennej 2 tarczowa ( piła tarczowa oraz piłka podcinacza) pilarka o posuwie automatycznym w dwóch płaszczyznach cięcia. Cykl cięcia płyt odbywa się całkowicie w trybie automatycznym zarówno w osi wzdłużnej X jak i w osi pionowej Y. Możliwość blokady pionowej belki nośnej w pięciu stałych punktach rozlokowanych równomiernie na korpusie maszyny.
Łatwe i nie sprawiające trudności przejście na cykl manualny. Po użyciu przełącznika można wygodnie rozpocząć formatowanie manualne. Opcjonalnie można zamontować na maszynie, system komputerowej optymalizacji cięcia Leonardo TL. Ponadto dla cięcia trapezów i rombów można opcjonalnie zainstalować  na żądanie, precyzyjny przyrząd do cięcia kątowego Angolar II. Patrz wyżej. Dla wykonania poprawnych cięć cienkich materiałów z tworzyw sztucznych rowkowany blat ruchomy MFP skutecznie zapobiegnie powstawaniu efektowi banana czyli uniemożliwienie wyginaniu się wiotkich materiałów ciętych na maszynie. Idealne rozwiązanie dla firm specjalizujących się w usługach oraz produkcji poliwęglanowych zadaszeń, świetlików dachowych. Obróbka płyty Euronit wykonanej z włókno-cementu.Prosta obsługa agregatu tnącego piły i tarczy piły podcinaka i jego ustawianiu w odpowiednim pochyle kątowym. w zakresie od 0° - 90°. Uwaga: Głowica agregatu tnąco-frezującego posiada w swoim wnętrzu osadzone 2 tarcze pił tnących: 1. Tarcza piły głównej Ø 250 mm 2. Tarcza mniejsza piły podcinaka lub frezu kształtowego do frezowania rowkującego o średnicy Ø 110 mm. Pochył kątowy głowicy agregatu tnącego uruchamiany jest  manualnie lub opcjonalnie automatycznie w zakresie kątowym 0°- 90°. Piła formatowa tarczowa pracująca w pionie o posuwie automatycznym w osi wzdłużnej X oraz w osi pionowej Y.
Piła wykonuje rozkrój płyt, cięcie, płyty meblowe panele podłogowe mdf, hdf, płyty formatowanie płyt cięcie płyt meblowych cięcie mdf cięcie hdf produkcja z mdf pełna gama kolorów, cięcie płyt na formatki, płyty meblowe, blaty kuchenne, parapety, płyty fornirowane, płyty stolarskie sklejki.

Opcjonalnie możliwość zamontowania modułu automatycznego ustawiania kątowego agregatu 0° - 90°. Piła pionowa idealna do cięcia frontów z płyty MDF foliowanej - fronty okleinowane folią PCV, które imitującą drewno. Do formatowania płyt wykonanych z litego drewna takich jak olcha, buk, brzoza, dąb, akacja, czereśnia. Rozkrój trwalszej, bardziej wytrzymałej, mniej chłonnej od płyty wiórowej płyty MDF fornirowana drewnem - wykonana z płyt, z włókien drzewnych, forniry egzotyczne.
Formatowanie płyt MDF lakierowanych - gładkie fronty o powierzchni błyszczącej lub matowej o najwyższej jakości powłok, odporności mechanicznej, termicznej, chemicznej, odpornej na zabrudzenia, płyta wymagająca więc precyzji w cięciu i zachowania szczególnej troski o powierzchnię obrabianej płyty Tak samo jak w obróbce płyty MDF foliowanej - czyli płyty okleinowanej folią PCV imitującą drewno. Przeznaczenie produkcyjne piły G.M.C. Do rozkroju płyty standardowe z poliwęglanu komorowego tj. płyty kanalikowe, komorowe, wielościankowe, wielokomorowe. Różne płyty z tworzywa sztucznego PVC (PCW, PCV), PP, PMMA, XPS, PC, HIPS i inne. Panele poliwęglanowe komorowe. Vertical panel saw, CNC vertical panel saw, manual panel saw, automatic panel saw,  vertikale Plattensäge, Vertikale Plattenaufteilsägen.