LGF-strona-glowna

Frezarki krzywoliniowa CNC do nestingu płyt dla producentów mebli. Frezarki CNC do nestingu płyt dla producentów mebli. Wielkoformatowa frezarka CNC do modeli i płyt meblowych mdf oraz innych kompozytów. Frezarka do obróbki płyt meblowych ( 3.700 mm. x 1.500 mm.) pracująca w pionie. Maszyna dopasowana do potrzeb oraz możliwości dostępnych powierzchni produkcyjnych w zakładzie. Odpowiedź- Nowy pionowy ploter frezujący sterowany numerycznie do frezowania krzywoliniowego. Produkcja frontów meblowych na maszynach CNC pozwala na dużą elastyczność w produkcji mebli na indywidualne zamówienie. Nowa seria frezarek CNC do produkcji szafek kuchennych. Osie X i Y zaprojektowane w systemie listwy zębatkowej do precyzyjnego pozycjonowania głowicy.

Centrum CNC do nestingu płyt drewnopochodnych i innych płyt kompozytowych. Profesjonalne obrabiarki do precyzyjnej obróbki w przemyśle meblarskim. Plotery frezujące CNC - Profesjonalne maszyny CNC. Frezowanie krzywoliniowe CNC drewna i metali‎. Ploter frezujący CNC z zastosowaniem serwonapędów PARKER, YASKAWA. 4-osiowe centrum CNC do nestingu płyt MDF, wiórowych i innych kompozytów w przemyśle meblarskim.Krzywoliniowa obróbka płyt meblowych: frezowanie dowolnych kształtów. fronty meblowe. pod uchwyty, wiercenie (otwóty pod półki regulowane, korpusy meblowe). Precyzujne frezowanie CNC w sklejce, drewnie, płytach wiórowych. Numeryczne centra obróbkowe Alfatec. Obrabiane elementy łatwo, wygodnie i precyzyjnie pozycjonuje operator w oparciu o wysuwalne automatycznie ograniczniki. Następnie unieruchomiony materiał na maszynie jest dociskany próżniowo za pomocą przyssawek, które umożliwiają pozycjonowanie obrabianej płyty na całej powierzchni roboczej plotera CNC. Próżnia kontrolowana jest za pomocą pompy 100m3/h. Ponasto istnieje możliwość szybkiej wymiany narzędzi, a to dzięki pneumatycznemu zwalnianiu uchwytów. Zmiana narzędzi odbywa się automatycznie z 9 pozycyjnym zasobnikiem na narzędzia.

Długość posuw w osi X 3 700 mm
Długość posuw w osi Y 1 500 mm
Długość posuw w osi Z 270 mm
Maks panel 3000 x 1300 x 80 mm
Prędkość w osi X 50 m/min
Prędkość w osi Y 35 m/min
Prędkość w osi Z 20 m/min
Prędkość obrotu silnika 0-20000 obr/min
Prędkość obrotów wierteł 3200 obr/min
Moc silnika rutera 4kW
Moc silnika wiercącego 2,2 kW
Krociec ssący 160 mm
Waga maszyny 2750-3.200
Moc silnika bezszczotkowego osi X 5,39  n/m
Moc silnika bezszczotkowego osi Y 5,39  n/m
Moc silnika bezszczotkowego osi Z 2,39 n/m
Liczba wierteł 15. Pompa próżniowa 100 m3/h
Standardowe wymiary przyssawek 150 x 70mm
Maksymalna zainstalowana moc 11 kW
Ciśnienie skompresowanego powietrza 6-8 atm.
Prędkość powietrza odsysania wiórów 30 m/sek
Zużycie powietrza na usuwanie pyłu 2 600 m3/h
Wymiary maszyny w opak.: dł. 4 500 mm
Wymiary maszyny w opak.: szer. 1 900 mm
Wymiary maszyny w opak.: wys. 2 700 mm
Ekonomiczny ploter frezujący CNC  to przede wszystkim nowoczesny system napędu posuwów, gwarantuje dokładność pozycjonowania głowicy. Pozycja głowicy na maszynie jest ciąglr odczytywana za pomocą enkoderów inkrementalnych. Te, enkodery potrafią dokonywać pomiaru położenia głowicy z dokładnością dochodzącą do 0.001mm. Dzięki tym informacjom,  układ sterujący dobiera własciwe sterowaniem silnika, by błąd był równy zeru. Nowoczesny system napędu posuwu odpowiada za: właściwa prędkość posuwu roboczego, przyspieszenie i płynność ruchów głowicy na korpusie maszyny. Wbudowany mini panel operatorski pozwala na zaprogramowanie i późniejszą kontrolę pracy serwonapędu. Rodzina serwonapędów APD pozwala na swobodny dobór napędu za równo pod względem momentu znamionowego (mocy) jak również pod względem prędkości obrotowej silnika.
Panel operatorski maszyny: Wszystkie urządzenia dotykowe posiadają ekran, umożliwiający swobodne sterowanie i odczytywanie informacji. Dużą zaletą tego modelu rozwiązań jest intuicyjna obsługa oraz kolorowy wyświetlacz, bardzo dobrze oddający wszelkie barwy.
Ponasto na wyposażeniu centrum obróbkowego są: przekładnie planetarne w wyjściem na wał, oraz precyzyjne przekładnie kątowe.