LGF-strona-glowna

TEKNO UNO Przemysłowa piła to cięcia tarcicy z automatycznym posuwem. TEKNO UNO/400 piła taśmowa do produkcji obłogów i lameli. Przecinarki o dwóch kolumnach przydatne w szczególności do cięcia materiałów twardych, ciężko skrawalnych o dużej precyzji cięcia materiału z dębu. Pozioma piła taśmowa do cięcia paneli oraz cięcia materiałów sztucznych i kompozytów. Tutaj przecinarki taśmowe skutecznie wypierają piły tarczowe i ramowe. Automatyczna pozioma piła taśmowa. Unikalny system posuwu ciętego materiału pozwala teraz, uzyskanie obłogu o grubości 2 mm i szerokości nawet 400 mm. Min. cięcia 3 mm Max cięcia. 80 mm. Prędkość posuwu ciętego materiału 1 ÷ 18 mb/minTEKNO UNO Pozioma przecinarki taśmowe stołowa. Pionowa przecinarka taśmowa do drewna i drewnopochodnych do precyzyjnego cięcia twardego materiału do podłóg i parkietu. Piły mechaniczne do poprzecznego przerzynania drewna. Półautomatyczna piła taśmowa. Pilarka taśmowa rozdzielcza dwukolumnowe o funkcji mechaniczno-elektrycznej regulacji wysokości cięcia. Piła taśmowa z regulowanym zespołem tnącym materiał z drewna. Piła taśmowa z ruchomym stołem przesuwnym.  Pilarka ramowa pionowa. Pilarka tarczowa stołowa i formatowa. Pilarki, piły, taśmówki, tarczówki. Precyzyjne pilarki taśmowe poziome.Skrócenie czas pracy maszyny umożliwia w efekcie właściwy dobór parametrów pracy. Stacjonarna pionowa pilarka taśmowa stolarska. Skrócenie czasu pracy wydatnie wpływa na zmniejszenie kosztów jednostkowego cięcia, zmienne wymiary stołu roboczego, automatyczny system oczyszczania ciętego paneli, nowoczesny i przyjazny dla użytkownika panel kontroli, niskie koszty narzędzi.


Cięcie, rozkrój bloków na płyty dokładnie wymiarowanych, w szczególności tych o wysokiej  gęstości własnej, wymaga szczególnego rozwiązania maszyny. Łączne cięcia muszą być tak zaprojektowane do absorbowania ogromnych napięcia pasa bez żadnych zniekształceń. Poziome piły taśmowe były pierwotnie przeznaczone do obróbki drewna. Tymczasem są wyjątkowo wytrzymałe i mogą podołać cięciom innych materiałów kompozytowych.


Piła TEKNO UNO  jest wyposażona w bardzo dokładne skalibrowanie taśmy tnącej i elementów napędowych. Możliwe jest zatem, aby dostarczać doskonałą system rozkroju o dużej tolerancji. Specjalny system obsługi, jak również zoptymalizowane odpylanie gwarantują wysoki poziom i niezawodność produkcji.Szczególnie jest to widoczne w przypadku twardych materiałów ściernych i włóknistych. Maszyna jest wyposażona w skuteczny system oczyszczenia panelu i usuwania  gromadzenia kurzu z powierzchni bloku po każdym cięciu. Na pilarkach tego typu możliwe jest cięcie wysokich bloków bez konieczności wyciągania płyty, które już zostały wycięte. Ostrze piły działa w cyklu na dwa koła o średnicy 710 średnicy a więc mogą być również rozcięte elementy o wymiarach 300 x 300 x 400 mm .


CNC automatic vertical band saw 710 mm TEKNO UNO/400 Próby szybkości cięcia obłogu. CNC automatic vertical band saw 710 mm TEKNO UNO/400 piła taśmowa do produkcji obłogów i lameli. Unikalny system posuwu ciętego materiału, teraz możliwe jest, uzyskanie obłogu o grubości 2 mm i szerokości nawet 400 mm. Min. cięcia 3 mm Max cięcia. 80 mm  Prędkość posuwu cięcyego materiału 1 ÷ 18 mb/min


TEKNO UNO Przemysłowa piła to cięcia tarcicy z automatycznym posuwem. Próby szybkości cięcia obłogu. Precyzyjne maszyny do obróbki drewna. Film wykonano w trakcie Międzynarodowych Targów Branży Drzewnej XYLEXPO 2014. Centrum Targowe Rho Mediolan (Włochy). Prezentacji piły z automatycznym posuwem dokonał konstruktor automatycznej piły taśmowej do cięcia obłogów i lameli, Tiziano Ascari z ACM Italy.