LGF-strona-glowna


Dualmatic włoskiej firmy BALESTRIERI. Ramy i skrzydła okienne łączone pod skosem. Wytrzymałe połączenia podobnie jak klejone połączenia czopu i widlicy. Inteligentny sposób połączenia ram pod kątem 45°. Ramy i skrzydła okienne łączone pod skosem 45°.
Oraz poniżej: Techna Plus Uciosarko-wiertarka z załadunkiem. Agregat na odwiert nieprzelotowy pod osadzenie złącza puszkowego.
Uciosarko - wiertarka pozioma idealna do rozkroju listew, płyt, profili z bocznym wierceniem. Na wyposażeniu wiertarko-uciosarki dociskowe chwytaki zaciskowe na listwy, profile, płyty sterowane, manualnie, pneumatycznie, cyfrowo z pulpitu sterowania maszyną. Uciosarka z bocznym wierceniem 45°, posiada na wyposażeniu przesuwne zaciski, do przycinanych elementów także tych długich, zaciski pneumatyczne. Ponadto na wyposażeniu znajdują się dwa niezależne zespoły obróbcze: piła główna, podcinacz, agregat wiertarski z niezależnym silnikiem. Agregat na odwiert nieprzelotowy pod osadzenie złącza puszkowego. Agregat wiercenia dolnego otworu.Obróbka elementów na złącze na kołki. Dwustronna piła do drzwi i opasek drzwiowych, do futryn. Uciosarko - wiertarka do ościeżnic. Fukcjonalne, przejrzyste i proste w obsłudze sterowanie maszyną. Przyjazny panele operatorski i czytelny wskaźnik cyfrowy. Skuteczny system docisków pracujących w dwóch płaszczyznach. Piła główna, podcinacz, agregat wiertarski wykonujący wiercenia w zaciętej płaszczyźnie ramiaka ościeżnicy. Zastosowanie drzwi wewnętrzne - drzwi, ościeżnice.


Wiertarko-uciosarka Wysuw tarczy tnącej Ø 300 na wysokość 145/160 mm. Wózek nośny agregatu tnącego piły tnącej wraz z podcinakiem z regulowanym wyjściem tarczy piły tnącej oraz agregatem wiercącym. Zewnętrzna regulacja tarczy podcinaka ustawienia liniowego względem tarczy głównej do zapobieżeniu utraty śladu dla przejścia tarczy głównej. Pneumatyczne chwytaki szczękowe do zaciskania płyty do cięcia. Podwójna piła kapująca z wierceniem, 2 agregaty piłujące upuszczane pneumatycznie, dociski przytrzymujące materiał.
Uruchomienie belki podtrzymującej chwytaki pneumatyczne zacisku ciętej płyty poprzez inwerter. Pozycjonowanie belki nośnej chwytaki pneumatyczne poprzez taśmę magnetyczną. System posuwu i pozycjonowania belki nośnej chwytaków, nanoszenia zadanych wymiarów ustawienia sie względem blatu stołu roboczego piły listwa zębata: mechanizm zapadkowy łączący koła zębate zamontowane na pile do rozkroju.

MODELE PIŁ Z WIERCENIEM BOCZNYM
TECHNA PLUS
DUALMATIC ULTRA + 45
KĄTOWY POCHYŁ TARCZY PIŁ
0 – 45°
+90° - 0 – 45°
ŚREDNICA TARCZY TNĄCEJ GŁÓWNEJ
Ø 400- 350
Ø 400-350
Ø 400 - 350 3 kW
ŚREDNICA TARCZY PODCINAKA Ø 120 Ø 120 Ø -
MAX 90° WYSOKOŚĆ CIĘCIA
mm.  145/160
mm. 120
MAX. 45° WYSOKOŚĆ CIĘCIA mm.  145/160
mm. 80
MAX DŁUGOŚĆ CIĘCIA
mm. 3100

mm. 3100
MIN .90°DŁUGOŚCI CIĘCIA mm.   170-355 mm. 220
NR.2 AGREGATY WIERCĄCE 3 WRZEC.mm.32 Kw. 1,5 rpm 5500 Kw. 1,5 rpm 5500 Kw. 1,5 rpm 5500
MAX SZEROKOŚĆ CIĘCIA
mm. 300
Techna Plus dwustronna wiertarko- uciosarka. Znakomita maszyna do precyzyjnego cięcia pod zadanym kątem oraz do cięcia prostopadłego. Ponadto nadaje się idealnie do natychmiastowego wiercenia pod kołki meblowe.  Solidna uciosarko wiertarka do dużej i średniej produkcji ramiaków drzwiowych, ram do obrazów itp. Maszyna idealnie sprawdzająca się w produkcji frontów meblowych. Maszyna wyposażona w agregat do cięcia oraz w agregat do wiercenia.Mechanizm jest z technicznego punktu widzenia sprzęgłem dwukierunkowym, które umożliwia swobodny obrót koła w kierunku jazdy wózka przy zatrzymanej lub nawet kręcącej się w przeciwnym kierunku zębatce. Celem montowania tego mechanizmu jest umożliwienie posuwu.
Wózek nośny osadzony na prowadnicach owalnych z hartowanej stali powierzchniowo utwardzanej i szlifowanej
Koło zębate – element czynny przekładni zębatej oraz element innych mechanizmów takich jak sprzęgło zębate, połączenia wielowpustowe.Każdy zespół obróbczy składa się z podzespołów: piła cięcia głównego profil, tarcza piły podcinającej - podcinacz, agregat wiertarski do precyzyjnych odwiertów w zaciętej płaszczyźnie obrabianego profilu lub listwy. Opcjonalnie jest możliwe wykonywanie odwiertów w krawędzi obrabianego profilu przy cięciu pod katem prostym 90 stopni. Wszystkie agregaty posiadają niezależny napęd. Mechanizm wykonawczy operacji ustawnych opiera się na zastosowaniu przekładni z silnikiem elektrycznym, który napędza śrubę trapezową. Piasta w budowie maszyny do rozkroju stanowi tę część koła napędowego, przekładniowego do innego elementu montowanego na wale lub osi i bezpośrednio tenże obejmująca.Precyzyjne cięciem bez wyrwań pod kątem 45° lub 90°. Konstruktywne frezowanie i wiercenie dla wszystkich połączeń kątowych ościeżnic. formatowanie z długości i ciecie kątowe ościeżnicy wraz z nawiercaniem otworów montażowych. Ponadto możliwe wiercenie gniazd pod okucia. frezowanie pod blachę w elementach ościeżnicy. W piaście instaluje się łożyska, jeśli połączenie jest ruchowe lub staje się ona częścią połączenia, np: wpustowego.