LGF-strona-glownaSzlifierki kątowe wąskotaśmowe LS - 1 NT. Producent: Włoska firma Volpato, która od lat wyznacza światowe standardy w zakresie techniki szlifowania. Szlifowanie bocznych płaszczyzn. Szlifowanie wąskich krawędzi bocznych płyty. Szlifowanie dostosowane do materiałów o najróżniejszych powierzchniach. Wyjątkowo intensywne zdzieranie.  Szkifierka kątowa, idealna do szlifowania i polerowania ram drzwiowych, listew przypodłogowych, krawędzi płyt, profilowanych płycin meblowych. Automatyczne frezowanie i profilowanie profili,  oraz opłaszczowania profilowanych ramiaków i elementów z drewna litego, MDF i płyt wiórowych zarówno surowych, jak i lakierowanych. Maszyna spełniająca najwyższe wymagania. Ponadprzeciętna trwałość.Doskonale wyszlifowane powierzchnie. Zminimalizowane wibracje.
Nowe szlifierki wąskotaśmowe do obróbki szlifowania elementów profilowanych z drewna i tworzyw kompozytowych.
- listwy przypodłogowe
- boazeria świerkowa
- szalówka świerkowa
- ćwierćwałki, kątowniki, powierzchnie obłe
- cokoły przypodłogowe, listwy przypodłogowe
- ramy i ramki do obrazów, krawędzie i boki płytSzlifierki wąskich płaszczyzn włoskiej firmy Volpato Lasm  maja rozległy obszar zastosowania: ramy okienne i drzwiowe, elementy parkietu. Volpato Lasm plasuje się wśród innych producentów szlifierek wąskotaśmowych obok Kuhlmeyer, Heesemann, KBM dawniej znany producent jako firma Johannsen. Szlifierka wąskotaśmowa Volpato może być wyposażona w następujące urządzenia dodatkowe: wał szlifierski, agregat kombi i trzewik szlifujący. Ponadto szlifierka może być wyposażane w: agregat czyszcząco-polerujący, rolkowe stoły na wejściu i na wyjściu, inwenter do płynnej regulacji prędkości posuwu i inne akcesoria ułatwiające obróbkę szlifowania.
Z grupy wyrobów ściernych na podłożu, możliwe jest zamontowanie dodatkowych tarcz do cięcia i szlifowania oraz najprzeróżniejszych rodzajów ściernic listkowych talerzowych i ściernic listkowych nasadzanych.
Uzywa się pasó bezkońcowych, papier ścierny