LGF-strona-glownaSzlifierka Volpato model LS - 2R 1 N 1A posiada dwa agregaty taśm szlifujących kształtowo. Szlifierka do krawędzi. Profesjonalne szlifierki wąkotaśmowe do krawędzi. Szlifierki do krawędzi przeznaczone do profesjonalnego szlifowania krawędzi oraz boków elementów oraz płyt. Automatyczna szlifierka do kantów i fazowania.

Szlifierka do wąskich krawędzi i powierzchni płaskich mdf, pmm, sosna, buk, dąb, modrzew, brzoza, świerk, tworzywa. Szlifowanie może odbywać się po kształcie wałka, ćwierćwałka. Może szlifować po kształcie innego kształtu profilu. Maszyny mogą szlifować profile z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz fornir i lakier, które wymagają szlifowania i polerowania. Szlifierki wąskotaśmowe Volpato jako szlifierki konstrukcyjnie przewidziane zostały do obróbki listew frezowanych, listew przypodłogowych, fornirowanych, opasek z drewna sosnowego, listew płaskich i profilowanych, opasek z drewna obustronne frezowanego. Na tej szlifierce wąskotaśmowej  można z powodzeniem szlifować elementy artykułów wykończeniowych, zwłaszcza wyrobów drewnianych, elementów stolarki okiennej, drzwiowej, nietypowych listew, progów, parapetów oraz wielu elementów mebli. szlifierka do profili z posuwem 2-rolkowym. Idealna maszyna do czyszczenia np krawędzi blatów, drzwi, czół szuflad.
Szlifierka szczotkowa. Płynna regulacja wszystkich parametrów umożliwia obróbkę każdego rodzaju drewna. Obrabiarki szlifierki listew profilowych. Szlifierki kalibrujące profile kształtowe. Szlifierka do profili i płaskowników. Szlifierka do profili krzywoliniowych. Kształtowa szlifierka krawędziowa. Szlifowanie frezowanie kształtowe. Zautomatyzowanie szlifowania elementów kształtowych i płaskich. Szlifowanie po frezowaniu kształtowym i między szlifowym po lakierowaniu. Duża powtarzalność dokładności kształtowo - wymiarowej.

Posuw zmechanizowany taśmy wąskiej na rolkach dociskowych o prędkości regulowanej w zakresie 5-30 mb/min
Moc silnika motoreduktora zmiennej prędkości 1,5 kW
Moc silnika naciągu wąskiej taśmy szlifującej 1-1,5 kW
Prędkość silnika dysku szlifującego 7-14 m/sek.
Wymiary taśmy szlifującej 80 x 2450 mm
Oscylacja mechaniczna taśmy ściernej 0-20 mm
Waga szlifierki wąskotaśmowej wielo agregatowej ok. 1050 kg.

W celu uzyskania kompaktowej struktury, stabilnego korpusu maszyny, która jest w stanie sama redukować wibracje. Maszyna wykonana ze stali spawanej elektrycznie.Szlifowanie bocznych płaszczyzn. Szlifowanie wąskich krawędzi bocznych płyty. Szlifowanie dostosowane do materiałów o najróżniejszych powierzchniach. Wyjątkowo intensywne zdzieranie.  Idealna do szlifowania i polerowania. Maszyna spełniająca najwyższe wymagania. Ponadprzeciętna trwałość.Doskonale wyszlifowane powierzchnie. Zminimalizowane wibracje. Zastosowanie, tam gdzie zachodzi konieczność szlifowania powierzchni płaskich, krawędzi prostych i profilowanych. Zaawansowana technologia, najlepsze komponenty oraz niezawodność działania. Idealnie optymalnie zrealizuje zamierzony efekt wykończenia. Szlifierka do profili krawędziowych. Frezarko-szlifierka do profili. Szlifierka do profili i krzywizn. Szlifierka do profili i nierówności. Jednostronna szlifierka do profili.