LGF-strona-glowna


Szlifierka do wąskich krawędzi i powierzchni płaskich. Przeznaczenie materiałowe: mdf, pmm, sosna, buk, dąb, modrzew, brzoza, świerk, tworzywa. Szlifierka do krawędzi VOLPATO LASM wyposażona w jedną grupę taśmy ściernej oscylującą. Idealna do szlifowania wąskich krawędzi profili z drewna i drewnopochodnych, forniru i lakieru, które wymagają szlifowania i polerowania. Szlifierka do kantów gwarantuje szybką i elastyczną obróbkę szlifowania lakierowanych powierzchni z drewna litego lub forniru. Maszyna wyposażona jest standardowo w zintegrowaną taśmę posuwową i odchylany układ agregatu szlifującego. Możliwość elektronicznej regulacji prędkości posuwu i taśmy: szlifowanie międzyoperacyjne. Szlifowanie profilowe. Szlifierki do drewna wąskotaśmowe i polerujące szczotkowe: szlifierki taśmowe, oscylacyjne i kątowe VOLPATO LASM to możliwość elastycznej obróbki krawędzi i profilu nawet przy nachyleniu jednostki szlifującej o 90°

Oscylacyjna szlifierka do krawędzi. Szlifierka do krawędzi Volpato Lasm. Max wysokość elementu obrabianego wynosi 80 mm., podczas minimalna długość wymagana wynosi 100 mm. Szlifierka wyposażona jest ponadto w odpowiednie dodatkowe przedłużenie blatu roboczego dla usprawnienia cyklu. Regulacja płaszczyzn roboczych i pochyłu roboczego kątowego ustawiam się ręcznie przy pomocy odpowiedniego klucza. Maszyna jest dostarczana wraz z normami bezpieczeństwa CE miejsce na odciąg, klucze serwisowe.
Szlifierka do elastyczne obróbki krawędzi, kantów, profili.
Automatyczna regulacja grubości obrabianego materiału,
idealne dopasowanie górnego agregatu do właściwej pozycji roboczej.
Na wyposażeniu zintegrowana taśma posuwowa. Łatwa i wygodna regulacja belki dociskowej, odchylany układ agregatu szlifowania. Zwiększony komfort pracy poprzez wyświetlenie parametrów pracy na przejrzystym pulpicie dotykowym LCD.

Silnik pociągowy taśmy na 2 prędkości.
Prędkość taśmy szlifującej: 7-14 mb/sek.
Naciąg taśmy pneumatyczny.
Oscylacja mechaniczna.
Trzewik dociskowy kształtowy.
Nadmuch na taśmę szlifującą.
Zdolność ustawienia kątowego: 135°
Wymiary taśmy szlifującej: 80 x 2450 mm.
Średnica otworu na odciąg :  100 mm
Wymiary: 2450 x 1400 x 1900 mm.
Masa maszyny: 700 Kg.

Szlifowanie profilowe. LS VOLPATO LASM to szlifierka taśmowa o uniwersalnym zastosowaniu do szlifowania krawędzi i powierzchni drobnych elementów z wykorzystaniem pochylanego agregatu szlifierskiego oraz dociskowej stopy szlifierskiej trzewika. Opcjonalnie można doposażyć w dodatkowe agregaty boczne, agregaty uchylne, agregaty oscylujące, szczotkę szlifierską oraz w tarcze szlifujące profilowo. Lasm Volpato Wood working machines, Profile and edge sanding machines, Sander made to do more processing, One side sanding machine. Oscylacyjna szlifierka do krawędzi  Volpato Lasm precyzyjna w działaniu obrabiarka wykorzystywana do szlifowania wąskich płaszczyzn elementów prosto- i krzwoliniowych. Szlifowanie krawędzi surowej płyty MDF, krawędzi fornirowanych i lakierowanych na szlifierce do wąskich krawędzi  Przemysłowe szlifowanie elementów o powierzchniach płaskich, lekko wypukłych, zakrzywionych i profilowych.
Szlifierki krawędziowe Volpato. Szlifierka do schodów, krawędzi i narożników. Szlifierka jednostronna do boków LS 1 N. Zaawansowane technologicznie szlifierki profilowe jednostronne firmy VOLPATO. Specjalistyczne maszyny do obróbki drewna i drewnopochodnych materiałów kompozytowych. Szlifierka oscylacyjna do krawędzi bocznych płyt i profili. Szlifierka wąskotaśmowa Volpato model LS-1N wyposażona jest w jedną grupę taśmy ściernej oscylującej, która idealnie nadaje się do szlifowania wąskich krawędzi. Szlifierki wąskotaśmowe konstrukcyjnie przewidziane są do obróbki listew frezowanych, listew przypodłogowych, fornirowanych, opasek z drewna sosnowego, listew płaskich i profilowanych, opasek z drewna obustronne frezowanego.
* Posuw poprzez łańcuch płynnie
regulowana prędkość od 5 do 25 mb/min.
* Zużycie agregatu :
- sprężone powietrze: 2,5 m³/h  na 5 atm.
- powietrze sprężone nadmuch : 28 m³/h a 5 atm
* Odciąg : 900 m³ /h do 30m/sek