LGF-strona-glownaDwustrona szlifierka kalibrująca włoskiej firmy Volpato Lasm model RCG-1200.

Szlifierki krawędziowe Volpato. Szlifierka do schodów, krawędzi i narożników. Zastosowanie, tam gdzie zachodzi konieczność szlifowania powierzchni płaskich, krawędzi prostych i profilowanych. Dla potrzeb szlifowania elementów wymagających równoległego procesu obróbczego, obustronnego, firma Volpato Lasm skonstruowała innowacyjną szlifierkę dwustroną wąskotaśmową. Taśma szlifującą ścierna poprzez znakomicie sprzężone z konstrukcją nośną korpusu szlifierki, silniki elektryczne wprawiają w ruch oscylacyjny taśmę szlifierską. Zaawansowana technologia, najlepsze komponenty oraz niezawodność działania. Idealnie optymalnie zrealizuje zamierzony efekt wykończenia.

Frezarko-szlifierka do wąskich krawędzi. Szlifierka do profili.. Szeroka gama produkowanych maszyn Volpato Lasm, Padwa, Italia można znaleźć znakomite szlifierki wąskotaśmowe do szlifowania ram drzwiowych, listew przypodłogowych jak również szlifierek do krawędzi płyt, profilowanych płycin meblowych. Automatyczne frezowanie i profilowanie profili,  oraz opłaszczowania profilowanych ramiaków i elementów z drewna litego, MDF i płyt wiórowych zarówno surowych, jak i lakierowanych.

Maksymalna długość robocza elementów do szlifowania 1200 mm.
Szerokość maks. obustronnego szlifowania jeden przelot 1200 mm

Wysokość robocza to 230 mm
Długość całkowita taśmy szlifierskiej ściernej wynosi 250 x 3 280 mm
Blat roboczy boczny 920 x 350 mm

Silnik naciągu taśmy ściernej szlifującej 7,5 kW + 7,5 kW
Moc silników oscylujących 0,15 kW + 0,15 kW
Prędkość tasmy ściernej 26 mb/1 sek
Wymiary gabarytowe szlifierki oscylującej 2.200 x 1.900 x 1.150 mm
Waga netto 1.200 kg
Oscylacyjna szlifierka do krawędzi. Szlifierka do krawędzi Volpato Lasm. Precyzyjne szlifowanie krawędzi. Maszyny do produkcji krzeseł i łóżeczek. Specjalistyczna maszyna do obróbki elementów wypukłych lub wklęsłych w kierunku posuwu  - wyposażona w jeden agregat poprzeczny do precyzyjnego szlifowania drewna i szlifowania lakieru. Prosta wymiana szczotek do innych zastosowań. Na wyposażeniu filtr na pył do czyszczenia. Doskonałe agregaty taśmowe szlifierki do krawędzi i profili formy Volpato. Elastyczne zamontowanie trzewików docisku, które umożliwiają optymalne dopasowanie agregatów do tolerancji szlifowanych profili. Na wyposażeniu precyzyjne agregaty do obróbki łamanych krawędzi, agregaty szlifierskie do szlifowania zaokrąglanych narożników oraz dobrze dopasowane do wymagań agregaty ze ściernicą. 

Kalibrujące - szlifierki wąskotaśmowe, szlifierka do powierzchni. Maszyna do drewna litego, możliwość szlifowania forniru, lakieru oraz folii. Automat szlifierski konturowo-powierzchniowy. Bezstopniowa regulacja prędkości szczotek możliwa dzięki napędy z regulowaną częstotliwością.  Wydmuch powietrza jest przede wszystkim nakierowany na krawędzie elementów obrabianych. Stabilny transport rolkowy regulowaną prędkością posuwu. Przeznaczenie i zastosowanie technologiczne: szlifowania powierzchni płaskich, krawędzi proste, boki profilowanych, Szlifierka wąskich krawędzi, szlifierka do listew profilowanych, szlifierka wąskotaśmowa szlifowanie ram drzwiowych, szlifierka do krawędzi płyt, profilowanych płycin meblowych.