LGF-strona-glowna


Szlifierka wąskotaśmowa profilowa do obróbki szlifiersko frezarskiej wąskich płaszczyzn krawędzi
model maszyny: LS -3 NS. Szlifowanie profilowe wąskich powierzchni. Profesjonalna obróbka krawędzi bocznych.

Firma VOLPATO LASM juz od wielu lat, oferuje profesjonalne obrabiarki do obróbki drewna. Są to szlifierki do wąskich krawędzi oraz specjalistyczne linie produkcyjne szlifiersko-lakiernicze. Maszyny te znajdują zastosowanie przy obróbce wąskich krawędzi elementów, zarówno prostych jak i profilowych. Obrabiarki do wąskich krawędzi takie jak szlifierki krawędzi, szlifierki listew, profilowych, frezarko-szlifierki.
Dzięki zastosowaniu idealnie dopasowujących się agregatów taśmowych, szlifierki do krawędzi i profili firmy Volpato uzyskują stały efekt po szlifowaniu. Na wyposażeniu maszyna posiada: 3 -trzy agregaty szlifowania wąskich krawędzi i płaszczyzn wąskich wyposażona jest w jedną grupę taśmy ściernej oscylującą, która idealnie nadaje się do szlifowania wąskich krawędzi boków. Ponadto maszyna jest wyposażona w dwa agregaty szlifujące oscylujące idealne do obróbki części wystających krawędzi profili z drewna i drewnopochodnych, forniru i lakieru, a więc dla materiałów, które wymagają szlifowania i polerowania o wysokiej dokładności i jakości końcowej. Max wysokość elementu obrabianego na szlifierce wąskotaśmowej wynosi 80 mm., podczas gdy minimalna długość wymagana szlifowanego elementu wynosi 100 mm. Szlifierka wąskotaśmowa LS- 3 NS wyposażona jest ponadto w odpowiednie akcesoria takie jak: dodatkowe przedłużenie blatu roboczego dla usprawnienia cyklu pracy szlifowania. Regulacja płaszczyzn roboczych i pochyłu roboczego kątowego agregatu szlifującego ustawia się ręcznie przy pomocy odpowiedniego klucza. Maszyna jest dostarczana wraz z normami bezpieczeństwa CE miejsce na odciąg, klucze serwisowe.


Profesjonalna szlifierka profilowa do krawędzi VOLPATO LASM. Tryb pracy: jednostronna, przelotowa, prawostronna. Cykl obróbcze krawędzi bocznej płyty lub profilu: zastosowanie przy frezowaniu, rowkowaniu i szlifowaniu stopni schodów, blatów. Szlifierka wąskich płaszczyzn wyposażona w następujące agregaty: taśma oscylująca, pionowy agregat frezujący z głowicą agregatu piłki - frezowanie profili w szlifierce, elastyczna obróbka krawędzi, agregat szlifujący oscylujący poziomy agregat szlifujący przestawny góra/dół agregat szlifujący profile, agregat przestawny góra/dół.


Szlifierko frezarka do krawędzi VOLPATO


* Silnik pociągowy taśmy na 2 prędkości.
* Prędkość taśmy: 7-14 mb/sek.7-14
* Naciąg taśmy pneumatyczny.
* Oscylacja mechaniczna.
* Trzewik dociskowy.
* Nadmuch na taśmę szlifującą.
* Zdolność ustawienia kątowego: 135°
* Wymiary taśmy szlifującej: 80 x 2450 mm.
* Średnica otworu na odciąg :  100 mm
* Wymiary: 3600x1400x1900mm
Profesjonalne szlifowanie i polerowanie. Szlifowanie profilowe wąskich powierzchni bocznych płyt oraz profili. Posuw poprzez łańcuch płynnie regulowana prędkość od 5 do 25 mb/min., zużycie agregatu :  sprężone powietrze: 28 m³/h na 5 ATM - powietrze sprężone nadmuch : 28 m³/h a 5 atm
Odciąg : 900 m³ /h do 30m/sek Waga maszyny 1350 kgas