LGF-strona-glowna

Formatyzerka pionowa przeznaczona jest do cięcia płyt w pionie i w poziomie. Uniwersalna pilarka pionowa do rozkroju płyt do 60 mm. grubości. Przy zastosowania głowic specjalnych modele SCU oraz ACM, możliwość wykonywania precyzyjnego frezowania wgłębnego frezem kształtowym pod kątem 45°, na całej długości maszyny.

Frezowanie pod kątem 45°
Długość mm. 4.200
Wysokość mm.2200
Max grubość mm. 60.
Moc silnika HP 4.0 (3.0 kW)
Opcjonalnie 6.0 HP (4.47 kW)
Piła Ø 250 mm Podcinak Ø 110 mm. Obroty piły obr/min 5200


DPS - system odciągu wiórówDolne chwytaki do mocowania
kilku płyt na blacie roboczym

Nieodzowny zakup aby podnieść produktywność zakładu produkcyjno-usługowego. O najwyższą precyzję i wydajność piły formatowej dba każdy podzespół zainstalowany fabrycznie na maszynie.
Akcesoria możliwe do zainstalowania na maszynie do cięcia płyt:
1 - Iglica dociskowa unieruchomienia biegu wzdłużnego pionowej pionowej belki nośnej głowicy agregatu
2 - Rolki rolotoku dolnego dla transportu ciętych płyt z możliwością montażu odbojnika na kilka płyt naraz
3 - Płyty podstawek nośnych dla ciętych płyt.
4 - Pedał nożny uchylnej roki zapadkowej dla poprawienia transportu i przesuwu płyt na blacie stołu roboczego
5 - Elektroniczny wyświetlacz wskazań zadanego wymiaru. Monitor wyświetlacza działa na ciekłych kryształach.
6 - Pneumatyczny zespół iglicy dociskowej dla zablokowania posuwu wzdłużnego pionowej belki nośnej.
2 - Głowica agregatu tnącego: tarcza piły głównej Ø 250 mm oraz tarcza piły podcinaka Ø 110 mmPochył kątowy agregatu tnącego działa w zakresie 0° - 90° załącza się z pulpitu poprzez przełącznik manualny. Wózek głowicy piły z podcinakiem, prowadzony jest na stalowych szynach belki pionowej nośnej zapewnia precyzję cięcia z dokładnością do 0,1 mm. Tarcza piły tnącej Ø 250 mm jest osadzona w głowicy agregatu kątowego cięcia działającym w zakresie 0° - 90°. Tarcza piły tnie płyty wspomagana sprawnym działaniem podcinaka o średnicy Ø 110 mm. Napęd silnika tarczy tnącej zapewnia trójfazowy silnik o mocy 4 HP - 3.0 kW. Opcjonalnie można za dopłatą zainstalować silnik o zwiększonej mocy 6 HP - 4.47 kW. Głębokość zagłębiania tarczy piły w materiał ciętej płyty poprzez szynowy zespół chowający się - osłona tarczy piły ruchoma. Stolik cofający się wgłąb agregatu piły tnącej zapewnia łagodny poślizg na płycie i równe przyleganie dociskowe agregatu do płyty. Dzięki temu, cięty materiał płyty nie spoczywa luzem na pile i nie jest niepewnie podparty na blacie stołu. jak to bywa w innych piłach tego rodzaju. Ponadto bezstopniowa regulacja głębokości cięcia dopełnia wysoką jakość rozkroju płyty. Zamocowanie obudowy piły nie ulegające zwichrowaniu. Znaczne obniżenie hałasu pracy maszyny.


Agregat głowicy piły ustawny w przedziale kątowym 0°- 90° do cięcia w pionie w poziomie.
Piła podcinaka / Frez płaski Ø 110 mm
Średnica piły Ø 250 mm
Średnica wrzeciona Ø 20 mm
Pilarka sekcyjna do formatowania KGS/42-22 po badaniach stwierdzono poziom ciśnienia akustycznego emisji hałasu 70.0 +/- 2 dBA ( bieg jałowy); 76 +/- 2dBA (robocza). Budowa maszyny bezwzględne przestrzega wytycznych europejskich w zakresie dopuszczalnej koncentracji pyłu (TRK) Nową piłę KGS 42-22 spośród innych pił wyróżnia solidna budowa i staranny dobór podzespołów. Podpory środkowe w ilości 8, 12,16 sztuk w zależności od proponowanych opcji -stelaż korpusu odchylany do tyłu. Podpory poprzeczne przebiegają przez całą szerokość formatyzerki. Konstruktor zadbał o zainstalowanie na pile specjalnych podpór umożliwiających cięcie małych elementów tak by odbywało się bez utraty jakości.Dodatkowe przykładnice montowane seryjnie  idealnie sprawdzają się w przycinaniu wzdłużnym wąskich pasów elementów płyty nawet o dużej twardości: sklejka, płyty z żywic epoksydowych.