LGF-strona-glowna


Pionowa pilarka formatowa K.G.S. 515 S o średnicy tarczy piły Ø 300 mm oraz z tarczą piły podcinaka Ø 125 mm.  Formatówka pionowa o mocnej, solidnej konstrukcji ze spawanej ramy stalowej, zapewnia bezawaryjną, wygodną pracę w trakcie cięcia płyt meblowych, rozkroju płyt z drewna surowego. Formatowanie płyt meblowych według najwyższych wymagań zapewnia pilarka GMC / KGS . Rozwiązanie wszystkich problemów z cięciem płyty meblowej i płyty wiórowej, dla tych, którzy potrzebują  ciąć płytę meblową laminowaną. K.G.S. 515 s - idealna pilarka do laminatów oraz płyty wiórowej. Pilarka idealnie odpowiada na zapotrzebowanie przemysłu meblowego w zakresie precyzji cięcia płyty oraz dokładności rozkroju. Rozkrój płyty wiórowo-cementowej Duripanel. Płyty cementowe i cementowo-włókienne SINIAT do stosowania w budownictwie szkieletowym. Płyty wiórowo-cementowe i wiórowo-magnezjowe - płyta Heraklith. Tektalan - płyta warstwowa z wełny drzewnej z rdzeniem z  wełny kamiennej oraz zintegrowanym welonem szklanym.


Odciąg i jego wspomaganie na pilarce pionowej: DPS Szczelinowy odciąg kanałowy w rozłożeniu wielopunktowym, idealny do cięcia głowicą piły na długich i rozległych polach roboczych.
Nowoczesna pilarka formatowa do poziomego i pionowego (0 - 90°) cięcia trudnych materiałów kompozytowych drewnopochodnych typu OSB, MDF, HDF oraz sklejki. Nowe rozwiązania technologiczne sprawiły, że cięcie teraz stało się jeszcze bardziej pewniejsze a precyzja formatowania nie znajduje dla siebie porównania: wyposażona w docisk równoległy głowicy tarczy piły, płyty jest dobrze mocowana podczas obróbki. Gwarancja stabilności i precyzyjne prowadzenie zespołu tnącego tarczy piły i podcinaka. Maszyna jest ponadto wyposażona w precyzyjny liniał kątowy mocowany na stole ruchomym formatówki. Pilarka pionowa K.G.S. 515 S jest produktem trwałym i odpornym na odkształcenia i skręcanie.

Wymiary blatu piły tarczowej  4300 x 2200 x 80 mm  
Max średnica tarczy piły tarczowej  Ø 300 mm piła podcinaka  Ø 125 mm. Ustawienie kątowe agregatu głowicy piły: 0° - 90°
Prędkość obrotowa piły obr/min (rpm) 5100. Moc silnika tarczy piły tnącej (HP 6) - 4.47 kW
Układ odpylania odgórnego 1330m3/h. Waga pionowej pilarki tarczowej ok.kg 1200


G.M.C. 515 S - Formatówka idealna do wykonywania maszynowej obróbki drewna, tworzyw drzewnych. Przycinanie płyt w pionie i w poziomie. Ponadto cięcie płyt o dużym stopniu pylenia. Pilarka z piłą podcinającą do formatowania trudnych w rozkroju płyt pylących powstałych z rycyklingu różnych materiałów pochodzących z odpadu. Pylenie podczas przycinania płyt piłą zmniejsza się poprzez stosowanie pił tarczowych z małą ilością zębów oraz pracę z mniejszymi prędkościami obrotowymi dzięki czemu jest dostepna opcja płynną regulacją obrotów na pile. Obróbka maszynowa płyt typu FERMACELL przy zabudowie wnętrz w programie suchej zabudowy. Profesjonalny rozkrój płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL.  Płyty cementowo-włóknowe FERMACELL HD Blat stołu roboczego pilarki tarczowej nie ulega odkształceniom, stalowy, spawany korpus z przesuwnym stołem blatu roboczego, wykonanym z profilowanych kształtowników o podwyższonej wytrzymałości gwarantuje długie  i bezawaryjne użytkowanie maszyny. Opcjonalnie można dodatkowo zamontować na pilarce poziomej.  Agregat o powiększonej średnicy tarczy podcinaka do Ø 125 mm. Opcjonalnie można też powiększyć długość cięcia o 1000 mm, 2000 mm dla zwiększenia długości piłowania.


Cięcia pionowe w 5 punktach blokowania kolumny


Blokada bezpieczeństwa belki nośnej

Średnica tarczy piły: Ø 300 mm, Średnica tarczy piły podcinaka: Ø 125 mm

Szczelinowy odciąg kanałowy idealny do cięcia głowicą piły na długich i rozległych przestrzeniach pola roboczego. Duripanel płyta wiórowo-cementowa do stosowania w budownictwie szkieletowym. Rozkrój płyty wiórowo-cementowej Duripanel. Płyty cementowe i cementowo-włókienne SINIAT do stosowania w budownictwie szkieletowym. Płyty wiórowo-cementowe i wiórowo-magnezjowe - płyta Heraklith. Tektalan - płyta warstwowa z wełny drzewnej z rdzeniem z  wełny kamiennej oraz zintegrowanym welonem szklanym. Pilarka formatowa K.G.S. 515 s dla firm specjalizujących się w obróbce płyt meblowych. Piła do cięcia płyt drewno-pochodnych, mdf, hdf. Płyty meblowe. Płyty laminowane oraz OSB. Formatowanie sklejki. Płyta meblowa - cięcie na wymiar. Pilarka to najlepsze cięcia równoległe bez wyrwań w płycie meblowej mdf. Znakomicie działająca przykładnica równoległa znakomicie zintegrowana ze stołem pilarki K.G.S. 515 S. Działający bez zarzutu agregat roboczy podcinacza gwarantuje cięcie bez wyrwań. Płyty na wymiar - cięcie. Rozkrój płyty wiórowej. Precyzyjne cięcie na wymiar płyt MDF i drewnopochodnych, dokładne formatowanie płyt meblowych. Rozkrój płyt z tworzyw sztucznych. Cięcie płyt bez wyrwań.


Ø 125 mm, Ø 125 mm, Ø 125

Ø 125 mm, Ø 110 mm, Ø 112 mm

Ø 250 mm, Ø 300 mm, Ø 325 mm
Formatyzerka pionowa K.G.S. 515 S może formatować następujące materiały, warunkowo wyposażona opcjonalnie w niezbędne akcesoria montowane na żądanie:
- Pleksiglas, szkło akrylowe lub PMMA  znany jako polimetakryl metylu. Pilarka jest idealna dla firm pracujących z płytami z tworzyw sztucznych na potrzeby budownictwa oraz reklamy oraz firm meblarskich, które potrzebują precyzyjnego formatowania płyty mdf. Pilarka formatowa K.G.S 515 S. to formatowanie płyt z dużą dokładnością oraz zachowaniem prostopadłości kątów małych i dużych formatów płyt meblowych oraz z tworzyw sztucznych. Profesjonalna obróbka: blaty z corianu , blaty kuchenne, lady, parapety i okładziny meblowe. Płyty poliuretan, poliamid, glastherm, pcv, winyl, plexiglas, kevlar, teflon, włókno węglowe (karbon) itp.