LGF-strona-glownaAutomatyczna piła pionowa KGS/630 S pole cięcia roboczego mm. 5300 x mm. 2200 max grubość ciętej płyty mm.80. Automatyczna piła pionowa o automatycznym cięciu pionowym w płaszczyźnie osi Y. Cięcie płyty w trybie automatycznym programowanym na panelu sterującym piły. Dla firm specjalizujących się w obróbce i cięciu płyt płyt z tworzyw sztucznych, z poliwęglanu, plexi, płyt komorowych, w rozkroju płyt ciężkich, nietypowych, pokrytych warstwą metalu z góry i z dołu- płyty warstwowe typu sandwich. Model piły formatowej występuje w handlu pod inną jeszcze nazwą GMC 166 i posiada opcjonalnie zainstalowane akcesoria niezbędne do rowkowania płyt elewacyjnych Alucobond, Dibond, Reynobond.


Na wyposażeniu agregatu tnącego: tarcza piły głównej Ø 300 podcinak 110 Ø. Podcinacz system podcinacza „SCU" gwarantuje dokładne cięcie pozbawione wyrwań. Bez potrzeby uciekania się do wymiany tarczy piły jest możliwe uzyskanie wysokiej elastyczności produkcyjnej. Nowa głowica tnąca wyposażona w tarczę piły podcinaka. Rozkrój płyty w osi płaszczyzny roboczej pionowej Y posuw automatyczny - programowany na panelu sterującym. Rozkrój płyty w osi płaszczyzny roboczej wzdłużnej X posuw manualny - opcjonalnie automatyczny.Wzmocniona konstrukcja ramy głównej piły i dobór najlepszych komponentów w konstrukcji w trakcie produkcji maszyny, te czynniki sprawiają w konsekwencji, że pionowa piła panelowa należy do pił o najwyższej klasy. Pochył kątowy agregatu tnącego 0° - 90° realizowany manualnie bądź opcjonalnie z pochył agregatu uruchamiany z pulpitu automatycznie za pomocą przycisku. Pionowa piła o powiększonej średnicy tarczy piły Ø 300 mm na wyposażeniu standard o podcinaku Ø 110 mm.Użytkownik automatycznej piły pionowej nie traci czasu na czasochłonnych próbach ustawienia dokładnego wymiaru. Odczyt wymiaru odbywa się za pomocą odczytu elektronicznego na ciekłych kryształach LCD. Silnik napędu tarczy piły o mocy 6 HP - 4.47 kW możliwość opcjonalnego (za dopłatą) zainstalowania silnika o zwiększonej mocy nawet do 7.5 HP - 5.59 kW.


Na fotografii u góry widać pojemnik, który sygnalizuje obecność systemu do schładzania płyt podczas cięcia elementów z płyt plexi, poliwęglanu, z tworzyw sztucznych. Dzięki temu systemowi schładzania konstruktor maszyny GMC wyeliminował tzw. efekt " banana" często występujący w trakcie lub rychło po próbie cięcia na nieprzystosowanej do tego typu działań pile objawiający się  znacznym wygięciem ciętej płyty z pleksi. Tarcza piły tnącej idealnie jest osadzona w agregacie kątowym cięcia działającym w zakresie 0° - 90° na belce pionowej nośnej z dwiema równoległymi prowadnicami bocznymi biegnącymi po bokach belki wspornikowej pionowej Y Maszyna jest dostępna również w zakresie cięcia pomniejszonym tj. 4.300 cięcia wzdłużnego w X zamiast 5.300 mm. Maszyna posiada na swoim wyposażeniu trzy (3) przymiary metryczne z podziałką do zadawania i kontroli wymiarów cięcia. Osadzone belce ilustrują dane cięcia wzdłużnego X. Rolotok zapadkowy rolek ułatwaijący transport płyt na korpusie piły pionowej w standard.