LGF-strona-glowna


MANUALNA PIONOWA PIŁA PIONOWA mod. KGS-GMC M5 ALU - POSUW MANUALNY ŚREDNICA TARCZY PIŁY GŁÓWNEJ mm. Ø 300 ŚREDNICA TARCZY PODCINAKA  Ø 110 PRZEDZIAŁ KĄTOWY USTAWIENIA GŁOWICY ROBOCZEJ PILARKI PIONOWEJ  0°- 90° MOC SILNIKA GŁOWICY TNĄCEJ 7.5 HP - 5.59 kW
PIŁA PIONOWA DO CIĘCIA, FORMATOWANIA I FREZOWANIA KSZTAŁTOWEGO PŁYT ELEWACYJNYCH TYPU ALUCOBOND, DIBOND, REYNOBOND. IDELANA DO CIĘCIA PŁYT POLIWĘGLANU, PLEKSIGLAS, PMMA, Aluminium Composite Materials Composites ALUCOBOND®, ALUCORE®, HYLITE®, KAPA®.

Nowa pilarka pionowa do rozkroju płyt. Piła pionowa z nowymi prowadnicami pryzmatycznymi. Prostoliniowość pozycjonowania głowicy tnącej względem płyty. Nienaganne zachowanie równoległości płaszczyzn obrabianych. Automatyczna piła pionowa do precyzyjnego formatowania płyt. Pilarka panelowa pracująca w pionie do precyzyjnego cięcia formatek na wymiar bez wyrwań krawędzi płyty. Zachowany układ współrzędnych: Nienaganne zachowanie kąta prostego 90° pomiędzy korpusem piły pionowej, płytą ciętego materiału na pile oraz wirującą z prędkością 5200 rpm tarczą piły tnącej Ø 300 umieszczonej w agregacie na ruchomej belce poprzecznej piły. Blat stołu automatycznie ustawnego model MFP  czyli stół "ryflowany" składający się z dziesiątej perfekcyjnie wykonanych rowków prześwitowych w blacie stołu roboczego ruchomego, idealnie wpasowujący rowki blatu roboczego. Blat stołu rowkowanego zawsze niezawodnie dopasowuje się do wysokości poziomo ułożonej tarczy piły tnącej. System bezkolizyjny wejścia tarczy tnącej w blat stołu. Piła formatowa pionowa z prowadnicami pryzmatycznymi.

Posuw manualny, półautomatyczny
Formatyzerka z podcinakiem model KGS / GMC M5
Średnica podcinaka Ø mm 125.  Wrzeciono Ø mm 20Długość cięcia mm 4300 - 5300 mm.
Max wysokość rozkroju mm 2200.
Max wysokość cięcia w poziomie mm 2100
Max grubość cięcia panelu mm 80
Moc silnika HP 7.5 - 5.59 kW.
Średnica Ø mm 300

Piła pionowa z innowacyjnym rozwiązaniem prowadzenia agregatu tnąco frezującego w pionowej osi płaszczyzny roboczej cięcia Y. Ponadto górna prowadnica odpowiedzialna za posuw wzdłużny w osi płaszczyzny roboczej X posiada linową prowadnicę pryzmatyczną. To gwarantuje nie osiągane do tej pory przez piły pionowe najwyższej jakości cięcie oraz wierność zadanym wymiarom. Przeznaczenie: Tarcze i piły do drewna, tworzyw sztucznych i drewnopochodnych. Piły tarczowe widiowe i zwykłe do cięcia drewna. Piły do cięcia wzdłużnego drewna litego. Piła do cięcia drewna. W ofercie sprzedaży solidne narzędzia do drewna i tworzyw drewnopochodnych oraz trudnych materiałów w obróbce.Formatyzerka pionowa przeznaczenie robocze i charakterystyka techniczna: Wersja standard maszyny do cięcia KGS-GMC M5 ALU zawiera w sobie na wyposażeniu ustawienie kątowe agregatu tnąco frezującego, pneumatycznie wspomagana wyjście tarczy tnącej oraz pneumatyczne blokowanie pozycjonowanego agregatu na pile. Rama ruchoma blatu roboczego piły jest uruchamiany elektronicznie. Rolotok dolny do udźwigu ciężkich płyt do cięcia na pile pneumatycznie unoszony i opuszczany: wszystko to już jest w produkcji seryjnej bez dodatkowych akcesoriów za dopłatą.Formatyzerka pionowa KGS-GMC M5 ALU jest owocem oczekiwań wielu wymagań stawianych maszynom przez potrzeby użytkowników pił pionowych. Zastosowanie rowkowanego blatu MFP w standardzie wyposażenia piły pionowej M5 jest tego przykładem. Rowkowany blat MFP ruchomy na całej swej długości umożliwia cięcie na idealne formatki trudnych do ujarzmienia rozległcyh płyt z plexi ( poliwęglan), które po zastosowaniu blatu typu MFP, nie mają już tendencji do tzw. efektu banana tj. wyginania się i zachowują sie podczas cięcia i rozkroju poprawnie, nie sprawiają żadnych istotnych z punktu widzenia mocowania, problemów. Poniżej system VSR, który pozwala ssawkom oraz siłownikom unieść do góry płytę i dokonać cięcia od dołu. System VSR pozwala na cięcie, rozkrój płyt ze wszystkich czterech stron na pile pionowej bez konieczności zdejmowania płyty z piły formatowej pionowej.Charakterystyka techniczna pilarki pionowe: Zmiany położenia agregatu tnącego podczas swojego pozycjonowania na pile pionowej -czyli ułożenie na osi pionowej i poziomej, są w swej dokładności zapewnione przez zespół hartowanych i szlifowanych prowadnic liniowych. Poruszający się po nich agregat oraz belka nośna agregatu, pozwalają, dzięki wysokiej gładkości powierzchni nośnej, na dokładne pozycjonowanie bez luzów i odstępstw od zakładanych wcześniej wymiarów. Ponadto w ofercie piły i pilarki: Tarcze i piły do drewna, tworzyw sztucznych i drewnopochodnych. Piły tarczowe widiowe i zwykłe do cięcia drewna. Piły do cięcia wzdłużnego drewna litego. Piła do cięcia drewna. W ofercie sprzedaży solidne narzędzia do drewna i tworzyw drewnopochodnych oraz trudnych materiałów w obróbce.

Rozkrój płyt meblowych. Płyta meblowa na wymiar. Płyty wiórowe - płyty laminowane, płyty wiórowe, płyty osb, płyty mdf. Pila do formatowania plyt meblowych na formatyzerce pionowej z piłą podcinaka M 5. Rozkrój i formatowanie płyt meblowych. Pilarka tarczowa do rozkroju płyt wielkowymiarowych. piła do cięcia płyt warstwowych, piły do cięcia profili, płyt z poliwęglanu, płyt warstwowych. Formatowanie płyt i blatów meblowych. Format - blaty kuchenne, płyty laminowane, formatowanie płyt meblowych, Piła na płyty wiórowe, OSB, MDF‎