LGF-strona-glowna


Piła pionowa do rozkroju i rowkowania płyt była do tej pory kojarzona z pracami o przeznaczeniu warsztatowym. Odmawiano pilarce pionowej możliwości precyzyjnego cięcia z możliwością optymalizacji cięcia. To się jednak zmieniło od czasu wprowadzenia systemu VSR. Pilarka formatowa w pracy w pionie, wyposażona została w system VSR, dzięki któremu maszyna potrafi za jednym zamocowaniem płyty na blacie roboczym, dokonać rozkroju na wszystkich możliwych bokach, czyli x 4 płaszczyzny. To udoskonalenie w połączeniu z precyzją agregatu oraz posuwu po prowadnicach liniowych sprawiło, że cięcie formatek na wymiar stało się jeszcze bardziej dokładne oraz oszczędne. Dzięki ssawkom na podciśnienie Vacuum Pump piła obecnie potrafi unieść ciętą płytę na blacie stołu i dokonać rozkroju również od dołu, czyli w miejscu do tej pory, nieosiągalnym dla tarczy tnącej. Ponieważ płyta cięta opierała się na dolnym boku i aby można było podciąć płytę od spodu, należało przedtem płytę unieść ją do góry ręcznie lub za pomocą manipulatora pneumatycznego i ponownie przełożyć na kolejny cięty bok płyty. Dzisiaj ten problem nie występuje właśnie dzięki systemowi VSR.Wielkoformatowe centrum do rozkroju płyt wiórowych, MDF, laminowanych i innych. Niezastąpione w produkcji mebli. Zaawansowany program do nestingu. Oprogramowanie w pełni zintegrowane z procesem obróbki płyt drewnopochodnych.Technologia nestingu umożliwia efektywne formatyzowanie i wiercenie na jednej maszynie. Precyzyjne formatowanie elementów z wykonanym rowkiem (wpust) na ścianę tylną lub wręg oraz wszystkie potrzebne otwory pionowe dla wieńców, przegród poziomych, złącz.Wysokowydajna obróbka płyt z najnowszą technologią nestingu o konstrukcji, która umożliwia najkrótsze cykle obróbcze, gwarantując najlepsze wyniki obróbki. Centrum obróbcze CNC do nestingu wyposażone jest w zintegrowany 6-miejscowy liniowy magazynek narzędzi, pozwalający się opcjonalnie rozszerzyć do 10 miejsc.
Centra obróbkowe V 300.1 CNC  do nestingu umożliwiają rozkrój materiału w płytach oraz zoptymalizowaną obróbkę z minimalizacją powstawania odpadów w trakcie pracy maszyny. Obrabiarki serii V 300.1  efektywnie pracują dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom w zakresie manipulowania materiałem bez udziału człowieka.PROGRAM M10 Automatic vertical CNC.
-Pionowe centrum sterowane numerycznie o ogromnej precyzji cięcia większej od poziomych pił do formatowania płyt sterowanych numerycznie.
- Wydajne i dokładne sterowanie CNC lepsze jakościowo od zwykłych rozwiązań
- Minimalna powierzchnia zajęta przez piłę przy zwiększonym przerobie płyt do rozkroju.

Optymalizacja umożliwia dobór ciętych płyt w taki sposób, aby w efekcie końcowym pozostało jak najmniej odpadów do wyrzucenia.Optymalizacja to inaczej przyporządkowywanie parametrów do wielkościm płyt. Programa nazywa je strategie optymalizacji zastosowanej.
Piła do cięcia pionowego PROGRAM M 10 posiada na swoi wyposażeniu te właściwości robocze w cyklu CNC.
- Max długość X robocza wzdłużna 5.300 mm                          - Max wysokość robocza cięcia 2.200 mm
- Max wysokość cięcia roboczego 2.100 mm                           - Max wysokość robocza rokowania 2.200 mm
- Max głębokość cięcia                80 mm                               - Max Ø 300mm tarczy piły Ø 110mm piły podcinaka
- Max moc silnika 7.5 HP                                                      - Max prędkość obrotowa piły 5.200 obr/minNesting płyty wiórowej. Obrabiarki CNC do nestingu do obróbki drewna i płyt kompozytowych. Produkcja mebli - Nesting.  Frezowanie, nesting płyt, wiercenie CNC. Gama maszyn do nestingu płyty wiórowej i innych materiałów drewnopochodnych. Nesting płyty laminowanej - produkcja mebli. Przeznaczenie: fabryki mebli, dla producentem systemów zabudowy wnętrz oraz frontów meblowych.

Optymalizacja umożliwia powstanie wirtualnego magazynu odpadów użytecznych, który zapamiętuje kawałki profili dostatecznie długie do wykorzystania w następnych optymalizacjach cięcia płyt. Płyta mdf blaty kuchenne i parapety, płyty wiórowe. Cięcie na wymiar całej płyty. Usługa cięcia płyty na wymiar oraz okleinowanie wąskich płaszczyzn, hurtownia płyt, cięcie płyt na wymiar, płyty na wymiar, meble na wymiar, cięcie płyt, stolarstwo, usługi stolarskie, cięcie płyty meblowej na wymiar, kształtki, blaty, drewnopochodne płyty, cięcie płyt, meble. Płyty laminowane, blaty robocze, płyty MDF, HDF, LDF, płyty wiórowe. Drzwi przesuwne. Garderoby. Meble na wymiar i zabudowy skosów.