LGF-strona-glownaAutomatyczna piła panelowa pionowa KGS/660 S EM6 o polu cięcia roboczego mm. 4.300 - 5.300 x mm. 2200 max grubość ciętej płyty mm.80. Automatyczna piła pionowa do rozkroju płyt drewnopochodnych i sklejki oraz do frezowania rowkującego w płytach elewacyjnych typu Alucobond, dibond, reynobond. Precyzyjne cięcie i rozkrój Alucore - płyty wielowarstwowe z aluminium o strukturze plastra miodu. STADUR płyty wielowarstwowe.Płyty warstwowe typu sandwich: aluminium / polietylen / aluminium, polimerowe tworzywo sztuczne typu: płyt plexi, pleksi, pleksiglas. Szkło akrylowe PMMA. Zadawanie żądanych wymiarów cięcia odbywa się bez straty czasu na czasochłonnych próbach ustawienia dokładnego wymiaru. Odczyt wymiaru odbywa się za pomocą odczytu elektronicznego na ciekłych kryształach LCD.


Wysoki komfort obsługi pilarki formatowej, łatwość programowania przebiegów formatówki pionowej w osiach płaszczyzn roboczych Y - X. Rozkrój płyty w osi poziomej X wzdłużnie odbywa się za pomocą programowania elektronicznego. Natomiast posuw głowicy tnącej w osi płaszczyzny pionowej Y odbywa się już w trybie automatycznym w funkcji zadanych wymiarów. Jakość i wydajność w rozkroju i cięciu płyt podniesione na wyżyny osiągnięć współczesnej technologii przemysłowej.Sterowanie automatyczne z pulpitu piły zainstalowanego dla większej wygody obsługi  maszyny, na korpusie piły na specjalnym wysięgniku równoległe osadzonym na belce nośnej pionowej agregatu tnącego. 180 programów w pamięci operacyjnej piły pionowej, każdy z nich zapamiętuje aż 15 równych wymiarów dających się powtórzyć 99 razy. W przypadku chęci wykluczenia programatora piły i wyłączenie go, programator może służyć również jako wyświetlacz do informowania o wymiarach w cięciu poziomym - wzdłużnym X. Ruch obrotowy pochyłu kątowego agregatu tnącego działający w zakresie 0° - 90° załącza się z pulpitu poprzez przełącznik manualny. Standard wyposażenia maszyny przewiduje również obecność blokady pneumatycznej wózka nośnego głowicy tnącej piły. Ponadto montowane są: rolki zapadkowe w szeru wzdłużnym, 4 odbojniki mechaniczne do programowania poziomego cięcia.


Piła jest wyposażona w silnik napędowy trójfazowy tarczy tnącej oraz podcinaka o mocy 6 HP - 4.47 kW. Istnieje możliwość opcjonalnego (za dopłatą) zainstalowania silnika o zwiększonej mocy 7.5 HP - 5.59 kW w przypadku konieczności cięcia ciężkich płyt z bakelitu oraz płyt z żywic epoksydowych.
Tarcza piły tnącej o średnicy Ø 300 mm. jest osadzona w głowicy agregatu tnącego cięcia działającym w zakresie 0° - 90°. Tarcza piły tnie płyty wspomagana działaniem podcinakiem o średnicy Ø 110 mm. Podcinacz system podcinacza „SCU" gwarantuje dokładne cięcie pozbawione wyrwań. Bez potrzeby uciekania się do wymiany tarczy piły jest możliwe uzyskanie wysokiej elastyczności produkcyjnej. Nowa głowica tnąca wyposażona w tarczę piły podcinaka. Pilarki formatowe obrabiarki do drewna. Pilarki formatowe obrabiarki do drewna. Formatyzerka pionowa o posuwie automatycznym.


Pilarka do rozkroju płyt kartonowo gipsowych, cementowo gipsowych. Wydajny odciąg z testem na zawartość pyłu. Cięcie płyt MDF i drewnopochodnych, formatowanie płyt. Uniwersalne cięcie na jednej maszynie do pionowego cięcia umożliwia łatwe i wygodne formatowanie płyt, poprzez przycięcie płyt na zadany wymiar: drewno lite, płyta wiórowa MDF, tworzywa sztuczne i inne.