LGF-strona-glowna


Pegasus 215 cięcie robocze  4200 x 2200 mm. grubość cięcia mm. 50 piła Ø 250 mm podcinak Ø 120 mm. Produkcja mebli - Cięcie pod kontrolą - Piły formatowe. Piły Formatowe - Nowoczesne i Niezawodne w działaniu. Szybki rozkrój płyt- nowa formatyzerka pionowa G.M.C. model: Pegasus 215. Nowa pilarka panelowa oferuje wysoką wydajność i jakość przy cięciu płyt z dużą precyzją rozkroju. Pionowe piły panelowe z optymalizacja rozkroju płyty meblowej mdf. Pionowa piła panelowa z solidną głowicą cięcia pozycjonowana dzięki utwardzonej prowadnicy podwójnej. Piła formatowa do cięcia płyt meblowych w pionie i w poziomie. Możliwość wykonywania trapezów i rombów za pomocą wyposażenia dodatkowego.Piła do cięcia płyt meblowych - do cięcia materiałów drewnopochodnych takich jak sklejka, płyta wiórowa, MDF, fornir. Piła do cięcia płyt wiórowych i z tworzywa sztucznego. Piły formatowe - Maszyny stolarskie do drewna i płyt drewnopochodnych.Pilarka panelowa pionowa do cięcia w pionie w poziomie. Formatówka z podcinakiem do pracy na małej powierzchni użytkowej zakładu.      Cechy główne pracy pilarki panelowej, rozkrój w pionie i w poziomie: formatowanie na pile pionowej: prostoliniowość cięcia wzdłużnego i pionowego pilarki tarczowej pracującej w pionie. Wyniki formatowania: Bez zarzutu zachowanie kąta prostego w pracy agregatu kątowego głowicy tnącej 0° ÷ 90°. Pilarka tarczowa gwarantuje perfekcyjną jakość cięcia płyt, wysoką wydajność i niezawodność pozycjonowania na zadany wymiar i w żądanym przedziale kątowym. Formatowa pilarka tarczowa Pegasus 215: KGS/ GMC  szeroki zakres zastosowań różnorodność dostępnych opcji: akcesoria na żądanie.Możliwość wygodnego dopasowania do wymagań roboczych.Szeroka gama osprzętu dopasowanych do wymogów. Tarcza piły podcinaka o średnicy 125 mm. do cięcia płyty regulowany jednocześnie z tarczą piły głównej w jednym procesie ustawiania.


Piła pionowa do rozkroju płyt drewnopochodnych w pionie w poziomie. Gwarantowana równoległość płaszczyzn płyt po rozkroju na pilarce G.M.C.: gwarantowana idealna prostopadłość uciętych płaszczyzn po formatowaniu płyty: przekształcenie geometryczne ciętej płyty na pilarce panelowej opiera się zasadzie przesunięcia równoległego i jest zachowany dzięki solidnej konstrukcji maszyny, użytym materiałom do budowy ramy stołu roboczego z prowadnicami (jako liniały podłużne) i moc silnika napędzającego tarczę piły w głowicy. Belka pionowa, która decyduje o sposobie posuwu głowicy podczas wykonywania cięcia w pionie i w poziomie zachowuje zawsze kąt prosty. Ustawienie kata prostego na pile pionowej warunkuje powodzenie w wykonaniu powierzonego zadania. Opcje: oprzyrządowanie specjalne do cięcia małych elementów zamontowanych na blacie pilarki pionowej. Wózek pilarki porusza się na sankach mechanicznych i razem z głowicą tnącą stanowią integralną część korpus agregatu tnącego. Ruchomy agregat tnący, umożliwia szybkie pozycjonowanie głowicy w przedziale kątowym 0° ÷ 90°. Dzięki tej  możliwości ustawienia kątowego mamy możliwość dokładnej zmiany płaszczyzny rozkroju o 90 stopni. Zalety: cięcie bez wyrwań na płycie z bardzo cienkiego materiału. Piła pionowa ścienna marki G.M.C to gwarancja cięcia bez wyrwań i dużej żywotności maszyny.


Solidne piły pionowe o grubości cięcie nie przekraczającej 50 mm. Posuw manualny. Dla tych co szukają pił pionowych pod dokładne przycinanie płyt poliwęglanowych na wymiar: piły pionowe firmy GMC  serii Pegasus 215. Precyzyjne przycinanie formatek pod zlecone wykonanie montażu z płyt lub pomiarów na konstrukcji. Płyty poliwęglanowe wytwarzane metodą ekstruzji z granulatu poliwęglanowego wymagają profesjonalnego traktowania podczas obróbki cięcia. Solidne podstawy pod mocowanie płyt na ramie podczas procesu cięcia przyciskane elastycznie reagującą na docisk głowica agregatu tnącego. Reklama świetlna, szyldy reklamowe, fasady reklamowe, podświetlenia napisów: te i inne elementy mogą być swobodnie poddawane obróbce cięcia na piłach pionowych GMC/KGS. Formatowa piła pionowa z podcinakiem.
Pilarki do rozkroju płyt to możliwość zastosowania następujących rozwiązań: piła do podcinaka z płynną regulacją COMFORT firmy Globus. Piła o średnicy podcinaka o wysokości płytki PKD 4mm zakres regulacji szerokości rzazu 2,8 - 3,6mm geometria uzębienia GS podcinanie warstwy okleiny, laminatu, lakieru itp. w płytach z tworzyw drewnopochodnych (płyta wiórowa, pilśniowa, sklejka, płyta MDF, HDF. Podcinaki DIA z płynną regulacją COMFORT do podcinania tworzyw drewnopochodnych: system nie wymaga stosowania przekładek oraz zdejmowania podcinaka z wału.Korpus podcinaka z płynną regulacją COMFORT do pił podcinających HM serii GLOTECH - PS647-0125-0000. Również do zastosowania w Formatówka pilarka ścienna, formatowa pilarka ścienna panelówka.Płyta z poliwęglanu zdobyła sobie rozległe zastosowanie we współczesnym świecie- sufity podwieszane, ścianki działowe z paneli, wypełnienie bram, drzwi i balustrad, daszki, dachy z płyt komorowych,  zadaszenia, świetliki dachowe, ogrody zimowe, cięcie płyt pod szeroką gamę zadaszeń nad drzwi wejściowe, na altany, siedzisk sportowych, werandy, pergole i loggie, elementy wystroju i zabudowy wnętrz, świetliki płaskie i łukowe, przekrycia basenów, parkingów, hal produkcyjnych i sportowych, szklarni, wypełnienia konstrukcji ogrodów zimowych, elementy werand, wiatrołapów, wystawiennictwo. stanowiska targowe, wyposażenie stoisk, kiosków. Materials Suggested: Acrylic cast and extruded, PVC, Vinyl, Corian ®, Lexan ®, Polycarbonate, Polypropylene, Polyethylene, Phenolic, Styrene, Foam Board, Engraving Stock, etc…