LGF-strona-glowna


GMC-KGS/32-19    cięcie robocze 3200 x 1900 mm. max grubość cięcia mm.60 piła Ø 250 mm podcinak Ø 110 mm
GMC-KGS/42-22    cięcie robocze 4200 x 2200 mm. max grubość cięcia mm.60 piła Ø 250 mm podcinak Ø 110 mm
GMC-KGS/42-22 A cięcie robocze 4200 x 2200 mm. max grubość cięcia mm.60 piła Ø 250 mm podcinak Ø 110 mm

Piła do rozkroju ścienna. Tarczowa piła formatowa pionowa do pracy z płytami o grubości do mm. 60. Przedmiotem omówienia technicznego jest tarczowa pilarka pionowa wraz z jej montażem w miejscu przeznaczenia Ø 250 mm,  z tarczą piły podcinaka Ø mm. 110, obrót kątowy głowicy tnącej w przedziale kątowym 0° ÷ 90°. Formatowanie pionowe płyt na pilarce pionowej włsokiej firmy G.M.C. srl z Carpi koło Modeny. Masywna, stabilna konstrukcja. Kompaktowa i precyzyjna, niezawodna w ustawieniach posuw manualny oraz automatyczny w płaszczyznach roboczych Y- X.  Pilarka idealnie łączy wszystkie zalety pionowych pił panelowych tego producenta. Frezarko - pilarki pionowe do cięcia poziomego wzdłużnego oraz rowkowania poziomego i pionowego płyt prefabrykowanych w pakietach przeznaczonych do rozkroju. Możliwość obróbki cięcia i rozkroju nawet kilku sztuk płyt jednocześnie lub grubej płyty o dużej masie własnej, pionowa pilarka tarczowa,  nowe rozwiązanie odpylania odpadów zapewnia czystość miejsca pracy i wysoką jakość obróbki płyt.
Pilarka pionowa panelowa ścienna do pracy na małej powierzchni użytkowej zakładu. Piły pionowe dostępne są z wyposażeniem standardowym oraz z wyposażeniem opcjonalnym. Możliwość instalacji akcesoriów poprawiających dynamikę produkcji oraz precyzję cięcia.  Piła formatowa pionowa G.M.C. gwarantuje optymalnie niski nakład środków na wykonanie gotowego wyrobu. Automatyczne planowanie zagospodarowania powierzonego materiału pozwala zminimalizować koszty i zaoszczędzić czas pracy wielu pracowników. Programy do optymalizacji rozkroju płyt, kompozytów, płyt ceramicznych. Piła ścienna pionowa firmy G.M.C. to dokładne cięcie formatek na wymiar bez wyrwań. We wszystkich płaszczyznach utrzymana prostopadłość płaszczyzn ciętych płyt.

Cechy główne piły formatowej modele G.M.C: prostoliniowość cięcia wzdłużnego i pionowego. równoległość uciętych płaszczyzn pilarki pionowej,utrzymana idealna prostopadłość płaszczyzn po rokroju na blacie piarki: przekształcenie geometryczne płyty na pionowej pilarce panelowej opiera się zasadzie przesunięcia równoległego. Kąt prosty, jego brak lub trwałe jego ustawienie na pile warunkuje powodzenie w wykonaniu powierzonego zadania: Dodatkowa przykładnica, środkowa podpora stalowa na całej szerokości maszyny, łatwo pozycjonowany przesuwny suwak dla wąskich elementów ciętych, formatyzerka jest w ten sposób wyposażona w dodatkowa przykładnicę do przycinania wzdłużnego wąskich pasów formatowanej płyty, prowadzony na stalowych prowadnicach agregat tnący.


Piła ścienna z głowicą tnącą o dwóch wrzecionach: piła główna do formatowania płyt oraz tarcza piły podcinaka. Pilarka tarczowa pracująca w pionie służy do wykonywania cięć prostoliniowych i do szybkiego przecinania materiałów o dużym przekroju lub rozmiarach: płyt, desek, płyt z tworzyw sztucznych, płyt z kompozytów. Głębokość cięcia jest regulowana i zależy od wielkości tarczy piły, mocy urządzenia tnącego, typu mocowania, wielkości blatu stołu roboczego. Pionowa pilarka tarczowa jest wyposażona w szereg akcesoriów dodatkowych, które pozwalają ułatwić nawet najtrudniejsze zadania: np. w urządzenia pozwalające na cięcia skośne. Patrz u góry. Profesjonalna obróbka płyt. Przycinanie płyt za pomocą pilarki formatówki z podcinakiem. Formatówka idealna do wykonywania maszynowej obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Przycinanie płyt w pionie i w poziomie. Cięcie płyt o dużym stopnuu pylenia.. Pilarka z piłą podcinającą do formatowania trudnych w rozkroju płyt pylących powstałych z rycyklingu.Piła formatowa z podcinakiem do profesjonalnego rozkroju płyt bez wyrwań krawędzi bocznych. Przeznaczenie: Piła formatowa z ogranicznikiem głębokości cięcia oraz z regulowaną głębokością wyjścia tarczy podcinania - opcjonalnie. Ponadto pozycjonowane uchwyty do docinania małych elementów. Cięcie formatek na wymiar: sklejka, płyty wiórowe, deski, panele podłogowe i inne wyroby z drzewa, płyty z tworzyw sztucznych, plexi. PCV spienione i twarde, MDV, guma, aluminium, kompozyty.Przeznaczenie: Seria pił formatowych ściennych o możliwości cięcia płyt do 60 mm., z zamontowanym ogranicznikiem głębokości cięcia oraz z regulowaną głębokością wyjścia tarczy piły z głowicy agregatu. Ponadto na wyposażeniu, wygodnie  pozycjonowane odbojniki i uchwyty do docinania małych elementów na blacie roboczym pilarki tarczowej. Cięcie formatek na wymiar: sklejka, płyty wiórowe, deski, panele podłogowe i inne wyroby z drzewa, płyty z tworzyw sztucznych, plexi. PCV spienione i twarde, MDV, guma, aluminium, kompozyty.

Decydującym o jakości cięcia jest wybór ostrza piły. Od zębów tarczy piły, kątów natarcia piły w dużej mierze zależy wydajność i końcowa jakość cięcia.Tarcze z węglików spiekanych mają najlepszy współczynnik wytrzymałości. Ilość i profil zębów jest uzależniony od rodzaju ciętego materiału. Rozmiary zewnętrzne tarczy piły oraz średnica jej otworu mocowania muszą odpowiadać danemu typowi piły pionowej.Szybkość obrotów ostrza tarczy tnącej piły powinna być odwrotnie proporcjonalna do twardości ciętego materiału na blacie roboczym piły pionowej.