LGF-strona-glowna


Pionowa piła panelowa do rozkroju płyt model G.M.C./ K.G.S. 400 S  o polu roboczym cięcia płyt 4.200 x 2.200 x 50 mm
. Formatowanie płyt na uniwersalnej pilarce panelowej dzięki cięciu w pionie w poziomie. Formatyzerka pionowa GMC to cięcie pozbawione wyrwań, gwarancja dokładnego rozkroju płyty, dzięki najnowocześniejszej głowicy z tarczą piły oraz tarczą piły podcinaka. Ruchomy blat stelaża podpórkowego blatu roboczego -góra- dół- sprawia, że maszyna odpowiada idealnie potrzebom zakładów, którzy chcą zaoszczędzać na inwestycjach maszynowych ale jednocześnie chcą posiadać na wyposażeniu swoich zakładów maksymalnie dopasowane do wysokich potrzeb narzędzie pracy. Piła posiada w swym agregacie głowicy tnącej piłę o średnicy Ø 250 mm opcjonalnie jest dostępna wraz podcinakiem o średnicy Ø 110 mm tak jak ilustrują to poniższe fotografie. Gładkie i pozbawione wyrwań cięcie osiągalne na formatyzerkach pionowych firmy GMC to efekt połączenia masywnej konstrukcji korpusu oraz precyzji poszczególnych elementów. Cięcie na wymiar płyty meblowej mdf. Rozkrój płyty budowlane HDF, OSB, stolarskie, wiórowe) Sklejki. Płyty akrylowe. Maszynowe cięcie płyt meblowych na wymiar. Cięcie płyt i blatów.
G.M.C./ K.G.S. 400 S

Pionowa piła panelowa do rozkroju płyt. Rozkrój płyty mm. 4.200 x mm. 2.200 grubość mm. 60 średnica tarczy piły tnącej Ø 250 mm. Moc 4 HP - 3.0 kW

Agregat głowicy tnącej piły wyposażony jest w tarczę piły tnącej o średnicy Ø 250 mm oraz tarczę piły podcinaka o średnicy Ø 110 mm. Agregat głowicy piły tnącej obraca się w zakresie przedziału kątowego 0° - 90°. Jest możliwość opcjonalnego zainstalowania na pile zestawu dwóch wyświetlaczy na ciekłych kryształach LCD, które niezależnie wyświetlają aktualny wymiar pozycji głowicy na stole maszyny. Wyświetlanie się wymiarów odbywa się w oparciu o odczyt z listwy magnetycznej, która odmierza pozycję na całej długości pomiaru piły.
Max długość cięcia wzdłużnego w osi X ustawienie głowicy w poziomie  4200 - opcjonalnie 5.200 mm. luba nawet 6.200 mm.
Max wysokość cięcia  pionowego w osi Y  ustawienie głowicy tnącej w pozycji (90°) mm. 2200 - opcjonalnie nawet 2.500 mm.
Max wysokość cięcia w poziomie   mm. 1950 lub z opcją mm. 2100
Max wysokość cięcia pionowego  ustawienie głowicy w poziomie (- 90°) mm. 2000
Max grubość ciętej płyty opcjonalnie głębokość mm. 60  wersja standard  mm. 50
Moc silnika głowicy tnącej opcjonalnie moc silnika  5,5 KM - Hp (4,0 kW) wersja standard   4 HP - 2.98 kWRozkrój płyt z aluminiumCięcie paneli z pleksi

Cięcie wiotkich płyt z plastikuFormatyzerka pionowa wysoki standard cięcia i rozkroju. Rama formatówki jest w całości spawana, z ruchomym stołem do pozycjonowania płyt. Blat stołu wykonany z profili stalowych i poprzecznych listw z odpornego na ścieranie i wytrzymałego na uderzenia PCV. Manualne przesuwanie kolumny nośnej podczas cięcia w poziomie i w pionie. Cięcia pionowe są wykonywane w 5 punktach blokowania kolumny. Opcjonalnie: ogranicznik do frezowania wpustów oraz zespół dla kąta prostego. Pilarka pionowa GMC gwarantuje czyste cięcie bez wyrwań dzięki montowanemu seryjnie agregatowi podcinającemu. Jego solidność wykonania oraz masywność skutkuje brakiem podatności na drgania i zanik odchyleń w zachowaniu linii cięcia.

Uniwersalna pionowa piła do rozkroju płyty w pionie w poziomie. Głębokość cięcia 50 - opcjonalnie 60 mm. Moc silnika: 3 kW opcjonalnie 4 kW. Wyważony agregat piły posuwający się na prowadnicach bocznych belki nośnej pionowej. Opcjonalnie zintegrowany z ramą maszyny system odpylania kanalikowego DPS. Na wyposażeniu piły pionowej modelu KGS 400 S znajdują się ponadto: 10 mb przewodu odciągu o średnicy 70 mm. Dwa odbojniki pośrednie dające się odchylić i przesuwać dowolnie w zakresie wyznaczonym przez fabrykę maszyn GMC. Dwa odbojniki regulowane do ustawiania cięcia pionowego. Jeden wtórnik cięcia wzdłużnego. Jedna listwa z podziałka metryczną przymiaru na cięcie wzdłużne 4.200 mm. Trzy listwy przymiaru pionowego na belce nośnej agregatu głowicy tnącej.