LGF-strona-glowna


Piły panelowe


KGS GMC 180 CN PIONOWA PILARKO FREZARKA Z MOŻLIWOŚCIĄ FREZOWANIA KRZYWOLINIOWEGO
Długość cięcia 5100 - Wysokość cięcia mm. 2100 - Max wysokość cięcia w poziomie mm. 2100
Max grubość cięcia mm. 80 - średnica tarczy piły mm. Ø 300 rpm 5200, tarcza piły podcinaka mm.Ø 110 (opcjonalnie 125 mm) -7000 rpm
Automatycznie ustawiany, ruchomy blat stołu rowkowanego MFP umożliwia zastosowanie pilarki do precyzyjnego formatyzowania ciętych płyt. Blat stołu rowkowanego MFP jest przemieszczany automatycznie góra- dół. To znakomity sposób uniknięcia kontaktu z wirującą tarczą piły tnącej podczas cięcia wzdłużnego (w poziomie). Stabilny posuw agregatu piły tnącej, na 2 prowadnicach liniowych pryzmatycznych, pozwala na dużą powtarzalność cięcia. Zintegrowany, skuteczny i wydajny odciąg kanalikowy DPS do rozkroju uciążliwych płyt panelowych, które mocno pylą i zanieczyszczają halę produkcyjną.


Mocowanie kilku płyt jednocześnie do formatowania na blacie stołu pilarki G.M.C.


Chwytaki do mocowania kilku płyt naraz

Charakterystyka pił panelowych


PIŁY PIONOWE SERII KGS/610 KGS 700 S PIŁA PIONOWA CIĘCIE PŁYT ALU, OSB, SKLEJKI, MDF
Precyzyjna piła formatująca pionowa - cięcie wielu płyt naraz. Mocowanie kilku płyt na blacie pilarki panelowej. Precyzyjne cięcie poliwęglanu litego w ramach profesjonalnej obróbki paneli z płyt poliwęglanowych. GMC / KGS 170 ES Panelowa piła formatowa do rozkroju płyt o grubości 80-100 mm. Piła formatowa do płyt cięcie wzdłużnego i pionowego, do precyzyjnego cięcia płyt pod kątem w dwóch płaszczyznach. Pionowa piła formatowa do rozkroju płyt, precyzyjne pilarki formatowe, pilarki do rozkroju płyt za jednym mocowaniem ze stalowym wspornikiem, formatyzerka wyposażona jest w dodatkowa przykładnicę do przycinania wzdłużnego wąskich pasów ciętych płyt. Rozkrój płyt z poliwęglanu: poliwęglan komorowy, poliwęglan lity. Najwyższa jakość poparta wieloletnim doświadczeniem w sprawach doboru odpowiednich tarcz pił.  Płyty pcv, z poliwęglanu, plexi i faliste.


Precyzyjna piła pionowa z tarczą podcinająca do rozkroju wzdłużnego i poprzecznego, przecinania płyt z drewna twardego i miękkiego, tworzyw sztucznych, płyt spienionego pcv, płyt laminowanych, okleinowanych oraz płyt miękkich metali kolorowych i kompozytów. Na wyposażeniu pilarki panelowej, szybko i łatwo pozycjonowany suwak do cięcia małych elementów płyty na blacie pilarki formatującej. Środkowa podpora stalowa na całej szerokości korpusu formatyzerki zapewnia stabilność maszyny podczas pracy. Przesuwny suwak do cięcia formatek z wąskich elementów płyty umożliwia pracę z małymi formatkami. Wyświetlacz cyfrowy do wyświetlania zadanych wymiarów cięć pionowych LCD oś Y, wyświetlacz cyfrowy na zadane wymiary LCD ciekłe kryształy do cięć poziomych oś X.

KGS 180 CN  cięcie robocze 5100 x 2200 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm
KGS 170 ES  cięcie robocze 5300 x 2200 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm
KGS 170 S    cięcie robocze 5300 x 2200 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm
KGS/610 S    cięcie robocze 5300 x 2200 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm
KGS/510 S    cięcie robocze 4300 x 1950 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm
KGS/515 S    cięcie robocze 4300 x 2200 mm. max grubość rozkroju płyt mm. 80 piła Ø 300 mm piła podcinaka Ø 110 mm

Piła pionowa do cięcia płyty z tarcza piły o średnicy Ø 300 mm,  agregat kątowy głowicy tnącej 0° ÷ 90°, do wycinania formatek, cięcia formatek kątowo, pilarko-frezarki panelowe, pilarki formatowe do postformingu , pilarki formatowe pozycjonowane automatycznie i komputerowo,  pilarki przeznaczone do cięcia płyt wiórowych, sklejki, mdf, hdf, drewna litego, płyt tworzyw sztucznych, cięcie elementów płytowych w pionie i w poziomie X-Y. Uwaga: Możliwość obróbki cięcia i rozkroju nawet kilku sztuk płyt jednocześnie lub grubej płyty o dużej masie własnej, pionowa pilarka tarczowa,  nowe rozwiązanie odpylania odpadów zapewnia czystość miejsca pracy i wysoką jakość obróbki płyt.

Opcjonalnie: na żądanie możliwość zwiększenia grubości ciętych płyt nawet do 100 mm. oraz montaż głowicy SCU do precyzyjnej obróbki frezowaniem frezem płaskim kształtowym, płyt kompozytowych Alucobond, Reynobomd, Dibond z ogranicznikiem głębokości.Rozkrój płyt z poliwęglanu, pleksi, paneli tworzyw sztucznych
DPS - kanalikowy system odciągu punktowego pyłu, kurzu i trocin


VSR - system oddolnego unoszenia pod rozkrój płyty z dołu

System pneumatycznego unoszenia rolotoku na pile

Uchylny blat podpórkowy pod płytę

LCD - wyświetlacz cyfrowy wymiaru

Pilarka formatowa do płyt pionowa sterowana automatycznie. Maszyny tej klasy posiadają na wyposażeniu, własny program do optymalizacji rozkroju płyt. Program do optymalizacji cięcia bierze pod uwagę grubość narzędzia tarczy tnącej, co w optymalizacji wykroju materiałów z drewna, płyt termoplastycznych plexi, kartonu daje przewagę w precyzji i oszczędności i zrównuje  z poziomem formatówek poziomych. Program idealnie potrafi ułożyć formatki na arkuszach płyt tak aby odpad był minimalny. Udoskonalona możliwość obróbki cięcia i rozkroju kilku sztuk płyt jednocześnie, poszerzenie dolnej stopki podtrzymującej zamocowane na blacie stołu roboczego, ciętych płyt. Pytaj też o system VSR Vacuum Pump. Opcja dostępna za dodatkową opłatą.


Rozkrój płyt na pionowej pile tarczowej: cięcie. wygodna szybka optymalizacja w programie Leonardo.CNC.
System VSR cięcie od dołu płyty unoszona ku górze przez Vacuum Pump

Oferujemy piły do ciężkich płyt

Nowoczesne piły pionowe do cięcia wyjątkowo ciężkich płyt. Optymalizacja to podjęcie jedynej drogi do obniżenia kosztów wytwarzania w procesie cięcia na pile.
Program komputerowy Leonardo CNC to łatwy w obsłudze program do wykonywania rozkrojów i szybkiego kosztorysowania cięcia. Wymiary i ilości formatek można wprowadzić ręcznie lub pobrać automatycznie z projektu mebli wykonanego w innym programie. Na podstawie wprowadzonych formatek program pokazuje graficznie jak należy pociąć arkusze (płyty), aby osiągnąć najlepszą wydajność. Optymalizacja cięcia uwzględnia strukturę materiału, grubość ostrza piły (rzaz), dowolne wymiary arkuszy, podział na zlecenia, ewidencja zleceń i rozrysów oraz brzegowanie paneli. Duża ilości zleceń produkcyjnych,  zróżnicowanie w materiałach, optymalizacja przynosi znaczne oszczędności oraz powoduje lepszą organizację pracy.  W konsekwencji: optymalizacja cięcia jest bardzo opłacalna wystarczy sięgnąć i wdrożyć łatwy w użyciu program do optymalizacji rozkroju płyt panelowych i rozrysu płyt.