LGF-strona-glowna
Formatyzerka pionowa KGS 515 S posuw manualny o polu cięcia roboczego mm. 4300 x mm. 2200 max grubość płyty mm.80 średnica piły Ø 300 mm tarcza piły podcinaka Ø 110 mm. Waga piły ok. 1250 kg. Rozkrój płyty meblowej i cięcie w pionie i w poziomie paneli z płyty wiórowej.

Maksymalna długość rozkroju płyty
panelowej mm. 4.300
Maksymalna wysokość cięcia mm.2200
Maksymalna wysokość rozkroju płyty
w poziomie mm. 2070
Maksymalna grubość płyty panelowej mm. 60
Moc silnika HP 4.0 (2.98 kW)
Tarcza piły Ø 250 mm
Tarcza piły podcinaka Ø 110 mm
Średnica wrzeciona Ø 20 mm
Obroty wrzeciona piły obr / min 5200
Obroty silnika obr / min. 2800

DPS - system odciągu wiórów

Taśmy metryczne do odczytu

Piła pionowa idealna do cięcia, formatowania i rozkroju płyt oraz mniejszych elementów z drewna, drewnopochodnych, poliwęglanu oraz materiałów kompozytowych typu włókno cementowe używane w budownictwie Euronit. Trwałość, niezawodność i precyzja. Prostota w użyciu i łatwość w obsłudze działania oto cechy główne piły K.G.S. 515 S. Średnica tarczy tnącej Ø 300 podcinacza Ø 110 agregat uchylny kątowy w przedziale ustawiania 0° - 90°. Piła dostępna jest ponadto w innych konfiguracjach z różnorakimi akcesoriami.


Piła przystosowana do zadań wymagających szczególnej troski w cięciu płyt o powierzchniach wyróżniających się wysokim połyskiem i wrażliwością na uszkodzenia mechaniczne. Jak choćby wszystki typy płyty laminowanej. Ponadto nadające się do głębokiego frezowania płyta laminowana MDF, która znajduje swoje zastosowanie przy produkcji frontów meblowych i wstęg drzwiowych. Piła K.G.S. 515 dzięki swoje wadze oraz poprawnemu zachowaniu własnej geometri cięcia idealnie nadaje się do tego typu rozkroju.


Akcesoria wyposażenia dodatkowego formatyzerki pionowej:
1 - Iglica zacisku unieruchomienia biegu wzdłużnego belki pionowej nośnej głowicy agregatu tnącego
2 - Możliwość zamontowania rolek transportujących płyty po blacie piły z ogranicznikiem. To skutkuje możliwością instalowania na pile pionowej kilku płyt naraz.
3 - Uchylna rolka zapadkowa instalowana pomiędzy listwami podpórkowymi.
4 - Nożny pedał, który uruchamia zapadkę systemu rolek uchylnych.
5 - Elektroniczny wyświetlacz zadanych wymiarów. Display na ciekłych kryształach.
6 - Pneumatycznie uruchamiany zespół dociskowy, który unieruchamia bieg wzdłużny belki pionowej nośnej dla głowicy agregatu tnącego
7 - Głowica agregatu tnącego Ø 300 mm i Ø 110 mm. Ustawny w pochyle kątowym w przedziale od- do 0° - 90°

Ciężka piła pionowa do cięcia dużych ilości trudnych w rozkroju płyt z drewna i drewnopochodnych MDF, sklejki płyt OSB oraz ciężkich płyt z tworzyw sztucznych typu PMM, Piła znakomicie radzi sobie z płytami z bakelitu - syntetyczne tworzywo sztuczne fenolowo-formaldehydowe o właściwościach, które utrudniają poprawne cięcia na nie przystosowanych piłach. Materiał konstrukcyjny i izolacyjny piła poddaje rozkrojowi dzięki powiększonej średnicy tarczy piły Ø 300 mm, która dobrze osadzona w agregacie kątowym cięcia działającym w zakresie 0° - 90° tnie płyty wspomagana tarczą podcinaka o średnicy Ø 110 mm.Piła pionowa K.G.S. 515 tnie ponadto trudne w obróbce płyty z polimeru w postaci żywicy epoksydowej jako Tekstolit, który stosuje się z powodzeniem w przemyśle hutniczym i maszynowym jako materiał konstrukcyjny.


Formatyzerka pionowa dzięki systemowi schładzania Venturi zapobiega wyginaniu się ciętej płyty. Dlatego można ciać łatwo i przyjemnie poliuretan PUR, PC Poliwęglan lity termoplastyczne tworzywo sztuczne, ponadto wytłaczane płyty z PMMA jako  materiał wykorzystywany później w przemyśle i reklamie o wysokiej przepuszczalności światła (90% - 99%) widzialnego.