LGF-strona-glowna


Uniwersalna pilarka pionowa K.G.S 42-22 do cięcia i rozkroju płyt z tworzyw sztucznych, pleksi, płyt drewnopochodnych MDF, płyt wiórowych, aluminium i Alucobond. Formatyzerka pionowa przeznaczona jest do cięcia płyt w pionie i w poziomie. Możliwość frezowania wzdłużnego w płytach Corian. Tryb pracy: posuw automatyczny. Zakres cięcia mm. 4200 x mm. 2200 max grubość płyty mm. 60 - opcjonalnie 80 mm. Długość cięcia wzdłużnego 4.200 mm. Bądź opcjonalnie długość rozkroju i frezowania wzdłużnego płyty do rozkroju: 5.200 mm., 6.200 mm., 7.200 mm., 8.200 mm. - w opcji za dopłatą.

Wysokość rozkroju ciętej płyty 2.200 mm. Moc silnika głowicy piły tnącej mm. Ø 250 tarczy piły podcinaka mm. Ø 110 w agregacie uchylno kątowym: Przedział kątowy ustawień głowicy tnącej 0°- 90°7.5 Moc silnika 3.0 kW bądź opcjonalnie moc silnika 4.5 kW. Szczelinowy odciąg kanałowy DPS idealny do odprowadzania zanieczyszczeń wytwarzanych podczas cięcia głowicą piły na długich i rozległych oraz krótkich przestrzeniach pola roboczego pilarki. Duripanel płyta wiórowo-cementowa do stosowania w budownictwie szkieletowym. Rozkrój płyty wiórowo-cementowej Duripanel. Płyty cementowe i cementowo-włókienne SINIAT do stosowania w budownictwie szkieletowym. Możliwy ponadto rozkrój płyty wiórowo-cementowe i wiórowo-magnezjowe - płyta Heraklith. Tektalan - płyta warstwowa z wełny drzewnej z rdzeniem z  wełny kamiennej oraz zintegrowanym welonem szklanym.Agregat głowicy 0°- 90°
Podcinak Ø  110 mm
Średnica piły Ø  250 mmWspomaganie pneumatyczne
wyjścia piły z głowicy pilarki.
Piły tarczowa pionowa do cięcia poprzecznego i wzdłużnego. Posuw automatyczny agregatu tarczy piły tnącej oraz tarczy podcinaka. Napęd łańcuchowy. Idealna piła pionowa do płyt drewnopochodnych, MDF, OSB oraz z żywic epoksydowych utwardzanych. Płyty PMM, płyty akrylowe. DPS kanalikowy system odprowadzania pyłów i wiórów. Zainstalowane są na korpusie piły przewody, systemy odprowadzania i transportowania wiórów, osłony mieszkowe. Pod spodem film pionowej piły panelowej z rowkowanym blatem roboczym MFP. Nowoczesna piła pionowa z nowym posuwem automatycznym z napędem łańcuchowym. W osi płaszczyzny roboczej X wzdłużnej oraz w osi roboczej płaszczyzny pionowej cięcia Y– Tarcza piły o średnicy Ø 250 mm wraz z piłą - podcinakiem Ø 110 mm zapobiegającym wyrwaniom materiału działanie wymuszone posuwem automatycznym łańcuchowym. Główna tarcza piły tnącej Ø 250 mm w agregacie obrotowym ustawnym w zakresie kątowym 0° - 90° spełnia zadania precyzyjnego utrzymania płaszczyzn cięcia.


Piła formatowa pionowa z podcinakiem, idealna do rozkroju płyt w pionie i w poziomie. Profesjonalna obróbka płyt z drewna, drewnopochodnych płyt panelowych MDF i OSB, kompozyty materiałów sztucznych PMM, spienione PCV. Pionowa pilarka panelowa może pracować również w cyklu półautomatycznym oraz w trybie manualnym. Przycinanie płyt za pomocą pilarki formatówki. Formatówka idealna do wykonywania maszynowej obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Piła pionowa do cięcia formatek na wymiar może posiadać na wyposażeniu głowicę agregatu tnącego z tarczą piły podcinaka o średnicy 110 mm. Wraz tarczą piły tnącej 250 mm gwarantuje precyzyjne cięcie płyt bez wyrwań. Pilarka z piłą podcinającą do formatowania trudnych w rozkroju płyt pylących powstałych z rycyklingu różnych materiałów.


LCD elektroniczny odczyt wymiaru

Wyłącznik nożny maszyny

2 wrzecionowa głowica tnąca piły

Cykl cięcia płyt może odbywa się w trybie automatycznym zarówno w osi wzdłużnej X. Opcjonalnie, za dodatkową opłatą można zamówić pilarkę panelową do cięcia i rozkroju płyt na wymiar o przedłużonych gabarytach roboczych nawet do długości 8.200 mm. Możliwe jest cięcie ponad gabarytowe, elementów ponad wymiarowych. Dokładne cięcie płyt ponad gabarytowych bez wyrwań i zatarć na brzegach. Przeznaczenie dla budownictwa i usługowego cięcia: płaskie i prostopadłe przeszklenia, każdego rodzaju przekrycia, daszki, przekrycia łukowe, przeszklenia balkonów, przeszklenia drzwi i okien, bramy sekcyjne.
Reklama świetlna i kompozycyjna: konceptualne szyldy reklamowe, fasady reklamowe, podświetlenia napisów reklamowych, części dekoracyjne, wyświetlacze, luminowane fasady. Wystawiennictwo: stanowiska targowe, wyposażenie stoisk, kiosków handlowych. Waga pilarki panelowej: ok. 908 kg  w zależności od opcji.